Szukasz jednych z najlepszych narzędzi Blockchain do budowania kariery w rozwoju łańcucha bloków? Tutaj przedstawiamy listę najczęściej używanych narzędzi do rozwoju Blockchain. 

Pochodzenie Blockchain skupiało się przede wszystkim na stworzeniu zdecentralizowanego systemu płatności. Tak więc świat po raz pierwszy zobaczył kryptowalutę w 2009 roku i od tego czasu technologia blockchain przeszła długą drogę. Obecnie krajobraz blockchain jest niczym innym jak dużym, zdecentralizowanym superkomputerem, który stanowi idealną platformę dla programistów na całym świecie do tworzenia własnych aplikacji..

W rezultacie zapotrzebowanie na najlepsze narzędzia Blockchain znacznie wzrosło. Poniższa dyskusja ilustruje niektóre z najlepszych narzędzi blockchain, które mogą zapewnić różnorodne funkcje do tworzenia łańcucha bloków. Przed zarysowaniem narzędzi blockchain, zastanówmy się krótko nad zapotrzebowaniem na technologię blockchain i znaczeniem narzędzi blockchain.

Chcesz zbudować karierę w rozwoju Blockchain? Zacznij od bezpłatnego kursu podstaw technologii Blockchain już teraz!

Technologia Blockchain i narzędzia Blockchain


W raporcie Upwork z 2018 r. O indeksie umiejętności, przedstawiono blockchain jako jedną z najszybciej rozwijających się umiejętności pod względem popytu. Co więcej, w niedawnym raporcie LinkedIn umieścił blockchain wśród najlepszych umiejętności technologicznych, na które jest popyt w 2020 roku. Technologia Blockchain to stale ewoluująca przestrzeń o ogromnym potencjale w zakresie innowacji..

Dlatego popyt na specjalistów w dziedzinie blockchain z doświadczeniem w zakresie najlepszych narzędzi blockchain znacznie wzrośnie w dłuższej perspektywie. Istnieje wiele ról zawodowych do zbadania w krajobrazie Blockchain. Musisz jednak poznać różne narzędzia programistyczne blockchain i umiejętności ich wdrażania w różnych przypadkach użycia.

Biorąc pod uwagę potencjał technologii blockchain i różnorodność opcji kariery, uzasadnione jest zastanawianie się nad potrzebą uczenia się o narzędziach blockchain. Zastanówmy się więc trochę nad znaczeniem narzędzi blockchain. Podstawową funkcją narzędzi blockchain jest spełnianie różnych wymagań na różnych etapach tworzenia aplikacji blockchain. Narzędzia Blockchain są odpowiedzialne za uproszczenie procesu tworzenia rozwiązań oprogramowania blockchain.

Kolejny ważny powód, dla którego należy podkreślić znaczenie narzędzi blockchain, odnosi się bezpośrednio do ich wkładu w poprawę wiedzy i praktycznego doświadczenia z blockchain. Co najważniejsze, doświadczenie w korzystaniu z najlepszych narzędzi do rozwoju łańcucha bloków może zwiększyć Twój potencjał zatrudnienia.

 

Przeczytaj także: Najważniejsze powody, dla których warto zostać programistą Blockchain

10 najlepszych narzędzi Blockchain

Dogłębna wiedza i doświadczenie w zakresie narzędzi blockchain pomagają specjalistom z branży blockchain pozostać na rynku pracy w technologii blockchain. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się o różnych narzędziach blockchain, które możesz wykorzystać w maksymalnym stopniu, aby wzmocnić swoją wiedzę na temat rozwoju łańcucha blokowego. Przejdźmy dalej i spójrzmy na listę najlepszych narzędzi blockchain.

1. Geth

Jedną z pierwszych wzmianek wśród najlepszych obecnie dostępnych narzędzi blockchain jest Geth. Jest to w zasadzie implementacja węzła Ethereum oparta na języku programowania Go. Możesz korzystać z Getha w trzech różnych interfejsach, takich jak konsola interaktywna, serwer JSON-RPC i wiersz poleceń. Geth może wspierać rozwój łańcucha bloków w systemach operacyjnych Linux, Windows i Mac.

Służy jako idealne narzędzie do szerokiego zakresu zadań Ethereum Blockchain, w tym tworzenia inteligentnych kontraktów, transferu tokenów, eksploracji historii bloków i wydobywania tokenów eterowych. Po zainstalowaniu Getha użytkownicy mogą łączyć się z istniejącym blockchainem lub tworzyć własne. Zaletą w tym przypadku jest zdolność Geth do uproszczenia rzeczy dzięki automatycznemu połączeniu z główną siecią Ethereum.

2. Solc

Kolejny top wymieniony wśród najczęściej używanych narzędzi blockchain w 2020 roku to Solidity. Jest to najczęściej używany język dla programistów blockchain. Podstawowy fundament Solidity czerpie inspirację z Pythona, JavaScript i C ++. Podstawowym celem projektowania Solidity była maszyna wirtualna Ethereum (EVM). Funkcjonalności Solidity obejmują statyczne typowanie i obsługę bibliotek, złożone typy zdefiniowane przez użytkownika i dziedziczenie.

Solidity jest kompatybilny z paradygmatem OOP, dzięki czemu stanowi najlepszą alternatywę dla kontraktów smart scripting. Solidity umożliwia programistom blockchain tworzenie aplikacji z samowzmacniającą się logiką biznesową zintegrowaną z inteligentnymi kontraktami. W rezultacie programiści blockchain mogą zapewnić niezmienny i autorytatywny zapis transakcji w rozwiązaniu. Aplikacje Solidity są w dużej mierze widoczne w przypadkach użycia, które obejmują aukcje w ciemno, głosowanie, portfele z wieloma podpisami i finansowanie społecznościowe.

solc to wspaniałe narzędzie, które pozwoli Ci skompilować narzędzia Solidity i wdrożyć aplikacje oparte na Solidity. W rzeczywistości węzły Ethereum mogą pochodzić z solc. Ale pakiet solc to tylko samodzielny moduł, więc możesz używać tego narzędzia nawet w trybie offline.

Przeczytaj także: 18 narzędzi Blockchain, które uwielbiają programiści

3. Remiksuj IDE

Remix IDE to jedna z popularnych nazw, które należą do najlepszych narzędzi blockchain na rok 2020. Jest to narzędzie blockchain zorientowane na przeglądarkę, które obsługuje procesy tworzenia i wdrażania inteligentnych kontraktów. Remix IDE jest oparty na JavaScript, dzięki czemu zapewnia dostęp przez każdą nowoczesną przeglądarkę.

Ponadto Remix może również pomóc w rozwiązywaniu funkcji pisania inteligentnych kontraktów w Solidity oraz testowaniu, debugowaniu i wdrażaniu ich. Użytkownicy mogą również preferować używanie Remix lokalnie lub przez przeglądarkę, w zależności od ich preferencji. Co najważniejsze, Remix zapewnia kompleksową i prostą dokumentację ułatwiającą bezproblemowe połączenie z łańcuchem blokowym Ethereum dzięki wykorzystaniu Metamask.

4. Mgła

Jeśli szukasz portfeli Ethereum na istniejącym rynku, prawdopodobnie natkniesz się na Mist jako jedną z najlepszych alternatyw. Uderzającym czynnikiem w Mist, który czyni go jednym z najlepszych narzędzi blockchain, jest tag Ethereum. Przed użyciem Mgły użytkownicy powinni mieć wyznaczone miejsce do przechowywania tokenów Ether i realizacji inteligentnych kontraktów.

Mist obsługuje zarówno 32, jak i 64-bitowe wersje systemu Windows, 32 i 64-bitowe wersje systemów operacyjnych Linux i Mac. Mgła służy obecnie jako idealny wybór do wdrażania inteligentnych kontraktów, a także jest pełnym portfelem węzłów. Tak więc użytkownicy musieliby pobrać kompletny łańcuch bloków Ethereum o rozmiarze większym niż 1 TB. Ponadto użytkownicy muszą zawsze pamiętać swoje hasło do Mist, ponieważ nigdy nie mogą go zmienić.

5. Trufla

Jeden ze znaczących konkurentów wśród najlepszych narzędzi blockchain odnosi się do Truffle. Jest to struktura blockchain Ethereum dostosowana do ustanowienia środowiska programistycznego w celu ułatwienia rozwoju rozwiązań opartych na Ethereum. Truffle zawiera również ogromną bibliotekę niestandardowych wdrożeń, które wspierają pisanie nowych inteligentnych kontraktów i rozwiązują wyzwania w rozwoju łańcucha bloków.

Ponadto Truffle jest również idealny do tworzenia złożonych zdecentralizowanych aplikacji Ethereum. Kolejną znaczącą funkcją Truffle jako narzędzia blockchain jest zautomatyzowane testowanie kontraktów. Truffle może wykorzystać Mocha i Chai do automatycznego testowania kontraktów. Ponadto Truffle może również pomóc w umożliwieniu tworzenia inteligentnych kontraktów, a następnie ich łączenia oraz ich kompilacji i wdrażania. Co najważniejsze, Truffle ułatwia również konfigurowalny potok kompilacji, aby zapewnić wykonanie niestandardowych procedur kompilacji.

Zastanawiasz się, jak Blockchain zyskał tak dużą popularność w krótszym czasie? Zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami Blockchain i uzyskaj odpowiedź.

6. Metamask

Obecnie przyjęcie technologii blockchain w dużej mierze obraca się wokół kryptowalut. Tak więc portfele są również uważane za najlepsze narzędzia blockchain, a Metamask ma kilka unikalnych funkcji poza tym. Służy jako połączenie między przeglądarką a łańcuchem bloków Ethereum.

Metamask zapewnia również platformę oprogramowania do obsługi Ether lub innych zasobów ERC-20. Jednocześnie pomaga również w interakcji ze zdecentralizowanymi aplikacjami Ethereum. Funkcjonalność oparta na przeglądarce zapewnia potencjalny wzrost łatwości użytkowania Metamask. Ważne jest, aby wiedzieć, że użytkownicy mogą łączyć Coinbase i Shapeshift z Metamask w celu sprzedaży i zakupu tokena ERC20 i ETH.

Użytkownicy mogą również używać Metamask do zapisywania kluczy dla ETH & Tokeny ERC20. Metamask ma możliwość interakcji z różnymi sieciami testowymi Ethereum, dzięki czemu jest odpowiednim portfelem dla programistów blockchain. Po zainstalowaniu aplikacji w przeglądarce użytkownicy mogą mieć do dyspozycji wbudowany portfel Ethereum.

7. Parzystość

Parity jest w rzeczywistości klientem Ethereum. Jest to kolejne popularne narzędzie wśród programistów blockchain, ponieważ jest to narzędzie do zarządzania, które oferuje użytkowanie o znaczeniu krytycznym. Również parzystość używa języka programowania Rust. Kolejną wspaniałą cechą tego narzędzia jest to, że zapewnia infrastrukturę, która oferuje szybką i niezawodną obsługę.  

W każdym razie zbudowanie własnej sieci blockchain do użytku prywatnego lub przedsiębiorstw, a nawet tylko do celów badawczych jest bardzo łatwe. Co więcej, wszystkie z nich można dostosować.

Oferty parytetowe –

  • Szybsze transakcje
  • Wysoce zaawansowany klient oparty na CLI
  • Różne podłączane algorytmy konsensusu
  • Mało miejsca i mniejsze zużycie pamięci
  • Warp Sync pomaga szybciej synchronizować
  • Wyższa kontrola prywatności i dostępu
  • Modułowa konstrukcja i dostosowania

Przeczytaj teraz: kompletny przewodnik po Ethereum

8. Blockchain Testnet

Ostatnim dodatkiem do listy najlepszych obecnie dostępnych narzędzi blockchain jest Blockchain Testnet. Jest to jedno z podstawowych narzędzi dla programistów blockchain i jest przydatne do testowania zdecentralizowanych aplikacji przed ich wdrożeniem na żywo. Wszystkie rozwiązania blockchain mają własną sieć testową Blockchain i są dostosowane do zapewnienia optymalnej wydajności z danym rozwiązaniem blockchain.

Użytkownicy mogą wykorzystać trzy różne typy Blockchain Testnet, takie jak test publiczny, test prywatny & Ganache CLI. Testnet służy jako idealne źródło do testowania zdecentralizowanych aplikacji pod kątem błędów i błędów bez konieczności nadmiernych inwestycji finansowych. Gorli Testnet jest obecnie jednym z najpopularniejszych wśród programistów.

9. Ganache

Jako narzędzie Blockchain z Truffle Suite, Ganache umożliwia programistom Blockchain tworzenie własnego prywatnego łańcucha bloków Ethereum do testowania dapps, inspekcji stanu i wykonywania poleceń z zapewnieniem pełnej kontroli nad działaniem łańcucha.

Najważniejszą cechą Ganache jest to, że umożliwia on użytkownikom wykonywanie wszystkich czynności, które można by wykonać na głównym łańcuchu, bez konieczności płacenia za to. Ganache jest bardzo popularnym narzędziem Blockchain wśród programistów, ponieważ zapewnia wiele opcji, takich jak wbudowany eksplorator bloków i zaawansowane sterowanie wydobywaniem. Programiści Blockchain używają Ganache do testowania swoich inteligentnych kontraktów podczas procesu tworzenia.

10. Wyrusz

Embark, będący platformą programistyczną dla Ethereum dapps, umożliwia programistom łatwe tworzenie i wdrażanie dapps. Umożliwia także użytkownikom tworzenie i wdrażanie bezserwerowej aplikacji HTML5, która wykorzystuje zdecentralizowane technologie. Można również tworzyć inteligentne kontrakty za pomocą Embark i udostępniać je w kodzie JS. Jeśli umowa zostanie zmodyfikowana, Embark zmodyfikuje ją samodzielnie wraz z powiązanym dappem.

Migracja inteligentnych kontraktów, ponowne wdrażanie kontraktów i zmiany mogą być łatwo obsługiwane w przypadku wielu kontraktów. Do interakcji z Embark można użyć tradycyjnego języka tworzenia stron internetowych i dowolnego potoku kompilacji. Embark wspiera rozwój kontaktów z Javascriptem na podstawie testów, a tym samym umożliwia programistom zarządzanie ich umowami w różnych blockchainach.

Czy jesteś deweloperem i chcesz zbudować DApps? Zapoznaj się ze szczegółowym przewodnikiem programowania DApp, który pomoże Ci rozpocząć pracę na wyższym poziomie.

Słowa końcowe

Jeśli pójdziesz głębiej, możesz znaleźć więcej narzędzi blockchain z unikalnymi funkcjami. To dość proste, że branża blockchain kwitnie, podobnie jak narzędzia blockchain do wykorzystania potencjału blockchain. Konkurencja o miejsce na liście najlepszych narzędzi blockchain będzie trwała z nowymi dodatkami każdego dnia.

Jednak szeroki zakres wiedzy specjalistycznej w zakresie narzędzi blockchain może wzmocnić podstawy Twojej kariery jako programisty blockchain. Ważne jest, aby wszyscy uczący się zidentyfikowali odpowiednie narzędzia do konkretnych przypadków użycia i zaprezentowali skuteczność swoich profesjonalnych ról zawodowych opartych na łańcuchu bloków..

Zacznij odkrywać funkcjonalności narzędzi blockchain z praktycznym doświadczeniem, a stopniowo zrozumiesz ich znaczenie. Jeśli jesteś nowicjuszem, zalecamy rozpoczęcie kariery związanej z blockchainem od bezpłatnego kursu Blockchain. Zarejestruj się teraz i połóż podwaliny pod błyskotliwą karierę!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me