Zastanawiasz się, jak blockchain zmieni organizacje? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ dowiemy się o tym w tym artykule.

Organizacje nieustannie ewoluują wraz z wprowadzaniem nowych technologii i rozwiązań. Nauczyciele akademiccy i liderzy biznesu mają ogromne zainteresowanie, jak sprawić, by organizacje działały wydajniej i ulepszyć nowoczesne praktyki zarządzania.

Jeśli przeprowadzisz szybkie wyszukiwanie w Internecie, będziesz mieć mnóstwo zasobów, które mówią na ten temat. Mogą to być najemcy, teorie i inne praktyczne przemyślenia na ten temat. Fakt, że struktura organizacyjna nie zmieniła się od ponad dziesięciu dziesięcioleci, oznacza, że ​​nie widzieliśmy zbyt wiele innowacji ani ulepszeń. Nadal jest hierarchiczna, zintegrowana pionowo i wyspiarska.

Blockchain wydaje się być odpowiedzią na nieszczęścia organizacji. Może radykalnie zmienić sposób pracy organizacji lub komunikację firm w celu zwiększenia wydajności. Ostatecznie firma chce tworzyć wartość, a także mieć pewność, że ludzie są zmotywowani do wprowadzenia zmian.


Obecna struktura organizacyjna

W tej chwili mamy strukturę organizacyjną, która jest scentralizowana, hierarchiczna lub obie. Przy takim podejściu scentralizowany organ zajmuje się podejmowaniem decyzji na wysokim szczeblu. Oferuje również podejście hierarchiczne, w którym każdy członek został zdefiniowany jako rola, której musi się trzymać. Cały system jest również ustandaryzowany pod względem biurokratycznym, a scentralizowany organ decyduje o całym systemie i nadzoruje go.

Jeśli spojrzysz wszędzie, to podejście definiuje wszystko, przez co przechodzi organizacja, w tym życie społeczne, gospodarcze i polityczne. Scentralizowana struktura organizacyjna dała początek kapitalizmowi, w którym jeden człowiek staje się bogatszy.

Korporacje to doskonały przykład. Aby te korporacje działały, znajdziesz inne hierarchiczne i scentralizowane organizacje, w tym finanse i banki. Odgrywają kluczową rolę w zasilaniu tych korporacji i zapewniają im wydajną i efektywną pracę.

Zasadniczo przekonasz się, że te struktury organizacyjne w ogromnym stopniu zależą od rozwijania zaufania i skutecznego wykonywania zadań.

Z czasem wszystko to wymaga zmiany. Jesteśmy teraz w erze, w której innowacje cyfrowe wyprzedzają odwieczne metody. Oprócz blockchain istnieje wiele technologii, które odegrają kluczową rolę w zmieniających się organizacjach. Technologie te obejmują:

  • Usługi w chmurze, w tym przechowywanie i automatyczne algorytmy
  • Wydajny i tańszy sprzęt cyfrowy
  • Technologie, które współdziałają w celu uzyskania lepszej wydajności, w tym IoT, sztuczna inteligencja, nanotechnologie i blockchain.

Ostatecznie organizacje będą musiały postępować zgodnie z procesem cyfryzacji i powoli się dostosowywać. Ostatecznie organizacje muszą dostosować swoje scentralizowane i hierarchiczne podejście i wprowadzić zmianę, aby zmienić praktyki i sposób myślenia.

Zalety korzystania z Blockchain w organizacjach

Blockchain to sieć peer-to-peer bez scentralizowanej władzy. Podstawowa idea zdecentralizowania otwiera mnóstwo korzyści dla organizacji. Zasadniczo zapewnia organizacjom trzy korzyści.

  1. Rozpowszechniane: Blockchain umożliwia organizacjom ogromne korzyści z decentralizacji. Korzystając z blockchain, organizacje mogą uruchamiać swoje procesy w formacie rozproszonym. Te komputery mogą być ich własnością lub mogą być zgłaszane na ochotnika, ponieważ w podejściu rozproszonym nie jest wymagana scentralizowana baza danych. Każdy peer ma własną księgę, co zapewnia również, że złośliwi aktorzy nie mogą zmienić danych.
  2. Publiczny: Organizacje zawsze chętnie łączą się ze swoimi użytkownikami. Oznacza to, że zawsze muszą mieć określony proces otwarty dla użytkownika końcowego, aby mógł przekazywać informacje zwrotne lub sprawdzać informacje w razie potrzeby. Blockchain pozwala organizacjom właśnie to robić. Pozwala im stworzyć sfederowaną sieć blockchain, która jest mieszanką sieci publicznych i prywatnych. Organizacja zachowa swoje krytyczne procesy i dane w swojej sieci prywatnej, jednocześnie właściwie wykorzystując publiczne funkcje sieci. Jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, każdy użytkownik może w dowolnym momencie sprawdzić informacje w sieci. To buduje zaufanie użytkowników końcowych, a także sprawia, że ​​organizacje są odpowiedzialne za swoje działania i czyny.
  3. Bezpieczeństwo: Organizacje są zawsze krytyczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ich tajemnic handlowych. Nie chcą, aby ich tajemnice handlowe były przeciekiem. Dlatego wiele organizacji wydaje miliony dolarów na ochronę swoich systemów i poufnych danych. Korzystając z blockchain, mogą wzmocnić bezpieczeństwo swojego procesu i danych. Blockchain wykorzystuje szyfrowanie na wysokim poziomie za pomocą kryptowaluty, aby zapewnić, że dane pozostają przez cały czas bezpieczne. Wiele organizacji wdraża również pełną prywatną zaszyfrowaną sieć blockchain, aby mieć pewność, że ich dane nigdy nie zostaną udostępnione osobom, które nie są do tego upoważnione.
  4. Koszt transakcji: Niezależność Blockchain od scentralizowanej jednostki jest opłacalna. Koszt związany z przetwarzaniem transakcji jest zawsze niższy w porównaniu z podejściem scentralizowanym. Ponadto, ponieważ dane nie są przechowywane w scentralizowanej bazie danych, każdy w organizacji ma możliwość dostępu do danych w dowolnym miejscu bez konieczności przechodzenia między rozmowami żądającymi danych. W niektórych przypadkach koszt transakcji można całkowicie usunąć – zapewniając odpowiedni wzrost i efektywność.
  5. Brak pośredników: Istnieje wyraźna korzyść z pośredników. Organizacje nie muszą teraz martwić się rozwiązaniami innych firm, które pełnią rolę pośredników w świadczeniu usług. Odciąża to wiele pracy od organizacji, ale także wiąże się z niepotrzebnym ryzykiem z nimi związanym. Na przykład cały proces pracy może zostać zatrzymany z powodu awarii serwerów pośrednich. Jeśli nie ma kopii zapasowej, organizacja może stracić wiele na wartości. Innym problemem, na który cierpią pośrednicy, są oszustwa i włamania.

Zalety powinny dać ci dobre wyobrażenie o tym, jak blockchain zmieni organizacje.

Przeczytaj także, dlaczego musisz wziąć udział w kursie Enterprise Blockchain?

Zasady Blockchain: Zaprojektuj swój Enterprise Blockchain

Jak Blockchain zmieni organizacje

Do tej pory możemy łatwo zauważyć, że blockchain zakłóca działanie organizacji, które są wystarczająco szybkie, aby go wdrożyć. 

Zasoby ludzkie i zamówienia

Jedną z największych zmian, jakie zobaczą organizacje, jest ewolucja zasobów ludzkich i zamówień. Dzięki blockchain zasoby ludzkie można zautomatyzować, aby akceptować wpisy i filtrować je za pomocą sztucznej inteligencji. Ponadto całe zasoby ludzkie będą działać na szczycie sieci blockchain, zapewniając, że proces jest dobrze zdefiniowany i wydajny. Dzięki temu kandydaci będą mieli bezpośredni dostęp do systemu, a ich status będą mogli uzyskać, logując się do systemu. To usprawni cały proces rekrutacji. 

Inteligentne kontrakty mogą być również wykorzystywane do opłacania pracowników za ich pracę. Może ustalić warunek, zanim płatność zostanie zwolniona. Pracownik może sprawdzić stan przed podpisaniem inteligentnej umowy. Gdy pracownik wykona zadanie, system automatycznie zwolni płatność. Kolejną korzyścią będzie możliwość płacenia pracownikom w kryptowalutach.

Przywództwo

Blockchain radykalnie zmieni też przywództwo – integralną część każdej organizacji. Przywódcy będą teraz bardziej klarowni w swoim podejściu, ponieważ docenią nowo odkrytą przejrzystość. Dostarczą jasnych informacji zwrotnych, które każdy może zobaczyć i docenić.

Liderzy byliby również w stanie podejmować lepsze decyzje, ponieważ widzą wpływ swoich decyzji na całą sieć. Blockchain to duża sieć, w której połączone są różne sekcje organizacji. Przyjmując właściwy widok orlika, może wdrożyć właściwe rzeczy. Potrafi również wykorzystać blockchain do wspierania nowych wartości i umiejętności, w których każda osoba pracująca w organizacji czuje się doceniona. 

  • Jak zostać architektem Blockchain
  • Jak zostać profesjonalistą Blockchain

Reklama i zarządzanie

Organizacje mogą teraz w pełni wykorzystać swój budżet reklamowy, wprowadzając do niego blockchain. Korzystając z blockchain, przestaną tracić pieniądze z powodu nieuczciwych działań. Reklama oparta na blockchain oznacza, że ​​mogą przechwytywać i usuwać bardzo potrzebną oszukańczą aktywność. Efektem końcowym będzie lepszy zwrot z inwestycji dla firmy.

Kwestie prawne

Sprawami prawnymi można lepiej zarządzać za pomocą inteligentnych umów. Każda organizacja zawsze musi zajmować się swoimi sprawami prawnymi, czy to z innymi organizacjami, czy użytkownikami końcowymi. Dzięki inteligentnym umowom organizacje mogą lepiej radzić sobie ze sprawami prawnymi. Dzieje się tak, ponieważ inteligentne kontrakty definiują umowy prawne w kodzie, a nie na papierze. Działa na warunkach, a obie strony muszą podpisać umowę, zanim inteligentny kontrakt stanie się aktywny.

Wszystko to musi być zrobione na platformie blockchain, która przechowuje wszystkie informacje w najlepszy możliwy sposób, tj. Niezmienny i bezpieczny. Wszystko to oznacza, że ​​sprawy prawne w każdej organizacji są załatwiane całkiem dobrze przy pomocy zebranych danych i inteligentnych kontraktów. Uprości to cały proces i zabezpieczy interes organizacji w oparciu o zebrane dane.

Księgowość

Księgowość zostanie również ulepszona za pomocą blockchain. Technologia Blockchain pozwala na niezwykle łatwe zarządzanie działem księgowości. Mogą wykonywać operacje na dużą skalę i zarządzać złożonymi kodami podatkowymi, a także zarządzać różnymi walutami. Blockchain może uprościć złożone rzeczy i uruchamiać go w sieci. Zachowuje również poufność i anonimowość wymagane do przeprowadzania niektórych transakcji.

Bezpieczeństwo cybernetyczne

Dzięki technologii blockchain organizacje mogą lepiej zabezpieczyć swoje dane, procesy i tajemnice danych. Obecnie organizacje inwestują dużo pieniędzy w cyberbezpieczeństwo. Nie ma znaczenia, czy jesteś małą firmą, czy dużą firmą, ujawnione tajemnice handlowe mogą spowodować utratę miliardów dolarów.

Blockchain może pomóc organizacjom lepiej wzmocnić ich bezpieczeństwo. Mogą nie tylko dokonywać transakcji, ale także przechowywać dane. W ten sposób mogą upewnić się, jak dokonywane są transakcje, a także sprawić, że ich dane będą niezmienne.

Wschodzący kapitał

Innym sposobem, w jaki pomaga blockchain w organizacji, jest zapewnienie im skutecznego sposobu na pozyskanie kapitału dla ich biznesu. Mogą używać blockchain do pozyskiwania kapitału od inwestora venture capital lub do finansowania społecznościowego z pełną przejrzystością. Mogą założyć ICO lub proste finansowanie społecznościowe, aby zebrać pieniądze od zwykłych ludzi.

Zarządzanie

Wreszcie, blockchain w organizacji usprawnia zarządzanie nią. Mogą zintegrować blockchain, aby ich procesy były bardziej wydajne i efektywne. Aby to zrobić, muszą najpierw zdigitalizować każdy proces, a następnie użyć nowoczesnej platformy blockchain, aby przejść na blockchain. Niewiele firm, które już używają blockchain, to Kodak One i NagriTech.

Czy Blockchain zmieni projekt organizacji? Zdecentralizowane organizacje autonomiczne 

Blockchain z pewnością wpłynie na projekt organizacji. Nacisk zmieni się teraz z przestarzałego hierarchicznego / scentralizowanego na bardziej zdecentralizowane podejście. Filozofia projektowania będzie oparta na zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO). Korzystając z DAO, organizacje staną się bardziej autonomiczne i wydajne. Z pewnością zmieni to, jak będzie wyglądać struktura organizacji blockchain.

Zdecentralizowane organizacje autonomiczne pracują niezależnie, korzystając z kombinacji narzędzi analitycznych, połączonych urządzeń, technologii rozproszonych rejestrów i inteligentnych kontraktów. Aby to zrobić, muszą skonfigurować odpowiednio zaprojektowane autonomiczne oprogramowanie, które jest dostarczane z niezmiennym kodem. Każdy z aktorów zostanie prawidłowo umieszczony zgodnie ze swoją rolą w DAO. Jedynym minusem jest to, że raz ustalonych reguł nie można cofnąć. Jest to ważne, aby zapewnić organizacji niezależność. Umożliwi to również różnym podmiotom zaufanie sobie nawzajem i upewnienie się, że algorytm konsensusu dba o ważność i niezmienność danych.

Przeczytaj także artykuł Co to jest DAO? Co to oznacza i jak to działa? i czy niedawny hack DAO Ethereum oznacza, że ​​blockchain nie jest tak bezpieczny, jak myśleliśmy?

Zmiana władzy

W DAO władzę określa fakt, jak zaufany jest aktor. Ponieważ nie ma podejścia hierarchicznego, potrzebne jest podejście oparte na zaufaniu. Węzeł zyskuje zaufanie w zależności od jego działań i zachowania. Jeśli ma całkiem dobre zaufanie, będzie podejmować decyzje w sieci. W ten sposób podział władzy między organizacjami jest równy.

Siła aktorów zależy od poziomu zaufania, liczby posiadanych tokenów i osiągniętych zalet. Podając trzy elementy jako część obliczeń mocy, każdy aktor może zmienić bilans mocy.

Oprócz zmiany władzy ma to również wpływ na projekt organizacji. Na przykład kryptografia działa jako sposób na budowanie zaufania. W tradycyjnych zdecentralizowanych organizacjach podejmowanie decyzji odbywa się na podstawie stażu pracy i doświadczenia, podczas gdy w DAO odbywa się to automatycznie za pomocą inteligentnych kontraktów. Zarządzanie w DAO jest również osadzone w kodzie. W przypadku tradycyjnych zdecentralizowanych organizacji zajmuje się tym rada dyrektorów.

Możesz także pobrać artykuł jako plik pdf i udostępnić go współpracownikowi jako plik Jak Blockchain zmieni organizacje pdf.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszego artykułu, w którym omawiamy, jak blockchain zmieni organizacje. A co myślisz o wpływie technologii blockchain na organizację? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me