Blockchain endüstrisinin devrim niteliğinde fikirleri var. Finans büyük ölçüde etkilendi. Yeni bir oyuncu ortaya çıktı – OmiseGo. OmiseGo’nun ne olduğunu biliyor musunuz?

Finansal işlemlerin erişilebilirliğini, güvenliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir projedir. Proje, daha fazla kullanıcıya ağ bağlantısı ve saniyede milyarlarca işlem için sınırsız işlem hızı potansiyeli vaat ediyor.

Ayrıca, finansal işlemlerinizin güvenliğini garanti altına almaya da çalışır. Güvenlik, destek Ethereum kullanımıyla birlikte gelir. Ethereum’un akıllı sözleşmesinin faydaları da kapsayıcıdır.

Bu bağımsız finans hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinin. Ve muhtemelen bir yatırım olarak OmiseGo’nun ne olduğuna bakabilirsiniz.


OmiseGo nedir?

Omisego

Resim Kredisi: OmiseGo

Omise bir ödeme şirketidir. Endonezya, Singapur, Tayland ve Japonya’da faaliyet göstermektedir. Şirket, ödeme piyasalarında büyük bir uzmanlığa ve beceriye sahiptir. Ayrıca OmiseGo, çeşitli finansal ürünlerin ticarileştirilmesi ve uygulanmasında gurur duymaktadır..

OmiseGo, gerçek zamanlı bir ödeme çözümü sunmak için gelir. Kurucu ve CEO Jun Hasegawa 2013’te bir fırsat gördü. Daha sonra OmiseGo’yu başlattı.

OmiseGo, Ethereum ana ağına bağlı halka açık bir blok zinciridir. OmiseGo blockchain ağı, finansal işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Mali işlemler şunları içerir; bordro mevduatları, havaleler, tedarik zinciri finansmanı, Ödemeler, B2B Ticaret, sadakat programları ve çok daha fazlası. Tüm bunları uygun bir şekilde ve tamamen merkezi olmayan bir şekilde yapabilirsiniz..

Ademi merkeziyet, karışıklığı öngörür ve ortadan kaldırır. Finansal işlemcilerin koordinasyonundaki bozulmanın getirdiği kafa karışıklığı. İşlemciler arasında ağ geçitleri ve ödeme sağlayıcıları bulunur. Tüm bu üçüncü taraflar ya kullanıcıya mal olur ya da işlem oranını yavaşlatır.

OmiseGo Blockchain açıkladı

Blok zinciri şunlardan oluşur;

 • Likidite sağlayıcı sistemi
 • Varlık destekli blockchain ağ geçidi
 • Merkezi olmayan değişim
 • Takas odası mesajlaşma sistemi

OmiseGo blok zinciri, OMG belirteçlerini kullanır. Blockchain, Proof of Stake mekanizmasını kullanır. Mekanizma, fikrin müşterilere uygulanabilirliğini sağlar. Teknoloji yüksek performans gösteriyor. Fiat destekli ihraççılardan tamamen merkezi olmayan blok zinciri belirteçlerine kadar değişen borsalara izin verir. Birçok ademi merkeziyetçilik teknolojisinin aksine OmiseGo, bir blok zincirinin iki sınıfına bağlıdır.

Ayrıca, blok zinciri veya birçok blok zinciri güvenilir bir ağ geçidine ihtiyaç duymaz. OmiseGo’nun temel bileşenleri akıllı sözleşmeler ve protokol belirteci özellikleridir.

OmiseGo Akıllı Sözleşmeler

OmiseGo platformu Ethereum kullanıyor. Ethereum, akıllı sözleşmeler konseptiyle tanınmaktadır. Akıllı sözleşme konseptleri, varlıkların şeffaf bir şekilde değiş tokuşunu teşvik eder. Akıllı sözleşmeler, müşterilerin işlemleri daha özgürce gerçekleştirmesine olanak tanır.

OmiseGo tarafından kullanılan bu tür akıllı kontratlardan biri Plazma’dır. Daha sonra bu makalede öğreneceksiniz.

OmiseGo Müşteri Hedefleri

OmiseGo temel olarak iki müşteri seviyesini hedefler; bireyler ve Elektronik Ödeme Sağlayıcıları (EPP’ler). OmiseGo, bireyler için tüm banka bazlı işlemleri gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedefler. Böylece, daha düşük işlem maliyetleriyle para gönderip alacaksınız. Teknoloji, bankaların ve güvenilir üçüncü taraf kurumların rolünü ortadan kaldıracak. Bu nedenle, bu, paranız üzerinde daha fazla özerklik ve finansal kontrole sahip olacağınız anlamına gelir..

Bir sonraki hedef müşteri olan EPP’ler, OmiseGo EPP’leri ekonomik hale getirecek. EPP’ler, müşterilerine ağdan ağa para göndermenin daha iyi yollarını önerebilecekler..

OmiseGo Cüzdan: Beyaz Etiket Cüzdan SDK’sı

Cüzdan, müşterinin değer göndermesine, almasına ve depolamasına yardımcı olan bir uygulamadır. Bir bilgisayar kullanılarak açıldığında, cüzdan bu müşterinin bilgisayarını bir düğüm haline getirir. Peki, beyaz etiketli cüzdanı özel yapan nedir??

Tam olarak bir SDK, Yazılım Geliştirme Kitidir. Önceden tanımlanmış işlevlerin bir koleksiyonudur. Geliştiricilerin verimli ve güvenli bir şekilde gelişmesine olanak tanır. Böylece, beyaz etiketli cüzdan SDK’sı, şirketlerin kullanıcıları için cüzdanlar oluşturmasını sağlayacaktır. Geliştirici tarafından oluşturulan ürün veya cüzdan kendi olacaktır. SDK, yalnızca tüm geliştirme sürecinin hızlandığını görecektir. Cüzdan, herhangi bir geliştirici için kullanmakta serbest olacak.

OMG Jetonu

Son zamanlarda, Vitalik Buterin en sevdiği token olan OMG tokenleri hakkında tweet attı. Vitalik Buterin, Ethereum’un kurucusudur. Bu, onu kripto ayetinin sokaklarında çok etkili bir adam yapar. Buterin, tweet’i Aralık 2017’de yaptı. Tweet’in ardından, OMG fiyatı sadece 0,40 $ ‘dan devasa bir 19 $’ a yükseldi. Erken yatırımcı olsaydınız, büyük bir biçime sahip olmalısınız.

Ama Vitalik’i yaptığı gibi yorum yapan şey?

Öyleyse, OMG Token Vitalik Buterin’in en sevdiği jetonu neyin oluşturduğunu inceleyelim.

 • OmiseGo jetonu, bir değişim jetonu aracı değildir
 • OmiseGo token, net bir değerleme modeline sahiptir
 • Vergi ücretleriyle ilgili beklenen indirimler var
 • Pasif dönüşler yerine çalışan bir düğümden aktif dönüşler gerektirdiğinden yasal olarak daha savunulabilir.

Yukarıdaki nedenler, token madalyonun ne kadar değerli olduğuna dair bir göstergedir..

OmiseGo Token Kullanımları

Platformda, tokenlar müşteriye blokları onaylama haklarını satın almak için kullanılacak. Daha çok kanıtı gibi. OmiseGo platformunda gerçekleştirilen her işlem küçük bir ücret oluşturacaktır. Bu nedenle, ne kadar çok işlem yaparsanız, o kadar çok jetonunuz olur. Jetonları cüzdanda tutmak, jetonları stake ettiğiniz anlamına gelir.

Daha yüksek bir staker, düşük bir stakerdan daha fazla ücret alacaktır. Bu nedenle, tokenlar OmiseGo’daki hissenin kanıtlanmasında hayati bir rol oynayacak..

OmiseGo ICO

İlk madeni para teklifi (ICO), herhangi bir kripto projesinin başlangıcında çok önemlidir. Temelde yatırımcıların para birimine koyduğu güvendir..

OmiseGo’nun ana şirketi Omise’dir. ICO’yu Haziran 2017’de açtı ve Temmuz 2017’ye kadar sürdü. Omise, Ethereum blockchain platformunda bir aylık açık ICO’yu çalıştırın. Ve 28 milyon doları topladı.

Omise, ICO fonlarını şu şekilde dağıttı;

 • % 20 – Omise tarafından alıkonulur
 • % 5 – Airdrop’ları Ethereum Sahiplerine Omise
 • % 10 – Geliştirme ekibi
 • % 65 – Halka dağıtılır

OmiseGo Ekibi

Bir geliştirici ekibi bir fikir veya proje hakkında çok şey söyler. Ekibin enerjisi ve verimliliği olağanüstü bir şahesere dönüşecek. Vizyon sahibi bir ekip, yalnızca vizyoner bir fikir anlamına gelebilir. OmiseGo’daki geliştirme ekibi şunlardan oluşur;

 • Jun Hasegawa – Kurucu ve CEO
 • Donnie Harinsut- Operasyon Direktörü ve Kurucu Ortak
 • Wendell Davis- Ürün tasarımı
 • Vansa Chatikavanij- Genel Müdür
 • Thomas Greco- Özel danışman

Ayrıca, harika bir ekip çok sayıda danışman gerektirir. OmiseGo ekibinin blockchain dünyasında kim kim olduğu konusunda danışmanları var. Liste, Ethereum, Vitalik Buterin ve Gavin Wood’un kurucu ortaklarını ve blok zinciri dünyasındaki diğer etkili figürleri içerir. Aralarında finans akademisyenlerinden Prof. David Chuen de var..

Bu nedenle, OmiseGo vizyon sahibi bir fikirdir çünkü yönetim ekibi her zaman onu daha iyi hale getirmenin yollarını araştırır. Ekip, OmiseGo’nun finansal işlemlerde ademi merkeziyetçi olmasını sağlamayı hedefliyor.

Artık OmiseGo’nun ne olduğunu biliyorsunuz. Nasıl yatırım yapacağınızı biliyor musunuz? OmiseGo’ya yatırım yapmanın neden iyi bir fikir olduğunu incelemek için şimdi vites değiştirelim.

OmiseGo Ethereum Bağlantısı

Kripto ayetinde Bitcoin’in ikincisi Ethereum’dur. Kripto dünyasındaki tahminler, Ethereum’un Bitcoin’i aşma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, OMG ve ETH arasındaki ortaklık faydalıdır.

İşlemlerde güvenlik için Ethereum içinde tam bir düğüm doğrulaması olması gerekir. Bu nedenle, bir müşteri Ethereum Blockchain ile akıllı bir sözleşme oluşturur. Sözleşme, OMG zinciri koşulunu kullanarak fonları kilitler. Bu nedenle, OMG siparişleri yerine getirir ve müşterinin parasını OMG içinde kilitler..

Tarlada devlerin omuzlarına binmek sadece büyüme demektir. Teknoloji, diğer blok zincirlerindeki gelişmeleri öğrenerek büyümeye devam ediyor. Yönetim, bu stratejik ortaklığın ne kadar ileri gittiğini çok net bir şekilde anlıyor.

OMG tokenlerinin Ekonomik Etkileri

 1. Doğrulayıcılar, OMG etkinliğini doğrulamaktan ücret alır
 2. Başkaları için bağ kurmanın bir bedeli olacak
 3. Ödemeler ve değişim ücretleri, dürüst faaliyet faaliyetlerini teşvik eder
 4. Dürüst olmayan faaliyet, jetonları yakarak cezalandırılır.

OmiseGo ve Github Bağlantısı

OMG kitaplıkları Github’da barındırılmaktadır. Github, iş dünyasında sansasyonel bir konu oldu. Kısa süre önce Microsoft, Github’u satın aldı, ancak bu başka bir günün hikayesi. Kütüphaneler; Python, JavaScript, PHP, Android, IOS, Ruby ve NET.

OmiseGo Mobile ödemeleri

Bugünün dünyası mobil bir dünyadır. Finansal analistler, mobil ödemeleri finansın geleceği olarak görüyor. Nişanlıyla ilgili uygulamalarla tanışmadan finans sektörüne adım atamazsınız. Uygulamaları kullanırken size çok kolaylık sağlıyor. OMG ana şirketi Omise, ApplePay, Android Pay ve SamsungPay ile mobil cüzdanlara sahiptir. Kolaylık kripto sokaklarına yayılmalı.

OmiseGo ve McDonald’s

Hepimiz McDonald’s’ı biliyoruz. Değil miyiz? Gıda endüstrisinde küresel liderdir. Tayland’da McDonald Tayland ve Omise ortaklığa girdi. Ortaklık, McDonalds Tayland’ın Omise’i yalnızca çevrimiçi ödemeler için kullanmasını sağlar. Sorular hala mağaza içi siparişler ve eve götürülecek yüzdelerde yatıyor. Ancak, bu ortaklığa olan inancın olduğu açık olan bir şey var..

Tayland Hükümeti ve OmiseGo

Blockchain teknolojisi hükümetler arasında o kadar popüler değil. Ancak bazı hükümetler blockchain teknolojisini benimsedi. Blockchain’i uyarlayan bu ülkelerden bazıları Japonya ve Tayland’dır. İki ülke nakitsiz bir toplum yaratmaya çalışıyor. Bu teklifte Tayland OMG’yi seçti.

Tayland Maliye bakanlığı aracılığıyla bir e-ödeme sistemi başlattılar. Ayrıca, Omise facepay sistemini piyasaya sürdüler. Bu, bir müşterinin ödeme yapmak için yüz tanıma kullandığı anlamına gelir. Tayland hükümeti ve Tayland Merkez Bankası bu ödemeleri onaylıyor.

Omise ekibi Vitalik Buterin ve Tayland Merkez Bankası ortak bir toplantıya katıldı. Toplantıda ortaklığa ilgi ve iyimserliklerini dile getirdiler..

Plazma ve OmiseGo

Söz verdiğiniz gibi, plazmanın ne olduğunu öğrendiğinizi hatırlayın. İşte buradasın. Plazma, blok zinciri endüstrisinde bir ölçeklendirme çözümüdür. Joseph Poon ve Vitalik Buterin, Plazma çözümünü geliştirdi. Bu çözüm, platformda gerçekleştirilen işlem sayısından kaynaklanan sorunları çözer.

Temel olarak, Plazma, Ethereum içinde akıllı bir sözleşmedir. Akıllı sözleşme, başka bir geliştiricinin yüksek performanslı bir platforma sahip olmasını sağlar. Bu, Plasma kullanan platformun birçok işlemi daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştireceği anlamına gelir..

Omisego Plazma

Resim Kredisi: Omisego

Omise, ölçeklenebilirlik sorunlarını öngördü. Bunu yaparken şirket, bu sorularla başa çıkmalarına yardımcı olması için Plasma ile sözleşme yaptı. Beklendiği gibi ilgi ve müşteri sayısı artıyor. Ve büyümeye devam edecekler. Böylece, artan iş yükü ile Omise, müşterilerine özenle hizmet vermeye devam edecektir..

OmiseGo Airdrop

OMG airdrop tokenleri olmadan OMG hakkında konuşmak büyük bir adaletsizlik olur. Airdrop’ta tamamen ücretsiz olarak% 5’lik bir token hissesi vardı. Ethereum cüzdan sahipleri bu Airdrop’tan faydalandı.

Ama airdrop nedir?

Airdrop konsepti çok kafa karıştırıcı olabilir. Bir airdrop, ETH cüzdan sahiplerini ERC-20 ile ödüllendirmeyi amaçlıyor. Bir airdrop için uygun olmak için, bir ETH müşterisinin cüzdanında minimum 0.1 Ether bakiyesi olması gerekir. Bu, yalnızca aktif ETH istemcilerinin airdropun avantajlarından yararlanmasını sağlar.

OMG, bu kavramı kişileri yeterli Eter ile ödüllendirmek için kullandı. Airdrop’lar için tüm% 5 jeton dağıtıldı ve dolaşımda.

Konsept artık açık. Ancak airdrop, dolandırıcılık ve sahtekarlıkların hedefidir. Bu nedenle, onlarla uğraşırken güvenilirliğinden emin olmak gerekir. Şimdilik OMG Airdrop yok.

OmiseGo Nedir: Yol Haritası

OMG ICO geçen yıl oldu. Bugüne kadar dolaşımlarda belirteçler var. 2018, Omise’nin OMG’yi genişlettiğini ve aşağıdaki gibi sınırlamalarla başa çıkacağını görecek;

 • Doğru ticaret bilgilerinin sağlanması
 • Yeniden örgütlenmeyi caydıran blok zincirlerle uğraşmak

OmiseGo haberleri: Mainnet lansmanı?

Herhangi bir Blok zinciri platformunun bir ana ağı ve bir test ağı vardır. Ana ağ, aktif işlemleri gerçekleştirir ve testnet, geliştiricilerin testi yapmasına yardımcı olur. Çalışmakta olan projelerin bir ana ağı vardır. Bununla birlikte, OmiseGo, Ethereum Blockchain ise en üstte çalışır, bu nedenle ana ağa gerek yoktur. Ana ağ sadece bunu göstermeye hizmet ettiğinden;

 • ICO aldatmaca değildir
 • Teknolojinin çalıştığı ve dolayısıyla yatırımcı güveninin arttığı
 • Bu gelişme devam ediyor

Öyleyse, bir OmiseGo Mainnet lansmanı beklemeli miyiz? Gerçek şu ki, buna kesin olarak diyemeyiz. Omise’nin bize bu bilgiyi vermesini beklemeliyiz..

OmiseGo’nun Yarışması Nedir?

Daha önce bahsettiğim gibi, blok zincirinin her birinin birkaç yeni fikri var. Finans sektörü yeni fikirlerle karşı karşıya kalırken, OmiseGo da yeni rakip fikirlerle karşı karşıyadır..

OmiseGo için rekabet daha az tanıtım olsa da:

Tenx

Tenx / Pay, tek bir kartta farklı blok zincirlerinde sanal para birimlerine çoklu erişim sunmayı amaçlayan bir kripto projesi. Ayrıca, kullanıcıların dönüşüm ücreti olmadan gerçek zamanlı şeffaf oranlardan yararlanmasını istiyor. Ve tek bir uygulamada ATM’lerden para çekebilecekleri, kartı kilitleyebilecekleri, kartı açabilecekleri ve para gönderebilecekleri için kullanıcıların fonlarının kontrolünü elinde tutmasını sağlar.

Piyasa fiyatı yaklaşık 0,6 ABD doları ve üst sınırı yaklaşık 70 milyon ABD doları olan borsalarda listelenmiştir..

Ağ İste

İstek Ağı, Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir platformdur. Bir ödeme hizmeti olmayı amaçlamaktadır. Ağ, neredeyse tüm projelerde muhtemelen duymadığımız benzersiz bir fikri içeriyor. Bir ticaret hukuku sistemini entegre eder ve hepsi olmasa da çoğu mevzuatta çalışmayı hedefler..

Ticaretin geleceği olarak lanse ediliyor. Ve bunu yaparken en iyi 4 muhasebe ve danışmanlık firmasını kripto para birimlerini kullanmaları için getirmek istiyorlar. Ayrıca ağ, herhangi bir kullanıcının ve satıcının herhangi bir para birimini kullanmasına izin verecektir..

Yaklaşık 54 milyon dolarlık piyasa değeri olan borsalarda token değeri yaklaşık 0,07 dolar.

Diğerleri

Bitpesa ve MicroMoney gibi başka rakipler de var. MicroMoney, Asya genelinde blockchain bazlı krediler verdiğini iddia ederek ilgi çekicidir. Jetonu, 1,15 milyon dolarlık piyasa değeri ile yaklaşık 0,104 dolar değerindedir..

Artık rekabet, OmiseGo’nun arkasındaki ekibin çalışkan olmasını sağlamak için kılık değiştirmiş durumda. Böylece müşteriler ve kullanıcılar bekleyebilir ve beklentilerini karşılayıp karşılamayacağını görebilir..

Sonuç

OMG gerçekten de devrim niteliğinde bir finansal teknolojidir. Blok zincirindeki temel, onu merkezi olmayan ve daha güvenli hale getirir. OmiseGo ekibi, Beyaz kitaptan teknolojinin orada bulunmasına kadar uzun bir yol kat etti.

Ekibin vizyon sahibi olduğu açıktır. Ortaya çıkabilecek sorunları önceden tahmin etmek ve her zaman çözüm bulmak. Plasma ile ortaklık olduğu için ölçeklenebilirlik sorunu asla ortaya çıkmayabilir.

Ethereum kurucuları Vitalik ve Wood’un desteği ve tavsiyesi paha biçilemez. OMG’nin ne kadar değerli olduğuna dair ilginç bir işaret.

Tayland ve McDonald’s tarafından benimsenmesi, geleceğin OMG için parlak olduğunu da gösteriyor. Ayrıca iş dünyası teknolojiye çok güveniyor.

OMG tokenleri göreceli istikrarın keyfini çıkardı. Jetonlar, Buterin’in tweet’inden sonra meteorolojik bir yükseliş gördü. O zamandan beri tokenler nispeten istikrarlı. Ancak şu anda fiyatlandırma yaklaşık 7 $ ‘dır. Yaklaşık 790 milyon dolarlık piyasa değeri ile 5.

Öyleyse araştırmanızı yapın. OMG jetonuna yatırım yaparak ne kadar kazanabileceğinizi öğrenin.

Onlara onların üzerinden ulaşabilirsiniz. OmiseGo Twitter kullanıcı adı veya onların İnternet sitesi Omise, OmiseGo ve belirteçler hakkında daha fazla bilgi için.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me