Wraz z pojawieniem się technologii blockchain wiele firm ma nadzieję, że wykorzystają tę okazję, póki mogą. Ale podjęcie decyzji, jak, dlaczego i kiedy je wdrożyć, jest na początku dość trudne. Oferujemy ten przewodnik zawierający kluczowe pytania, które musisz zadać, aby Twój biznes blockchain mógł Ci pomóc.

Aby ewoluować i przetrwać, firmy muszą być na bieżąco z nowymi technologiami. Jedną z takich technologii, która naszym zdaniem staje się głównym nurtem, jest blockchain. Nawet teraz zapotrzebowanie na adaptację jest wyjątkowo wysokie.

Prowadzi to do jednego ważnego pytania: „Czy powinieneś używać blockchain również w swojej firmie?”

Jeśli tak, jakie pytania powinieneś zadać, zanim zdecydujesz, czy blockchain jest odpowiedni dla Twojej firmy? W dzisiejszym artykule omówimy oba. Po przeczytaniu artykułu każdy nowicjusz będzie mógł ocenić aktualną sytuację i wyliczyć, czy jego firma powinna przyjąć blockchain, czy nie..


Zapisać się: Darmowy kurs Blockchain

Kluczowe pytania dotyczące Blockchain Business

Zanim zaczniesz wdrażać blockchain, musisz zadać odpowiednie pytania. Budowa sieci blockchain to ryzykowne przedsięwzięcie. Aby zbudować blockchain, musisz zatrudnić najlepsze umysły techniczne i dużo inwestować. Aby mieć pewność, że podejmiesz świadomą decyzję, na każdym kroku musisz zadawać sobie pytania.

Pytania biznesowe dotyczące łańcucha bloków

Aby rozpocząć, zadaj sobie następujące pytania.

 1. Może blockchain zakłócić Twój model biznesowy i powinien wprowadzić zmiany w Twojej strategii biznesowej?
 2. Czy wdrożenie blockchain zwiększy ogólną produktywność Twojej firmy? Jeśli tak, w jaki sposób?
 3. W jaki sposób dane są przechowywane w Twojej organizacji? Czy istnieje potrzeba przeniesienia tych danych do łańcucha bloków??
 4. Jeśli to zrobisz, informacje będą bezpieczne i bardziej dostępne niż wcześniej?
 5. Jakie przypadki użycia blockchain są zgodne z Twoją firmą?
 6. Które podmioty w Twojej firmie mają władzę decyzyjną na podstawie informacji, które wysyłasz lub otrzymujesz?
 7. W jaki sposób wpłynie to na rynek i „jakie” decyzje muszą podjąć te podmioty na rynku?
 8. Czy blockchain może zaoferować możliwość obniżenia kosztów i poprawy satysfakcji konsumentów?

Przeczytaj także:Jak działa Blockchain?

Wszystkie powyższe pytania dotyczące łańcucha bloków dadzą Ci niezbędną podstawę do tego, czego możesz się spodziewać w przyszłości. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zrozumieć, że nie ma sensu wdrażanie łańcucha bloków, jeśli spowalnia on Twój biznes. Nawet jeśli blockchain może zmienić jakiś aspekt Twojej firmy, nie powinieneś decydować się na blockchain kosztem produktywności.

Prywatność danych jest również niezbędna. Aby zrozumieć, czy blockchain może Ci pomóc, spróbuj ocenić wszystkie podmioty, którym udostępniasz swoje informacje. Teraz musisz się dowiedzieć, czy przechowywanie danych w łańcuchu bloków pomoże Ci lepiej współpracować z tymi podmiotami, czy nie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Blockchain? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po definicji łańcucha bloków, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Pytania bezpieczeństwa dotyczące łańcucha bloków

Zanim zaczniesz wdrażać swoje pierwsze rozwiązanie blockchain, musisz zrozumieć, jak działa ochrona łańcucha bloków i czy jest to wystarczające dla Twojej firmy. Zacznij więc od zadania tych pytań bezpieczeństwa dotyczących łańcucha bloków –

 1. Jak bezpieczna jest technologia blockchain?
 2. Czy blockchain może naprawdę oferować niezmienność i przejrzystość?
 3. Czy urządzenia mogą śledzić adresy IP w sieci?
 4. Kto będzie miał dostęp do poufnych informacji?
 5. Czy infrastruktura blockchain może zapewnić ochronę przed cyberprzestępczością? Jeśli tak to jak?
 6. Jakie obawy związane z bezpieczeństwem związane z blockchainem i jak je przezwyciężyć?
 7. Jakiego rodzaju szyfrowania używa technologia?
 8. Czy algorytmy konsensusu wystarczą, aby zaoferować w pełni rozproszoną sieć? Jeśli tak, jakie są związane z nimi obawy dotyczące bezpieczeństwa?

Zapisać się: Certyfikowany kurs ekspercki w zakresie bezpieczeństwa Blockchain

Pytania dotyczące procesu wdrażania Blockchain

Teraz, gdy zadałeś sobie kilka podstawowych pytań, nadszedł czas, aby zadać pytania, aby zrozumieć, w jaki sposób Twoja sieć powinna zostać wdrożona. Oto najważniejsze pytania dotyczące łańcucha bloków, które należy zadać przed rozpoczęciem przygody z blockchainem.

Te pytania pomogą Ci zidentyfikować punkty końcowe Twojej firmy i poznać wpływ blockchaina na nie. Być może prowadzisz biznes związany z książkami, ale czy kupujący i sprzedający będą w stanie poprawić swoje obecne doświadczenia biznesowe? Jeśli tak to jak?

Na razie być może już zrozumiałeś, jak ważne są podmioty w Twojej firmie. W rzeczywistości zadaniem blockchain jest ułatwienie życia wszystkim, którzy są bezpośrednio lub pośrednio związani z Twoją firmą.

Są one następujące –

 1. Czy blockchain wyeliminuje pośredników? Jeśli tak, to jak skutecznie?
 2. Czy potrzebujesz zaangażowania stron trzecich, aby pomyślnie uruchomić łańcuch bloków? Jeśli tak, to jakiego zaangażowania potrzebują?
 3. Czy potrzebujesz zależności od zasobów fizycznych lub cyfrowych, aby blockchain działał?
 4. W jaki sposób można zweryfikować informacje za pośrednictwem systemu?
 5. Jak będzie przebiegał przepływ informacji? Zasadniczo, kto pierwszy to zrobi?
 6. Czy trzeba będzie przestrzegać jakichś zasad? Jeśli tak, jakie będą te zasady?
 7. Której platformy powinieneś używać i jakich standardów musisz przestrzegać?
 8. Czy chcesz wdrożyć swoją platformę na prywatnym łańcuchu bloków?
 9. Jakie wsparcie lub usługi są dostępne konkretnie dla przedsiębiorstw?
 10. Która infrastruktura jest gotowa do użycia jako podstawa rozwiązania do wdrażania technologii blockchain?
 11. Jakich narzędzi powinni używać twoi programiści, aby szybciej wdrożyć projekt?
 12. Jakie są podstawowe wymagania blockchain dla przedsiębiorstw?
 13. Potrzebujesz systemu zarządzania tożsamością lub systemów uwierzytelniania?
 14. Jak możesz nim zarządzać lub nim zarządzać, zachowując rozproszony charakter?

Mając wszystkie powyższe pytania, możesz teraz podjąć świadomą decyzję.

Osiągnięcie strategii wdrożenia biznesowego blockchain ma kluczowe znaczenie dla Twojej działalności związanej z blockchainem. Już teraz zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem po strategii wdrażania blockchain dla platform korporacyjnych!

Uwaga końcowa

Gdy zadasz sobie wszystkie powyższe pytania dotyczące procesu wdrażania biznesowego blockchain, możesz podjąć świadomą decyzję, czy naprawdę tego potrzebujesz, czy nie. A jeśli tego potrzebujesz, wiesz, jak działa sieć i jaka powinna być Twoja strategia.

Decyzje biznesowe należy podejmować po przeprowadzeniu odpowiednich badań. A jeśli chodzi o blockchain, wysiłek badawczy powinien zostać przynajmniej potrojony. Lepszym sposobem na osiągnięcie tego jest zostanie ekspertem w dziedzinie technologii blockchain i samemu to ocenić. Utworzenie zespołu wewnętrznego może również pomóc w podjęciu znacznie lepszej decyzji i pomóc w wykorzystaniu blockchain.

Jeśli chcesz zostać ekspertem w dziedzinie blockchain, zalecamy sprawdzenie naszego certyfikowanego profesjonalnego kursu blockchain dla przedsiębiorstw. Rozpocznij swoją przygodę z blockchainem już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me