Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat RPA i punktów korelacji między RPA a blockchainem. Zrozumiesz także wyzwania i możliwości łączenia razem blockchain i RPA.

RPA to jedna z najnowszych technologii, która rewolucjonizuje branżę. Niewiele innych technologii, które również pojawiają się w wiadomościach, to blockchain, sztuczna inteligencja. Nasze społeczeństwo jest ekosystemem, dlatego wszystkie te technologie są ze sobą powiązane.

W tym artykule omówimy RPA i Blockchain. Każda z tych technologii jest przełomowa. Z drugiej strony firmy szybko wdrażają nowe technologie, aby wykorzystać przewagę i wniknąć głęboko w rynek..

Jest też bardziej prawdopodobne, że łączą technologie, aby uzyskać jak najlepszy wynik dla swojej organizacji. Na przykład najprawdopodobniej będą łączyć RPA i blockchain. Omówimy efekty integracji RPA z blockchainem. Jednak artykuł nie dotyczy technologii blockchain vs RPA.


Zapisać się:Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Co to jest RPA lub Robotic Process Automation?

Robotic Process Automation (RPA) to proces automatyzacji, który automatyzuje powtarzalne i ręczne zadania za pomocą robotów. Odbywa się to za pomocą bota programowego.

Popularność RPA wynika z tego, jak przydatna jest w obecnych praktykach przemysłowych. Może współdziałać z każdym nowoczesnym systemem, tak jak zrobiłby to człowiek. To sprawia, że ​​automatyzacja szerokiego zakresu zadań jest łatwa w przemyśle. Jest okrzyknięty rewolucją w automatyzacji procesów biznesowych. W końcu jest to jedna z nowych technologii.

Z technicznego punktu widzenia RPA można zdefiniować jako technologię, która działa wokół ustrukturyzowanych danych wejściowych i logiki biznesowej. RPA skutkuje automatyzacją procesów biznesowych.

W RPA robot lub oprogramowanie jest skonfigurowane do interpretowania i przechwytywania danych związanych z aplikacją, a następnie używa tych danych do obsługi wszystkich różnych zadań z nią związanych, w tym manipulacji danymi, odpowiedzi i komunikacji.

Z RPA ma wiele zalet. Wymieńmy je poniżej.

  • Ulepszony proces
  • Oszczędności kosztów
  • Poprawiona produktywność
  • Wyższa jakość
  • Lepsza obsługa klienta

Inne korzyści obejmują lepszą wersję próbną audytu, niezawodność, utrzymanie, spójność, oszczędności, międzybranżowe, skalowalność itd..

Składniki RPA

Przyjrzyjmy się podstawowym składnikom RPA. Są jak poniżej.

  1. Boty: U podstaw leży bot, który jest zakodowany w celu wykonania pożądanego rezultatu. Mają makra, aby mieć najlepszą wydajność.
  2. Orchestrator: Orchestrator zapewnia wdrożenie oprogramowania i planowanie botów
  3. IDE: IDE oznacza zintegrowane środowisko programistyczne, którego programiści mogą używać do tworzenia i utrzymywania botów.

RPA i Blockchain

Co to jest Blockchain?

Teraz, gdy mamy już podstawową wiedzę na temat Robotic Process Automation (RPA), nadszedł czas, abyśmy zbadali blockchain.

Blockchain to sieć peer-to-peer, która może działać bez potrzeby scentralizowanej jednostki. Zdecentralizowane podejście zapewnia wiele funkcji na tablicy, w tym przejrzystość, niezmienność, bezpieczeństwo i tak dalej. Dzięki blockchain Ethereum automatyzacja jest również możliwa dzięki włączeniu inteligentnych kontraktów.

Czytaj więcej: Najlepszy przewodnik po technologii Blockchain

Aplikacje RPA i Blockchain

Ludzie często się zastanawiają – gdzie RPA wpisuje się w inne pojawiające się technologie?

RPA i blockchain to nowe technologie, które mogą zmienić sposób działania branż. Obie technologie mogą mieć wpływ na prawie każdy sektor. Widzimy przypadki użycia RPA i Blockchain w branżach takich jak handel detaliczny, ubezpieczenia, finanse, administracja, opieka zdrowotna i tak dalej.

Automatyzacja to teraz wielka rzecz. Firmy polegają na automatyzacji rzeczy, aby mogły wykorzystać swój wolny czas na rozwiązywanie kreatywnych problemów. Jedną z największych walut obecnego pokolenia jest kreatywność i rozwiązywanie problemów. Oznacza to, że mogą wykorzystywać automatyzację do rozwiązywania błahych wymagań, podczas gdy mogą wykorzystywać ludzi do wykonywania ważniejszych zadań, które wymagają zrozumienia, uczenia się, kreatywności i podejścia. Stworzona infrastruktura może sobie poradzić, korzystając z RPA i blockchain.

Na przykład automatyzacja procesów jest krytyczną częścią każdej branży. RPA może obsłużyć automatyzację procesów, a tym samym obniżyć koszty wymagane do kosztowania dużych ilości i powtarzalnych zadań, które wymagają reguł do działania.

Na przykład przemysł motoryzacyjny może odnieść ogromne korzyści z RPA. Zwykłe biuro z powtarzalnymi zadaniami w recepcji można również zautomatyzować za pomocą RPA.

Z drugiej strony Blockchain ma również swój udział w przypadkach użycia. To największy wpływ widać w sektorze finansowania handlu i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Inne sektory również wprowadzają zmiany w swoich procesach i rozwiązują problemy, które do tej pory były ignorowane. Na przykład zmienia system bankowy i zapewnia szybsze rozliczenia oraz łatwiejsze zarządzanie kontem.

Przeczytaj więcej o przypadkach użycia blockchain tutaj – ponad 15 praktycznych przypadków użycia Blockchain w 2021 roku

Co się dzieje, gdy RPA i Blockchain współpracują ze sobą?

Branże dość często łączą wiele technologii w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Rynek jest bardzo konkurencyjny, a klienci oczekują od marek więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego firmy muszą wyjść poza swoją strategię.

Ponieważ technologie współpracują ze sobą płynniej niż kiedykolwiek, firmy mogą teraz łatwo je zaadaptować i stworzyć system, który będzie najlepiej działał zarówno dla nich, jak i dla użytkownika końcowego. Ponadto dane gromadzone przez firmy są wystarczająco duże, aby mogły wypróbować nowe kombinacje. Wszystko to jest możliwe dzięki połączeniu RPA i blockchain.

RPA polega na odgrywaniu centralnej roli w automatyzacji różnych aspektów działalności. Możesz myśleć o RPA jako o jednostce konsensusu, która może wchodzić w interakcje zarówno z systemami, jak i użytkownikami końcowymi. Jest wykonany w taki sposób, że może wchodzić w interakcje i reagować z danymi w czasie rzeczywistym i nadawać im sens. Tutaj cała siła robocza jest wyznaczona do wyszukiwania procesów, które można zautomatyzować. Powinni też zadbać o szkolenie współpracowników.

Więc, gdzie blockchain pasuje do tych wszystkich?

Blockchain może zapewnić rozproszoną, współdzieloną księgę do przetwarzania wszystkich danych i informacji. Zapewnia inteligentną, godną zaufania i płynną platformę wymiany dla wszystkich zaangażowanych stron.

Korzyści z używania RPA z Blockchain

RPA może umożliwić blockchain, jeśli chodzi o wymianę informacji między różnymi infrastrukturami IT. RPA i blockchain mogą również dobrze działać, jeśli chodzi o monitorowanie i wykonywanie transakcji w systemie. Dzięki zaufaniu blockchain RPA może działać bezproblemowo i bez obaw dostarczać informacji w środowisku.

Transakcje można zweryfikować, a następnie przesłać za pomocą łańcucha bloków. Ponadto wszystkie dane mogą być przechowywane w zdecentralizowanej księdze, zapewniając niezmienność przechowywanych danych.

Dla firm oznacza to, że badania kontrolne będą miały podstawowe znaczenie dla przeprowadzenia. Mogą zautomatyzować przepływ pracy i zapewnić maksymalną produktywność, aby sprostać wymaganiom klientów.

Istnieje wiele zalet RPA i blockchain –

Zarządzanie regulacjami i zgodnością

Zgodność to poważny problem dla firm. Muszą upewnić się, że ich proces jest zgodny z wytycznymi regulacyjnymi nadanymi przez zarząd, który obecnie prowadzi. Sprawy się komplikują, jeśli działają globalnie. RPA i blockchain mogą współpracować, aby zautomatyzować powtarzalne zadania zgodności.

W tworzeniu zarządzania regulacjami i zgodnością, blockchain odgrywa kluczową rolę, oferując niezmienność zarejestrowanych zdarzeń. Dostęp do wszystkich wydarzeń jest również możliwy przez sieć, co umożliwia również audyty zewnętrzne. Można to zastosować do obecnie dostępnych przepisów, takich jak RODO.

Czytaj więcej: Paradoks RODO Blockchain: czy to narastający konflikt między prawem a technologią??

Zautomatyzowane zaufane przetwarzanie danych

Innym oczywistym przypadkiem użycia Blockchain i RPA jest stworzenie automatycznego, zaufanego przetwarzania danych. Ma to szerokie zastosowanie w przypadkach, w których blockchain działa jako sieć rdzeniowa do zarządzania danymi przesyłanymi przez inny proces.

Zdecentralizowana księga dziwi się tutaj, ponieważ oferuje sposób rejestrowania danych procesów i transakcji biznesowych na potrzeby zautomatyzowanych decyzji podejmowanych przez RPA. Najlepszym przypadkiem użycia zautomatyzowanego przetwarzania zaufanych danych jest proces KYC, wypłaty roszczeń ubezpieczeniowych, rekrutacja HR i tak dalej!

Satysfakcja konsumenta

RPA i blockchain mogą również współpracować, aby zapewnić większą satysfakcję klientów dzięki szybkim, zautomatyzowanym transakcjom, które są bezpieczne i niezawodne.

Współpracownik RPA i Blockchain

Zarówno RPA, jak i blockchain mogą stworzyć bardziej zrównoważonego współpracownika dla ludzkich towarzyszy.

Szanse i wyzwania RPA i Blockchain

RPA i blockchain to nowe technologie, które same w sobie szybko się rozwijają. Szybki wzrost wiąże się z szeregiem wyzwań. Jeśli potraktujesz blockchain jako indywidualną technologię, boryka się on z problemami, takimi jak standaryzacja, skalowalność i interoperacyjność.

Głównym problemem jest tutaj decentralizacja! Trudno jest ujednolicić. Skalowalność również jest problemem. Jednak rozwiązania blockchain nowej generacji są bardziej skalowalne, ale nie są one bliższe skalowalności oferowanej przez bardziej tradycyjne rozwiązania, w tym VISA. Obecnie blockchain jest aktywnie ulepszany, aby rozwiązać te podstawowe problemy.

Na przykład Hyperledger pracuje nad ujednoliconą strukturą, która może być wykorzystywana przez różne organizacje. Poprawi to zarówno wskaźniki adopcji, jak i standaryzację.

Chociaż RPA nie wiąże się z tak wieloma wyzwaniami, nadal cierpi z powodu wskaźników adopcji. Firmy nieprawidłowo wykorzystują RPA do automatyzacji swoich funkcji biznesowych. Większość z nich po prostu używa RPA do automatyzacji ludzkiej pracy. Powinni jednak strategicznie pomyśleć o tym, jak najlepiej wykorzystać RPA. Krótko mówiąc, powinni poprawić swoją propozycję wartości, gdy przyjmą RPA w swoim procesie biznesowym.

Organizacje powinny również zachować ostrożność, jeśli chodzi o przyjmowanie RPA z technologią blockchain. Ponadto organizacje powinny zawsze zajmować stanowisko pilotażowe, aby oszacować wpływ RPA i implementacji blockchain.

Jako firma powinieneś upewnić się, że identyfikujesz kluczowe wskaźniki sukcesu, dostosowujesz się do celów biznesowych i rozumiesz wymagania.

Wniosek

To prowadzi nas do końca naszej analizy RPA i blockchain. Czy uważasz, że RPA z blockchainem to dobry wybór dla Twojej organizacji? Jeśli tak, skomentuj poniżej i daj nam znać.

Jeśli chcesz poznać bardziej podstawowe pojęcia związane z blockchainem, takie jak ten, koniecznie zarejestruj się na nasz bezpłatny kurs Podstawy blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me