Blockchain ürün yöneticisi, blockchain kariyer yelpazesi içinde hayati ve önemli bir pozisyondur. Blockchain ürün yöneticilerinin rolüne ve nasıl bir şirket olabileceğinize bir göz atalım.

Blockchain’in sonsuz şöhreti birçok benzersiz ürünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Açıkçası, bunlar bu olağanüstü teknolojinin altında yatan mekanizmalardan büyük ölçüde etkileniyor. Bu nedenle, bir profesyonelin ürün geliştirmeyle başa çıkma ihtiyacı her zaman yüksek.

Blockchain ürün yöneticisi, temel olarak blockchain tabanlı ürünün ne zaman, ne ve neden olduğunu tanımlar. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musun? Bu, yöneticinin bir ürünün lansmanına kadar tasarlanmasını sağlamak için çapraz fonksiyonlu ekiplere liderlik etmesi gerektiği anlamına gelir. Pozisyon çok önemli olduğundan, çoğu zaman iş tanımı yeterince tanımlanmamıştır.

Sonuç olarak, sorumluluklar şirketten şirkete değişecektir ve benzer bir pozisyon için değilmiş gibi görünebilir. Karışıklık esas olarak bu rolün yeniliğinden kaynaklanıyor. Mühendisler veya geliştiriciler gibi yerleşik pozisyonların sabit rolleri olduğunda, ürün yöneticileri hala hangi rolleri üstlenmeleri gerektiğini tanımlamaya çalışıyorlar..

Bu nedenle bu kılavuz, bir blockchain ürün yöneticisinin alanına ve bu pozisyonda bir iş bulmak için ihtiyaç duyabileceğiniz becerilere odaklanacaktır..


Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Blockchain Ürün Yöneticisi Kimdir?

Bir şirkette blockchain tabanlı ürünler geliştirmekten bir blockchain ürün yöneticisi sorumludur. Gerçekte bu uygulamaya ürün yönetimi denir. Temel olarak, ürün yöneticileri bir ürünün arkasında bir strateji oluşturabilir ve o ürünün lansmanını başından sonuna kadar denetleyebilir..

Dahası, ürün tasarımcıları, veri bilimcileri ve yazılım mühendisleri gibi başkaları tarafından yapılan işler arasında koordinasyon sağlamak zorunda kalabilirler. Yetenekli bir ürün yöneticisi olmadan, bir ürünü başarılı kılmak zordur.

Blockchain ürün yöneticisi görevleri, ürünün kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak, değerli girdiler için pazarı araştırmak gibi sorumlulukları içerir. Her halükarda, ürün çeşitli geliştirme aşamalarından geçerken sorumluluk büyük olasılıkla değişecektir. Daha önceki aşamada, müşteri analizi ve kaynak yönetimine odaklanılacaktır. Daha sonraki bölümlerde, ürünü test etmeye ve etkili bir şekilde piyasaya sürmeye geçecek..

Sadece bu değil, ürün yöneticisi aynı zamanda ekibin tüm üyelerinin uyum içinde olmasını ve ürünün birincil hedefini takip etmesini sağlar. Bu nedenle, piyasalarla alakalı kalmak için yöneticinin yeni fikirler bulması gerekir..

Gördüğünüz gibi, bu aslında temel bir konum çünkü bir blockchain proje yöneticisi olmadan başarılı bir şekilde bir ürün yaratmak mümkün değildir..

Ayrıca Oku: Yeni Başlayanlar için Blockchain Rehberi

Blockchain Ürün Yöneticisi Olmak İçin Neye İhtiyacınız Var??

Zaten bildiğiniz gibi, bir blockchain ürün yöneticisi olmak için gereken sorumluluklar ve beceriler büyük ölçüde değişir. Bu nedenle, blockchain ürün yöneticisi işleri için ihtiyaç duyduğunuz becerileri tam olarak belirlemek biraz zor. Bu nedenle, beceri listesini kurumsal şirketlerin genel olarak ne istediğine bağlı olarak birkaç bölüme ayırdım..

Zor beceriler –

Merkezi Olmayan ve Dağıtık Defterleri Anlayın

Dağıtılmış ve merkezi olmayan defter kavramını anlamak, ürün yöneticisi gönderileri için ihtiyaç duyacağınız kritik becerilerden biridir. Aslında, yalnızca blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanız bekleniyor. Bununla birlikte, dağıtılmış defterlerin popülaritesi bu teknolojiyi çekime değer kılar. Benzersiz ürün taslakları oluşturmak için bu teknolojilerden ilham alabilirsiniz..

Nasıl çalıştıklarını daha iyi anlamak için herhangi bir blockchain ürün yöneticisi eğitimine kaydolmanızı öneririm. Gerçekte, bu eğitim kursları, dağıtılmış defterlerin her birinin arkasındaki mekanizmayı anlamanıza yardımcı olabilir. Ama her zaman sadece en iyilerini seçmeyi unutma.

Blockchain Tabanlı Çözümler Geliştirebilme

Bu, bir blockchain ürün yöneticisi için zor becerilerden bir diğeridir. Doğrudan ürün üzerinde çalışacağınız için, blockchain tabanlı çözümleri nasıl geliştireceğinizi bilmeniz gerekir. Gerçekte, bu alandaki ürün yöneticilerinin, doğrudan şirketinizin teknoloji ürünleriyle çalışacağınız için yazılım geliştirme hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir..

Dolayısıyla, onları nasıl geliştireceğinizi küçümsemeden, ürünü yaratacak ekibe liderlik etmek şöyle dursun, ürünü bile yapamazsınız..

JVM, Node.js ve hatta hizmet entegrasyonlarıyla başlamak en iyisidir. Ayrıca veritabanı yapılandırmalarını da kapsamayı deneyebilirsiniz. Gerçekte, tüm bu bilgiler, ürünleri eskisinden çok daha iyi geliştirmenize yardımcı olacaktır..

Kurumsal blockchain çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Kılavuzumuzu okuyun şimdi en iyi blockchain platformları ve kurumsal çözümler!

Ana Blok Zinciri Altyapısı Yapılandırması ve Geliştirilmesi

Blok zinciri altyapısı yapılandırmasında veya geliştirmesinde ustalaşmadan, ürünü müşterileriniz için sunmak mümkün değildir. Bir blok zinciri proje yöneticisinin, yapılandırma süreci hakkında kapsamlı bir bilgi tabanına sahip olması gerekir. Gerçekte, özgeçmişiniz için büyük bir destek ve ürünleriniz için stratejik kararlar almanıza yardımcı olacaktır..

Ama sizi uyarmalıyım, daha karmaşık oldukları için bunlarda ustalaşmak biraz daha zaman alabilir. Her neyse, nasıl çalıştıklarını iyi anlamak için yerleşik blockchain ürünlerini incelemeye başlamanızı tavsiye edeceğim. Bu sana gerçekten yardımcı olmalı.

Ayrıca, profesyonel bir eğitmenden konu hakkında bilgi edinmek için herhangi bir blockchain ürün yöneticisi kursunu deneyebilirsiniz..

Blockchain Platformlarına Aşina Olun

Farklı blok zinciri platformları hakkında da bilgi edindiğinizden emin olun. Gerçekte, blockchain platformlarında ustalaşmanın en önemli nedenlerinden biri, diğer platformların nasıl çalıştığını bilmektir. Bunların nasıl çalıştığını anlamadan, bunları ürün geliştirmenizin temeli olarak kullanamazsınız..

Ayrıca, çoğu zaman, bu platformlar fikir birliğine varmak ve hatta doğayı dağıtmak için farklı yöntemler kullanma eğilimindedir. Dolayısıyla, sonuç da büyük ölçüde değişecektir. Her neyse, eğitim sürecinize başlamak için DAML, Ethereum, Hyperledger Fabric, Hyperledger Sawtooth ve Corda’nın teknik incelemelerine göz atmanızı öneririm..

Ürün geliştirme için zaten kalifiye olduğunuzdan, bu aslında yüksek maaşlı işlere başvurmanın mükemmel bir yoludur..

Blockchain Standartları ve Ekosisteminde Uzman Olun

Blockchain ekosistemleri ve standartları, farklı platformlara göre değişiklik gösterir. Örneğin, Corda’nın kullandığı standartlar, Ethereum’a kıyasla büyük ölçüde farklılık gösteriyor. Bugün itibariyle Ethereum bu nişte daha popüler. Bu nedenle, Ethereum’un standartları hakkında bilgi edinmeye başlamak ve ardından yavaşça diğer popüler standartlara geçmek isteyebilirsiniz..

Merak ediyorsun – bu beceri bana ne gibi faydalar sağlayacak? Ayrıca hepsinin çalıştığı kalıbı tanıyacak ve ardından bunları geliştirme süreçlerinizde kullanacaksınız..

Bunları yapılandırılmış bir şekilde öğrenmek için bir blockchain ürün yöneticisi eğitim kursundan uygun rehberliği isteyebileceğinizi tahmin ediyorum..

Sektör Öngörüleri ve Temel Performans Göstergeleri hakkında bilgi sahibi olun

Bu, bir blockchain proje yöneticisinin temel becerilerinden biridir. Herhangi bir şekilde, bu beceride ustalaşmayı atlayamazsınız. Gerçekte, sektörün ve pazarın nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Ayrıca sektör trendlerini takip etmeli ve kritik KPI’ları (Temel Performans Göstergeleri) izlemelisiniz..

Dahası, müşteri dönüşüm oranlarını, kullanıcı kaybını, günlük aktif kullanıcıları, müşteri edinme maliyetlerini, özellik kullanımını, müşteri memnuniyeti unsurlarını vb. Keşfetmeniz gerekir..

Müşterilerin ürettiği verilerden yararlanmadan, bir ürünü piyasaya sürmek ve mükemmel bir çıktı beklemek imkansızdır. Bu nedenle, konuyu hızlı bir şekilde araştırabilmeniz ve ürün için kullanılabilir istatistikler bulabilmeniz için bu beceriyi geliştirdiğinizden emin olun..

Blockchain Mimarilerini Anlayın

Blockchain mimarisi, başlamak için karmaşık bir konudur. Bu yüzden ilk başta anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak, her türün nasıl çalıştığını tam olarak anlamanız gerekir. Temelde, genel, özel, konsorsiyum ve hibrit blok zincirleri göreceksiniz.

Ayrıca, bunların farklı bir çalışma süreci vardır ve ek özellikler sunar. Açıkçası, bunların hepsinin farklı dezavantajları da var. Dolayısıyla, müşteriniz ne istediğini ana hatlarıyla açıkladığında, hangi mimarinin ihtiyaçlarına uygun olduğu konusunda eğitici seçimler yapmanız gerekir..

Her neyse, bunu kendi başınıza öğrenmeyi deneyebilir veya bir uzmandan öğrenmek için bir blockchain ürün yöneticisi kursuna kaydolabilirsiniz..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) Kursu

Blockchain Ürün Spesifikasyonunu Geliştirmeyi Öğrenin

Blockchain ürün yöneticisi eğitiminiz için, blockchain ürün özelliklerini nasıl geliştireceğinizi öğrenmeniz gerekir. Burada, çeşitli blockchain ürünlerinin nasıl pazarlandığını ve paketlendiğini anlamakla başlayacaksınız..

Dahası, müşterinin ne istediğini ve tüketicilerinin de ne istediğini almanız gerekir. Her durumda, ürünlerin özelliklerini tanımlayamazsanız, tüketiciler ne sunmaya çalıştığınızı anlamayacaktır..

Hedefe odaklanmalarını sağlamak ve verimliliği artırmak için ekibinize ürün özelliklerinin uygun bir özetini verebilirsiniz. Gerçekte, her ürün üzerinde çalışmaya başlamadan önce hedefi akılda tutmak iyi bir uygulamadır..

İş ve Teknoloji Zekası Olun

Ürün yöneticileri, teknoloji ve iş modellerini bir araya getirme konusunda uzmandır. Yani, bunu yapmak için, bir işletmeyi başarıyla yönetme zanaatında ustalaşmanız gerekir. Teknoloji bilginiz son ürünü olumlu yönde etkileyecektir, bu nedenle blok zinciri hakkında gerçekten iyi bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun..

Bunun dışında, tipik yazılım geliştirme sürecini ve yazılımın işi nasıl etkileyebileceğini öğrenmeyi tercih etmelisiniz. Çoğu durumda, piyasaya sürdüğünüz ürünlerden iyi bir sonuç almanız gerekecektir. Bu nedenle, iki unsur arasında bir denge sağladığınızdan emin olun. İş modellerini öğrenmek için saygın şirketlerin vaka çalışmalarını incelemenizi tavsiye ederim. Bu kesinlikle becerilerinizi artıracaktır.

Tasarım ve Geliştirme Girişimlerinde İşbirliği Yapma / Liderlik Etme Yeteneği

Blockchain ürün yöneticisi becerilerinden bir diğeri de tasarım ekibiyle liderlik etmek veya işbirliği yapmaktır. Gerçekte, süreç şirketten şirkete değişebilir. Tasarım ekibinin kendi lideri olabilir; bu durumda, yeni geliştirme girişimleri bulmak için bu ekiple işbirliği yapmanız gerekir..

Açık fikirli olduğunuzdan ve ekip üyelerini daha iyisini yapmaya teşvik ettiğinizden emin olun. Ayrıca, müşteri için neyin daha faydalı olduğunu ve bunu nasıl başarabileceğinizi anlamalarına yardımcı olun. Tüketicilerin şu anda neyi sevdiklerine dair içgörü, tasarım sürecinin nihai sonuçlarını büyük ölçüde etkileyecektir..

Ancak tüketicilerin çoğu zaman ne istediğini fazla vurgulamayın, bu mümkün değil.

Blok zinciri iş stratejisini analiz etmek, ürün geliştirmeye yönelik ilk adımdır. Sürecin nasıl çalıştığını anlamak için blok zinciri iş stratejisine yönelik nihai kılavuzumuzu okuyun.

Blockchain Ürün Geliştirme Sürecinde Deneyim Kazanın

Çoğu zaman, kurumsal şirketler geçmişte çalışma deneyimi olan bir çalışanı işe almak ister. Bu nedenle, blockchain ürün geliştirme sürecinde deneyim kazanmayı başarabilirseniz, özgeçmişiniz için çok büyük bir artı puan olacaktır..

Yeni başlayan biriyseniz, bir yazılım şirketinde ürün geliştirmenin her aşamasından geçmek en iyisidir. Bazen bir stajyer olarak deneyim sahibi olmak bile iyi bir işe girmenize yardımcı olabilir..

Kurumsal şirketleri hedeflemeden önce özgeçmişinizi oluşturmanızı öneririm, çünkü bunun için yüksek nitelikli olmanız gerekir..

 

Hassas Yetenek –

Blockchain Ürün Bazlı Sorunları Hızlı Çözmek İçin Stratejik Becerilere Sahip Olun

Bu, ustalaşman gereken yumuşak becerilerden biridir. Gerçekte, bir ürünün geliştirme sürecinde her an her şey ters gidebilir. Bu nedenle, bir blockchain ürün yöneticisi olarak sorunu olabildiğince hızlı çözmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Pazarlama ekibini de etkilediği için asla programın gerisinde kalmak istemezsiniz. Bu nedenle, hızlı bir çözüm sunmak için stratejik düşünme yeteneğinizi mükemmelleştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, en ufak bir hata bile ürün geliştirmeyi engelleyebileceğinden çözümünüzü hatasız tuttuğunuzdan emin olun..

Her neyse, yazılım firmalarının genellikle karşılaştığı temel sorunları inceleyerek başlayabilir ve ardından daha benzersiz sorunlara geçebilirsiniz. Ancak çoğu zaman benzersiz çözümlere ihtiyaç duyan benzersiz sorunlarla karşılaşacaksınız..

Disiplinler Arası Geniş Becerilere Sahip Olun

Disiplinler arası geniş beceriler güçlü yanlarınızdır. Bu yüzden, onları mükemmelleştirdiğinizden emin olun. Bir ürün yöneticisi her zaman yetenek, çeviklik, yenilikçi zihin, ezber bozan düşünme, DevOps vb. Gibi becerilere sahip olmalıdır..

Genellikle kurumsal şirketler, çok yönlü ve sesini duyuran kişileri işe almak ister. Bir takımın başı olacağınız için, aynı zamanda bir insan da olmanız gerekir. Dolayısıyla, vokal ve dışa dönük olmak, kurumsal bir ortamda parlamak için mükemmel bir kalitedir..

Profesyonel Bir Müzakereci Olun

Farklı görüş, zevk ve fikirlerle gelen ekip üyeleriyle birlikte çeşitli paydaşlar ve müşterilerle birlikte çalışmanız gerekecek. Bu nedenle, başvurulacak kişi olduğunuzda, öncelikler belirlemeniz ve tüm krizleri ve çatışmaları başarıyla yönetmeniz gerekir..

Bu, gerçekten iyi olmanız gereken önemli blok zinciri ürün yöneticisi becerilerinden biridir. Ancak her iki tarafı da tatmin etmek için orta zemine razı olmayın. Her zaman ürünün çıkarlarını göz önünde bulundurun.

Gerçekte, bu beceri, paydaşların ürün için ihtiyaç duyabileceğiniz bütçeleme veya kaynaklar konusunda hemfikir olmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır..

Benzersiz Liderlik Tarzı Geliştirin

Evet, bir blockchain ürün yöneticisinin liderliği, diğer liderlik türlerinden biraz farklıdır. Burada ürünün düşüncesine öncülük etmeniz gerekiyor. Gerçekte, bir ürüne liderlik etmek, lider insanlardan çok farklıdır. Bunu yapmak için, ürününüze tutku göstermeniz ve tüm paydaşları fikirlerinizle uyumlu hale getirmeniz gerekir..

Dahası, stratejinizi göstermeniz ve hedefinizin ne olduğuna dair net bir vizyona sahip olmanız gerekir. Bu, ekip üyelerinize ve ürüne ve şirkete olan bağlılığınıza ilham verecektir. Tüm bu pozisyon titreşimleri, insanların projeye koyduğunuz çabaları desteklemesini sağlayacaktır..

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Kursunda Kariyerinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Diğer nitelikler –

Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Derecesi Alın

Çoğu durumda, blockchain ürün yöneticisi işleri, bilgisayar bilimleri mühendisliğinde bir derece ister. Bir eğitim niteliği olarak, yolculuğunuza başlamak için iyi bir yoldur. Dahası, ne yaptığınızı ve ne kadar kalibreye sahip olduğunuzu gerçekten bildiğinizi gösterir..

Dahası, orijinal alandaki derece, blok zincirinin karmaşık terimlerini daha kolay anlamanıza yardımcı olacak ve bunları hiçbir zaman hızlı bir şekilde yakalayabilirsiniz. Sergileme dereceniz varsa, daha yüksek maaşlı bir şirkette iyi bir pozisyondan başlamayı da bekleyebilirsiniz..

Kurumsal Blok Zinciri Sertifika Programına Kaydolun

Blok zinciri yeni bir teknoloji türü olduğu için eğitim kurumlarında mevcut değildir. Yani, bunu öğrenmek için bir blockchain kursuna kaydolmanız gerekecek. Bu, blockchain ürünleriyle çalışabildiğinizi göstermenin harika bir yoludur..

Blockchain ve sorumluluklarınız hakkında bilgi edinmek için bir blockchain proje yöneticisi kursuna kaydolmanızı tavsiye edeceğim. Çoğu zaman, bu kurslar kariyeriniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her unsuru kapsayacaktır. Yani bu iyi bir yatırım.

Bir blockchain ürün yöneticisi sertifikası almayı başarabilirseniz, kesinlikle yüksek ücretli bir iş pozisyonu bekleyebilirsiniz..

Kurumsal blok zinciri sertifikası, özgeçmişinizi daha hızlı zenginleştirmenize yardımcı olabilir. Kurumsal blockchain sertifikanızı almak için 10 nedene göz atın.

Neden Blockchain Ürün Yöneticisi İşlerine Gitmelisiniz??

Artan talep

Ürün yöneticilerine olan talep her zaman yüksek. Artık blok zinciri nihayet temelini oluşturuyor, birçok kurumsal şirket kendi ürünlerini piyasaya sürmeye hevesli. Örneğin, IBM’e bir bakın. Piyasada çok sayıda blockchain tabanlı ürün piyasaya sürüyorlar ve başarılı bir şekilde niş bir sektör yaratıyorlar..

Dahası, bir ürün geliştirme yaşam döngüsünü başarıyla tamamlayacak çok sayıda kalifiye personel yoktur. Böylece talep asla azalmaz. Her neyse, sergilemek için bir blockchain ürün yöneticisi sertifikası alabilirseniz, istediğiniz herhangi bir şirkete güvenle başvurabilirsiniz..

Yüksek maaşlı iş

Blockchain ürün yöneticisi maaşı, yılda 46.000 ila 100.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Bu, geleceğiniz için güvenlik sağlayabilecek mükemmel bir maaş düzeyidir. Şunu söylemeliyim ki, iyi bir deneyime sahipseniz ve saygın bir şirkette çalışıyorsanız, menzil de artabilir. Temel olarak, bir blockchain ürün yöneticisinin maaşı, doğrudan talep spektrumuyla bağlantılı olduğu için artmaya devam edecektir..

Aynı zamanda bir teknoloji ürün yöneticisi olacaksınız, bu nedenle değeriniz her zaman diğer ürün yöneticilerinden daha yüksek olacaktır. Bu, bu alanda kariyer yapmak için iyi bir neden.

İnovasyon Fırsatı

Ürün yönetimi ile inovasyon fırsatı yakalarsınız. Gerçekte, birçok müşteriyle çalışacaksınız ve her seferinde benzersiz ve farklı bir şey isteyecekler. Benzer ürün özellikleriyle insanları tatmin edemediğiniz için nişin kendisi bile her seferinde benzersiz ürün geliştirme ister..

Yani, inovasyonu seviyorsanız veya daha iyisini yapmak için kendinizi zorlamak istiyorsanız, o zaman bu sizin için mükemmel bir alandır..

İş Yerinde Daha Fazla Esneklik

Bu işten alacağınız bir diğer ek fayda, sorumlulukların esnek doğasıdır. Tipik olarak, ekip her yerde, her zaman toplanabilir, bu nedenle şirkette çalışmak için sabit bir zaman aralığı yoktur. Yine yoğun bir yaşam tarzınız olabilir, ancak üründen ürüne değişiklik gösterecektir. Bazı ürünler diğerlerinden daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyabilir.

Ayrıca, birçok şirket işinize odaklanmanızı ve mutlu olmanızı sağlamak için eğlence odaları sunmaktadır. Bu senin için harika bir fırsat.

Teknolojik Devrim Üzerine Çalışın

Teknoloji ürünlerini nasıl gördüğümüzde devrim yaratan tamamen yeni bir teknoloji üzerinde çalışacaksınız. Bundan daha iyisi olabilir mi? Dolayısıyla, iş modelini piyasaya süreceğiniz ürünün tanıtımına yardımcı olacak şekilde yeniden şekillendirecek kişi siz olacaksınız..

Yönetim becerilerinizle, çeşitli sonuçları keşfedebilir ve tüketiciler için uygun yeni ürün serileri keşfedebilirsiniz. Böylece bir ömür boyu deneyim yaşayacaksınız.

Entelektüel Olarak Uyarıcı

Bu işe gitmenizin başlıca nedenlerinden biri budur. Ürün yönetimi zorlu ve zorlu bir alandır ve aynı zamanda sizin için entelektüel açıdan teşvik edicidir. Güçlü yönlerinizi test edecek ve zayıf yönlerinizi aşacak ve profesyonel kariyerinizde büyüyeceksiniz..

Dahası, şu anda heyecan verici iş alanlarından biri, bu nedenle bu konuda heyecanlanmanız yalnızca normaldir. Gerçekte, gerçekten herhangi bir sınırınız olmayacak ve çeşitli sektörlerde dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz..

 

Son Düşünceler

Son bir düşünce olarak, blockchain ürün yöneticisi işi şu anda yapılacak iyi bir kariyer seçimidir. Blockchain, iş endüstrilerini yavaş yavaş ele geçiriyor ve yakında ekonomiye bakış açımızı da değiştirmeye başlayacak..

Bu nedenle, bu sizin için bir fırsattır ve hızla zirveye çıkabilirsiniz. Bir profesyonelden blockchain hakkında bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, kurumsal blockchain profesyonel kursumuza göz atabilirsiniz..

Ayrıca, yeni başlayan biriyseniz ve profesyonel kurslara kaydolmaktan emin değilseniz, temel bir blok zinciri fikri edinmek için ücretsiz blok zinciri kursumuzla ilk adımı atın. Neden beklemek? Blockchain yolculuğunuza şimdi başlayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me