Chcesz zdobyć lukratywną karierę jako inżynier blockchain? Tutaj przeanalizujemy, jakich umiejętności będziesz do tego potrzebować i jak możesz je opanować.

Kto nie chce lepszej kariery? Cóż, ponieważ blockchain powoli przejmuje rynek, istnieje duże zapotrzebowanie na odpowiednią siłę roboczą, która może zasilić system. Blockchain to w zasadzie nowy rodzaj technologii, który sprawia, że ​​nieco trudniej jest znaleźć odpowiednią osobę, która ma wystarczające umiejętności, aby to zrobić. W rezultacie zapotrzebowanie na inżynierów blockchain rośnie w szybkim tempie.

Jeśli chcesz zabezpieczyć karierę w tej dziedzinie, masz szczęście, ponieważ podpowiemy, jak zostać inżynierem blockchain. Zasadniczo omówimy, jakie umiejętności lub kwalifikacje edukacyjne są potrzebne, aby znaleźć pracę jako inżynier technologii blockchain.

Zacznijmy więc od tego przewodnika, jak zostać inżynierem blockchain!


Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Co to jest inżynier Blockchain?

Zacznijmy od podstaw. Inżynierowie Blockchain oznaczają w zasadzie jak wdrażanie i tworzenie cyfrowego łańcucha bloków dla rozwiązań korporacyjnych. Zazwyczaj inżynierowie blockchain mogą pracować dla firm konsultingowych w zakresie technologii lub firm świadczących usługi danych. W rzeczywistości jest to praca na pełny etat.

Należy jednak pamiętać, że inżynier nie tylko budowałby rozwiązania, ale także analizowałby potrzeby firmy. Co więcej, te prace inżyniera blockchain wymagają wdrożenia i opracowania elementów, takich jak aktywa, akceleratory lub pomoc w procesie konfiguracji infrastruktury przedsiębiorstwa.

Będziesz więc musiał użyć do tego istniejących platform, takich jak Hyperledger i Ethereum.

Konieczne może być również przeanalizowanie kodów, a następnie przeszkolenie młodszego personelu. Jednak praca inżyniera blockchain spowoduje, że będziesz odpowiedzialny za daty publikacji aplikacji lub monitorowanie całego projektu, aby upewnić się, że są ukończone w terminie.

Być może będziesz musiał zapewnić funkcje zaplecza i utworzyć dowolne dokumenty dla infrastruktury. Ale obowiązki będą się różnić głównie w zależności od miejsca pracy. W każdym razie, gdy następnym razem ktoś zapyta Cię „co to jest inżynier technologii blockchain”, jestem prawie pewien, że znasz już na to odpowiedź. Jesteśmy pewni, że teraz wiesz, co oznacza inżynier blockchain.

W każdym razie przejdźmy do następnej części tego, jak zostać przewodnikiem inżyniera technologii blockchain.

Czytaj więcej: Jak zostać certyfikowanym architektem łańcucha bloków przedsiębiorstwa (CEBA)?

Czego potrzebujesz, aby zostać inżynierem Blockchain

JAK ZOSTAĆ INŻYNIEREM BLOKOWANYM Infografiki

Poznaj podstawy Blockchain

Zanim zaczniesz swoją podróż jako inżynier blockchain, musisz nauczyć się podstaw blockchain. Zacznij więc od nauki różnych terminów i leksykonów związanych z blockchain. Zasadniczo definicja łańcucha bloków, proces roboczy, decentralizacja, protokoły konsensusu, inteligentne kontrakty itp. To tylko niektóre z rzeczy, od których należy zacząć.

Jeśli nie nauczysz się tych podstawowych terminów, ciężko będzie ci uchwycić tę koncepcję po drodze. Spróbuj też poczytać o technicznych aspektach technologii. W tym celu możesz dołączyć do naszego kursu inżyniera technologii blockchain i przeczytać oficjalne dokumenty popularnych platform.

Przejdźmy do następnego punktu, w jaki sposób zostać przewodnikiem inżyniera technologii blockchain.

Dowiedz się, jak działa architektura Blockchain

Inżynier blockchain musi mieć doskonałe pojęcie o tym, jak działa architektura blockchain. W rzeczywistości koncepcje takie jak konsensus, funkcje skrótu powinny być czymś, co możesz zrozumieć w dowolnym momencie. Cóż, najlepszym sposobem na zapoznanie się z nimi jest zapoznanie się z oficjalnymi dokumentami platform blockchain dla przedsiębiorstw.

Jednak może to być dla Ciebie kłopotliwe zadanie. Dlatego możesz przejść na szkolenie inżynierów blockchain, aby lepiej wykorzystać wiedzę.

Miej dogłębne zrozumienie i wyczucie zastosowania struktur danych

Po drugie, musisz mieć dogłębne zrozumienie i wyczucie zastosowania struktur danych. Inżynierowie Blockchain muszą wprowadzić wiele poprawek i bawić się istniejącymi strukturami danych, aby uzyskać to, czego potrzebują.

Dlatego musisz zrozumieć, jak działają drzewa Merkle, Patricia Trees itp. Zazwyczaj blockchain wykorzystuje wiele struktur danych wraz z kryptografią, aby zapewnić bezpieczną platformę. Bez znajomości struktur danych nigdy nie możesz w pełni zrozumieć, jak działa system. Co więcej, zawsze sprawdź opis stanowiska inżyniera blockchain przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną.

Chcesz zostać profesjonalistą Blockchain? Zapoznaj się z najlepszymi wskazówkami ekspertów, jak rozpocząć karierę w Blockchain.

Zostań mistrzem zaawansowanej kryptografii

Kryptografia jest niezbędna do zachowania bezpieczeństwa i niezmienności systemu. W rzeczywistości musisz być dość skuteczny w kryptografii, aby szyfrować dane bez żadnych luk. Nawet najmniejszy błąd może spowodować niepowodzenie całego projektu.

Dlatego upewnij się, że wiesz, jak działają różne metody kryptograficzne. Powinieneś nawet energicznie ćwiczyć, aby doskonalić swoje rzemiosło. Bez zrozumienia tego nie można zostać inżynierem technologii blockchain.

Przejdźmy do następnego punktu, w jaki sposób zostać przewodnikiem inżyniera technologii blockchain.

Znajomość podstaw tworzenia aplikacji internetowych typu front-end i back-end

Inżynierowie Blockchain mogą potrzebować umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych typu front-end i back-end. Chociaż jest to głównie dla programistów blockchain, wciąż wiele firm wymaga tej umiejętności przy zatrudnianiu. Tak więc znajomość podstaw tego nie zaszkodzi na dłuższą metę.

Zasadniczo, korzystając z tego, będziesz rozwijać interfejsy użytkownika, obsługę żądań, obsługę interfejsów API itp.

Sprawdźmy następną część tego, jak zostać przewodnikiem dla inżynierów technologii blockchain.

Bądź ekspertem w różnych językach programowania

Aby opracować rozwiązania typu blockchain, musisz dobrze znać różne języki programowania. W rzeczywistości będziesz musiał używać tych języków, aby zakodować podstawowe ramy technologii. W każdym razie musisz nauczyć się przynajmniej tych czterech języków programowania – C ++, Java, Python i Solidity.

Znajomość innych języków jest zawsze mile widziana. To z pewnością pomoże ci zostać inżynierem blockchain.

Zacznij teraz od bezpłatnego kursu podstawowego Blockchain!

Miej głębokie zrozumienie różnych platform Blockchain

Kolejną umiejętnością inżyniera blockchain, którą musisz posiadać, jest głębokie niedocenianie różnych platform blockchain. Rozumiemy przez to, jak działają różne typy technologii blockchain, takie jak publiczna, prywatna, federacyjna, z zezwoleniem i bez pozwolenia. Ale dlaczego?

Cóż, zanim zaczniesz pracować nad swoim rozwiązaniem, musisz wiedzieć, która platforma jest do tego odpowiednia.

Bez odpowiedniej platformy nie można opracować skutecznego rozwiązania dla przedsiębiorstw. Oczywiście platforma publiczna w rozwiązaniu zorientowanym na prywatność nie byłaby najlepszym wyborem.

Przejdźmy do następnego punktu, w jaki sposób zostać przewodnikiem inżyniera technologii blockchain.

Posiada wiedzę o tym, jak działają różne ekosystemy lub standardy

Aby zostać inżynierem blockchain, musisz mieć wiedzę na temat działania różnych standardów lub ekosystemów. Jest to jedna z umiejętności inżyniera blockchain, których przedsiębiorstwa poszukują przy zatrudnianiu personelu.

Istnieje wiele ekosystemów, takich jak Hyperledger, Ethereum, Corda, Quorum i wiele innych. W rzeczywistości musisz przestudiować, jak one działają i jakich standardów w tym używają. Co więcej, wydaje się, że mają również kody open source, z którymi możesz eksperymentować.

Im więcej się o tym uczysz, tym więcej będziesz w stanie stworzyć lepszego rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. Dodatkowo możesz również wziąć udział w szkoleniu inżyniera blockchain.

Jeśli jesteś początkującym, powinieneś rozpocząć karierę z tym przewodnikiem Blockchain for Beginners.

Dowiedz się, jak działa interoperacyjność

Interoperacyjność to lukratywna funkcja, której każda firma chce w swoim rozwiązaniu. I na pewno będzie to kolejna wielka funkcja w przyszłości. Ponieważ technologia wydaje się wciąż się rozwijać, wielu rozwiązaniom wciąż brakuje interoperacyjności.

Podstawową ideą jest posiadanie wspólnych standardów wśród rozwiązań, tak aby mogły się one łatwo komunikować. Dowiedz się więc, jak działa interoperacyjność i zaimplementuj je w rozwiązaniach. To z pewnością pomoże ci wykorzystać umiejętności inżyniera blockchain.

Zostań mistrzem narzędzi programistycznych Blockchain

Będąc inżynierem blockchain, musisz opracować wiele rozwiązań blockchain. Co więcej, musisz być przy tym efektywny czasowo i efektywnie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby tutaj użycie narzędzi programistycznych typu blockchain.

Wszyscy specjaliści używają narzędzi programistycznych, aby tłuszcze śledzić swoje rozwiązania. Musisz więc być mistrzem tych narzędzi programistycznych i nauczyć się ich efektywnie wykorzystywać.

Posiadaj umiejętności strategiczne, aby szybko rozwiązać problem związany z blockchainem

To jedna z umiejętności inżyniera blockchain, które musisz dopracować przed podjęciem pracy. Co więcej, zawsze sprawdź opis stanowiska inżyniera blockchain przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto umiejętności strategiczne są niezbędne do rozwiązywania wszelkich problemów, z którymi może się spotkać Twoja firma. W większości przypadków przedsiębiorstwa nie mają odpowiedniego wyobrażenia, w jaki sposób mogą używać łańcucha bloków w swoich dziedzinach.

Tutaj. Inżynierowie Blockchain mogą wykorzystać swoją kreatywność i umiejętności krytycznego myślenia, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstwa. W każdym razie szkolenie inżyniera technologii blockchain zdecydowanie może Ci w tej kwestii pomóc.

Przejdźmy do następnego punktu, w jaki sposób zostać przewodnikiem inżyniera technologii blockchain.

Uzyskaj stopień lub dyplom z inżynierii informatycznej

To prawdopodobnie najlepsza kwalifikacja do zawodu inżyniera łańcucha bloków. Musisz uzyskać stopień naukowy lub dyplom z inżynierii informatycznej. Co więcej, z pewnością zwiększy to również Twoje szanse na zatrudnienie w przedsiębiorstwie.

Również stopień naukowy w tej dziedzinie pomógłby znacznie lepiej zrozumieć techniczne warunki tej technologii. Możesz jednak również zdecydować się na doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, ponieważ pomoże to poradzić sobie z powiązanymi wyzwaniami rozwiązania blockchain.

Zarejestruj się w programie certyfikacji Blockchain

Możesz zarejestrować się w programie certyfikacji blockchain, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak blockchain wpływa na przedsiębiorstwa na całym świecie. Te kursy dla inżynierów blockchain pomogą Ci zdobyć wiedzę na temat różnych platform, takich jak Hyperledger, Ethereum i Corda.

Co więcej, pomoże ci również nauczyć się podstaw technologii blockchain. Zasadniczo programy te są przeznaczone głównie dla kierownictwa wyższego szczebla, decydentów, inżynierów blockchain, programistów, menedżerów innowacji, doradców, analityków biznesowych itp..

Zalecamy zapoznanie się z naszym certyfikowanym, profesjonalnym kursem dla przedsiębiorstw z zakresu blockchain, ponieważ oferuje on wszystkie wartości potrzebne do zdobycia pracy jako inżynier blockchain.

Certyfikacja zapewnia walidację Twoich umiejętności i przenosi Twoją karierę w Blockchain na wyższy poziom. Zdobądź więc certyfikat eksperta w dziedzinie Blockchain i rozwiń swoją karierę w Blockchain.

Dlaczego warto zostać inżynierem Blockchain?

Teraz wiesz, jak zostać inżynierem blockchain, ale dlaczego w ogóle miałbyś się nad tym zastanowić? Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom, jakie ta ścieżka kariery może Ci teraz zaoferować.

Lepsze wynagrodzenie i bezpieczeństwo na dłuższą metę

Cóż, nie zamierzam kłamać, ale inżynier blockchain od samego początku otrzymuje sporą pensję. W rzeczywistości dziedzina ta jest stosunkowo młodsza, a odpowiedni talent jest nadal ograniczony. Dlatego przedsiębiorstwa są skłonne płacić więcej, aby zatrudnić odpowiedniego inżyniera blockchain.

Najlepsze jest to, że są nawet skłonni zaoferować szkolenie inżynierów blockchain, aby pomóc Ci dostosować się do ich środowiska. Nawet jeśli tak się nie stanie, możesz wziąć udział w kursie inżyniera technologii blockchain, aby lepiej zrozumieć ekosystem przedsiębiorstwa.

Inną ważną częścią jest to, że wiele firm oferuje zachęty i zasady wynagradzania. Są to zasadniczo firmy oparte na tokenach. Więc na dłuższą metę będziesz mieć w pełni zabezpieczoną karierę.

Wysokie zapotrzebowanie na inżynierów Blockchain

Zapewnienie pracy w tej przestrzeni jest łatwiejsze niż tradycyjne. Już teraz jest ograniczona liczba osób wykwalifikowanych do rozwijania dowolnego rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. W rezultacie popyt jest ogromny, a podaż dość niska.

Jeśli masz odpowiednie umiejętności, które możesz zaoferować przedsiębiorstwom, są one skłonne od razu Cię zbadać.

Oferuje większą elastyczność w miejscu pracy

Kolejną wielką zaletą tej kariery jest to, że te przedsiębiorstwa są gotowe zaoferować Ci najlepsze środowisko do pracy. Otrzymasz więc przyjazne, innowacyjne miejsce pracy ze współpracującymi ze sobą współpracownikami. Co więcej, jeśli jesteś osobą bardziej „pracującą w domu”, możesz również otrzymać opcję.

W rzeczywistości więcej firm oferuje teraz tę opcję, co zwiększa produktywność!

Pracuj nad całkowicie nową technologią

Wreszcie, na tej ścieżce kariery możesz cieszyć się pracą nad całkowicie nową technologią, nad którą nikt inny w tej chwili nie pracuje. Obecnie tylko garstka pracowników jest zatrudniona, a ty możesz być jednym z nich.

W rzeczywistości blockchain będzie paliwem przyszłości. W pewnym sensie będziesz bezpośrednio odpowiedzialny za przynajmniej część tej rewolucyjnej zmiany. Pomyśl tylko o możliwościach! Czy to nie jest to, o czym wszyscy marzą?

Zapisać się:Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Wniosek

Dotarliśmy do punktu końcowego w naszym poradniku, jak zostać inżynierem technologii blockchain. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci z całą potrzebną do tego wiedzą. Zasadniczo blockchain jest tutaj na stałe, a znalezienie pracy w tej przestrzeni może być teraz najlepszą rzeczą dla twojej kariery.

Możesz również wypróbować nasz kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP), aby uzyskać lepszy wgląd w sferę przedsiębiorstwa blockchain. Kurs szkoleniowy z pewnością może pomóc ci ukształtować się na lepszego inżyniera blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me