Blockchainy są w dzisiejszych czasach wszędzie i powoli przejmują wszystkie rynki. A dlaczego by tego nie zrobił? Oferuje wiele aplikacji, które mogą oferować szybsze wyjście niż nasz tradycyjny system sieciowy. Ale teraz, gdy wszystkie przedsiębiorstwa szukają blockchain, powoduje to powstanie innego rodzaju rynku.

Blockchain as a Service lub BAAS to kolejny rynek, który stanowi dużą część gospodarki blockchain. Jeśli pomyślisz o tym przy tak wielu wymaganiach tej nowej technologii, było to całkiem oczywiste, prawda? Jeśli jesteś jednym z entuzjastów blockchain, który szuka dobrej opcji Blockchain as a Service, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Dzisiaj zagłębimy się w królestwo BAAS i zobaczymy, czy to dobry, czy zły wybór. Zacznijmy sekcję!


Contents

Rozdział 1: Co to jest Blockchain jako usługa?
Rozdział-2: Jak wybrać platformę BAAS?
Rozdział-3: Dlaczego warto zajrzeć do BAAS?
Rozdział-4: Gdzie można wykorzystać rozwiązania BAAS?
Rozdział-5: Popularni dostawcy BAAS na rynku
Rozdział-6: Firmy korzystające z usług BAAS
Rozdział-7: Czy Blockchain jako rozwiązanie usługowe, a nie Blockchain?
Rozdział-8: Ostatnie słowa

Rozdział 1: Co to jest Blockchain jako usługa?

Blockchain as a Service to wyjątkowy produkt, z którego konsumenci mogą korzystać z rozwiązań opartych na chmurze do budowania, używania i hostowania swoich rozwiązań, funkcji i inteligentnych umów w zakresie łańcucha bloków. Krótko mówiąc, oferują one w pełni funkcjonalne platformy blockchain dostosowane do Twoich potrzeb.

Firmy Blockchain as a Service są czymś w rodzaju pomostu między platformą blockchain dla przedsiębiorstw a przedsiębiorstwami. Zazwyczaj każde przedsiębiorstwo może potrzebować więcej ulepszeń niż pierwotnie opracowana platforma.

Ponieważ zazwyczaj platformy te oferują uogólnioną wersję technologii blockchain i, szczerze mówiąc, nie wszystkie firmy mogą zintegrować tę platformę.

Niektóre przedsiębiorstwa mogą potrzebować więcej prywatności, a inne nie. Jednak ulepszanie platformy we własnym zespole programistów może nie być idealnym rozwiązaniem. Ponadto programiści, którzy nigdy nie opracowywali ani nie pracowali z platformami blockchain, pozostawią wiele pętli bezpieczeństwa, a na dłuższą metę zaszkodzą samej firmie.

Blockchain to usługa, która jest rodzajem interesującego nowego rynku, ponieważ ten rynek pomaga w integracji blockchain. Co więcej, BAAS również to ułatwia i dlatego coraz więcej firm chętnie poznaje i integruje tę technologię.

Inne czynniki ograniczające to operacyjny i złożony charakter technologii. Jednostki chcą przyjąć, ale czas i umiejętności związane z obsługą, konfiguracją i tworzeniem technologii stają się czynnikiem odstraszającym proces masowej adopcji.

Dlatego wielu gigantów blockchain oferuje rozwiązania za pośrednictwem innych firm Blockchain as a Service.

Blockchain jako usługa: po prostu wyjaśnioneInfografika

Blockchain jako usługa BAAS

Jak działa BAAS?

Blockchain as a Service działa w stosunkowo prosty sposób. Blockchain jako dostawca usług skonfiguruje implementację łańcucha bloków, ale będziesz musiał uiścić opłatę. Tak więc, płacąc za Blockchain as a Service, będziesz płacić Blockchain jako dostawcę usług za wdrażanie i utrzymywanie węzłów blockchain zamiast nich.

Ponadto proces ten wymaga, aby Blockchain jako dostawca usług obsługiwał usługi zaplecza, w szczególności złożone usługi dla ich firmy i klientów.

Co więcej, Blockchain jako dostawcy usług dbają o ważne artefakty technologii blockchain i utrzymują ich działanie. Ponadto obejmują one również wymagania dotyczące hostingu, protokoły bezpieczeństwa, takie jak warstwy zabezpieczające przed włamaniami, odpowiednia dystrybucja zasobów, zarządzanie pasmem i wiele innych..

Tak więc, korzystając z rozwiązań BAAS, będziesz mógł skupić się na podstawowej działalności, zamiast martwić się o statystyki sieci i problemy z wydajnością.

Przykład

Zacznijmy od przykładu, aby to wyjaśnić. Zacznij myśleć o Blockchain jako usłudze podobnej do firmy hostingowej. Dlatego budujesz świetną stronę internetową, która każdego dnia będzie odwiedzana przez miliony użytkowników. Ale gdzie możesz to hostować? Cóż, jest na to wiele opcji.

Ponadto zawsze możesz hostować swoją witrynę na własnym serwerze lub komputerze i samodzielnie zająć się utrzymaniem. Ponadto możesz zatrudnić dodatkowego personelu do opieki nad stroną internetową. Jest jednak inna opcja.

W tym przypadku udasz się do dostawcy usług hostingowych, takiego jak HostGator lub BlueHost, i może on hostować Twoją witrynę na swoich serwerach. Ponadto możesz również skorzystać z usług serwisowych. Więc zajmą się wszystkimi obowiązkami.

Blockchain as a Service działa dokładnie w ten sposób, ale tutaj również otrzymasz od nich w pełni działającą sieć.

Hyperledger Cello to zestaw narzędzi Blockchain as a Service. Dzięki temu możesz łatwo uruchomić rozwiązanie Blockchain as a Service.

BAAS może być najlepszym podejściem do zapewnienia masowego przyjęcia technologii blockchain na całym świecie. Ponadto firmy nie będą musiały zatrudniać pracowników do opracowywania i utrzymywania swoich rozwiązań. Co więcej, mogą teraz uzyskać najlepsze z najlepszych rozwiązań blockchain bez żadnych kłopotów.

Konkurencyjny rynek

Blockchain as a Service powoli staje się jednym z zatłoczonych i konkurencyjnych rynków na świecie. Do gry zaczęły dołączać nie tylko czołowe firmy BAAS, ale także startupy.

Co więcej, z każdym dodatkiem na rynku pojawia się coraz więcej innowacji: różne partnerstwa, współpraca, technologia nowej generacji i wiele innych. Istnieje jednak kilka ważnych powodów, dla których przedsiębiorstwa nadal nie mają wystarczającej liczby kopii zapasowych.

Zwykle dozwolone rozwiązania Blockchain As A Service w większości pozostają w fazie pilotażowej. Ludzie wciąż eksperymentują z tą technologią. Tak więc, mimo że istnieje wiele wymagań dotyczących technologii blockchain specyficznej dla branży, wydajność lub wytwarzanie produktów pozostaje na niskim poziomie.

Dlatego branże nie mogą dostać tego, czego potrzebują, a używanie uogólnionej platformy jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Ograniczony wskaźnik produkcji BAAS, na które wydano zezwolenie, pozostaje niski z dwóch ważnych powodów –

 • Niedojrzałość w działaniu: Zarządzanie pełnym cyklem dozwolonych rozwiązań zawsze będzie kosztowną opcją. Ponadto narzędzia do skalowania, monitorowania i opracowywania pozostają zbyt złożone i do ich kontroli potrzebny jest wykwalifikowany personel.
 • Zastosowanie o znaczeniu krytycznym: Wiele projektów pilotażowych koncentruje się na krytycznych i złożonych aplikacjach korporacyjnych, takich jak handel lub zarządzanie łańcuchem dostaw. Chociaż nie ma wątpliwości, że rozwiązanie Blockchain as a Service jest idealne dla tych aplikacji, ale wymiana istniejącej sieci również będzie dość trudna.

Na obecnym rynku, dozwolony Blockchain jako usługa pozostaje potrzebą, a wielu korzysta z niedojrzałych sieci, nawet nie testując ich dla tej konkretnej branży. Ponadto prowadzi to do luk i błędów w kodowaniu.

I tak zdolność do wymyślania nowego pomysłu, szybszego eksperymentowania i powolnego oskarżania staje się ważnym czynnikiem w BAAS. Blockchain as a Service z pewnością wygrywa, wprowadzając pierwszą ekspozycję na blockchain w przedsiębiorstwie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Blockchain? Wypróbuj naszą prezentację dotyczącą podstaw technologii Blockchain i dołącz do naszego kursu internetowego!

Rozdział-2: Jak wybrać platformę BAAS?

Często, gdy przedsiębiorstwa szukają Blockchain as a Service, zazwyczaj popełniają dwa rodzaje błędów. To są –

 • Polegaj na istniejącym dostawcy usług w chmurze

Być może masz już dostawcę chmury, który tworzy kopię zapasową Twojego wewnętrznego systemu sieciowego. Jednak uruchomienie rozwiązania blockchain na tym dostawcy usług w chmurze może być kuszące, ale wcale nie jest to dobry pomysł. Zasadniczo wsparcie, którego potrzebuje system blockchain, jest zbyt duże, a dostawcy usług w chmurze nie mogą przyjąć takiego obciążenia.

Ponadto ci dostawcy usług w chmurze muszą zmienić swoje aspekty techniczne, aby upewnić się, że rozwiązania blockchain działają płynnie. Co więcej, w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ wiele przedsiębiorstw wybrało już istniejących dostawców chmury zamiast Blockchain jako dostawców usług.

 • Polegaj na dużym integratorze sieci

Większość projektów pilotażowych Blockchain as a Service jest zgodna z typowymi poradami i bazą wiedzy dużych integratorów systemów. Ponadto baza wiedzy tych dużych integratorów jest ograniczona do stosów warstwy 1, takich jak Hyperledger Fabric i Ethereum. Dlatego potencjał prawdziwego środowiska blockchain pozostaje w ciemności i nikt nie rozszerza poziomu funkcji w tych rozwiązaniach.

Co więcej, rzadko zdarza się, aby krytyczne dla misji technologie napędzały całą architekturę przedsiębiorstwa, ponieważ są one tylko początkiem. Tak więc duże branże oferują możliwość rozwoju startupów i oferowania Blockchain jako usługi.

W rzeczywistości dokładne zrozumienie protokołów, ram i narzędzi blockchain jest znacznie ważniejsze niż tylko specjalistyczna wiedza wertykalna.

Wybór odpowiedniego łańcucha blokowego jako architektury usług

Zanim przejdziesz do integracji Blockchain as a Service, musisz sprawdzić, który dostawca oferuje odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Istnieje kilka specjalnych funkcji, których należy szukać w idealnym Blockchain jako dostawcy usług. Dlatego zawsze powinieneś je sprawdzić, zanim się do nich zdecydujesz. Zobaczmy, czym one są –

Podstawowe funkcje

 • Rapid Provisioning

Rapid Provisioning to w rzeczywistości możliwość dość szybkiego wdrożenia dowolnych sieci blockchain bez żadnych problemów.

Firmy Blockchain as a Service są zawsze pod presją, aby instalować, wdrażać i zarządzać środowiskiem wydajnie i szybko. Ponadto środowisko wymaga dodatkowego wsparcia, ale zróżnicowanie bazy danych, przeglądarek, zapór ogniowych, serwerów aplikacji i sprzętu utrudnia osiągnięcie tego. Zwykle jest to kilka problemów, które firmy Blockchain as a Service muszą rozwiązać –

 • Skomplikowana, żmudna i podatna na błędy instalacja, która zajmuje kilka dni.
 • Środowiska sieciowe są zbyt trudne do obsługi i administrowania.
 • Nowe narzędzia, które należy udostępnić natychmiast po uruchomieniu.
 • Nieelastyczne systemy i środowiska, które są zbyt trudne do zintegrowania.
 • Niespójność we wdrożeniu odbiegająca od standardu.
 • Za mało wsparcia sprzętowego dla wszystkich projektów.
 • Konfigurowanie funkcji między produkcją, testowaniem i rozwojem.
 • Poprawianie tysięcy środowisk.

Aby uniknąć wszystkich tych problemów, musisz poszukać Blockchain jako dostawcy usług, który oferuje szybkie i ekonomiczne wdrażanie, testowanie, przygotowywanie i dobrą linię produkcyjną bez popełniania błędów. Istnieje kilka świetnych firm Blockchain as a Service, które pozwalają użytkownikowi –

 • Szybko wdrażaj sieć blockchain bez zbyt wielu błędów.
 • Oferuj dobre rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych na wypadek sytuacji awaryjnych.
 • Szybko dodawaj nowe dodatki do platformy bez awarii serwera.
 • Oferuj wsparcie techniczne w przypadku samodzielnego wdrożenia.
 • Przywróć poprzednią wersję w przypadku jakichkolwiek błędów lub luk bez szkody dla danych.
 • Wdrożenie zajmuje bardzo mało czasu, np. 10-30 minut.

Dlatego upewnij się, że wybierając swojego dostawcę BAAS, musi on mieć zaplecze do szybkiego wdrażania.

 • Usługi zaplecza

Każde przedsiębiorstwo ma wyjątkowe zapotrzebowanie na usługi zaplecza. Opracowanie wyroczni dla tej integracji staje się przeszkodą dla firm. Dlatego właśnie Blockchain jako dostawca usług musi oferować usługi zaplecza, takie jak integracja popularnych funkcji i głównych technologii.

Zwykle każde przedsiębiorstwo musi mieć co najmniej niektóre z poniższych informacji od ich Blockchain jako dostawcy usług.

Ochrona danych:

Jest to wymóg, aby upewnić się, że dane aplikacji i dane użytkownika pozostają w granicach platformy.

Kontrola procesu / ściślejsze zasoby:

Skalowalne środowisko jest zawsze kluczowe, ponieważ musi przez cały czas zachowywać oryginalną wydajność. Ponadto środowisko musi mieć mechanizm zabezpieczający przed włamaniami, kontrolujący przepływ danych, zasoby obliczeniowe, aktywne narzędzia monitorujące i tak dalej. To tylko niektóre z nielicznych wymagań przedsiębiorstw w zakresie kontroli procesów.

Kontrola kosztów:

Wiemy, że większość typowych SAAS obejmuje subskrypcję, a nie jednorazową licencję. Ale typowo BAAS tak się nie dzieje. Ponadto zazwyczaj obejmują one rozwiązania obniżające koszty. Musisz jednak sprawdzić, czy wycena obejmuje ukryte wydatki, czy nie.

Integracja:

Zwykle przedsiębiorstwa już działają w typowych warstwach sieci, w których powinno istnieć wiele warstw źródeł danych, procesów i przepływów pracy. Ponadto usługi zaplecza powinny być w stanie zintegrować się z tą architekturą. Dlatego może obsługiwać szeroki zakres zastosowań bez zmiany starej, starszej sieci.

 • Platformy IAM

Pierwotnym celem każdej sieci, na którą udzielono zezwolenia, jest umożliwienie użytkownikom dostępu do określonych informacji lub warstw. Jeśli zintegrujesz platformę zarządzania tożsamością, Twoja sieć blockchain będzie ściśle zabezpieczona. Możesz przyznać uprawnienia osobom o takim statusie.

Oczywiście nie każdy pracownik w biurze ma dostęp do wewnętrznych poufnych informacji, prawda??

IAM lub zarządzanie tożsamością i dostępem to rodzaj struktury dla przedsiębiorstw, która ułatwia zarządzanie tożsamością cyfrową lub elektroniczną. Ponadto struktura obejmuje wszystkie zasady zarządzania tożsamościami, a także oferuje wsparcie techniczne przy ich przechowywaniu.

Dzięki platformom IAM będziesz w stanie kontrolować dostęp użytkowników do krytycznych informacji w Twojej organizacji. Ponadto zarządzanie tożsamością i dostępem zawsze oferuje system kontroli oparty na architekturze opartej na rolach. Pomaga to administratorowi regulować dostęp w całej sieci i identyfikować złych graczy.

W rzeczywistości zazwyczaj dostęp do tych danych oznacza możliwość zapisu lub odczytu określonych danych lub zadań, a czasami nawet przeglądanie lub tworzenie również mieści się w niszy. Ponadto możesz przypisywać role na podstawie ich uprawnień zawodowych, kompetencji i odpowiedzialności w organizacji.

Możesz użyć formatu pojedynczego logowania, a nawet użyć wielu procesów uwierzytelniania, aby zapewnić użytkownikom dostęp. Ponieważ będziesz mieć do czynienia z uwierzytelnianiem, musisz przechowywać wszystkie tożsamości i zarządzać nimi w bezpiecznym miejscu.

Co więcej, integracja uprawnień pomaga również w zapewnieniu, że udostępniasz tylko to, co jest potrzebne, a nie wszystko inne.

Musisz więc poszukać integracji struktury IAM z rozwiązaniem Blockchain as a Service.

 • Inteligentny kontrakt

W przypadku logiki biznesowej niezbędny byłby mechanizm inteligentnej umowy, który byłby częścią systemu sieciowego. Jednak ponieważ platformy są niezmienne, sprawia to, że proces wdrażania i testowania inteligentnych kontraktów jest dla programistów dość obcy. Dlatego musisz się upewnić, że firmy Blockchain as a Service oferują inteligentną integrację kontraktu z wdrożeniem.

Inteligentne kontrakty są jedną z najważniejszych części każdego rozwiązania Blockchain as a Service. Głównie dlatego, że są świetnym sposobem na wyegzekwowanie porozumienia między stronami. Mówiąc prościej, inteligentne kontrakty to szczególny rodzaj umowy cyfrowej, która bezpośrednio kontroluje transfer aktywów lub dokumentów między użytkownikami na określonych zasadach.

Co więcej, najlepsze jest to, że inteligentny kontrakt nie tylko określa zasady, takie jak typowe kontrakty, ale także wymusza kary w przypadku złamania zasad. Jednak termin inteligentna umowa jest nieco naciągany, ponieważ nie są oni kontaktami prawnymi ani nie są inteligentni.

Użytkownicy korzystający z umowy po prostu wezmą wszystko pod uwagę i upewnią się, że kod działa uczciwie.

Ponadto uważamy, że inteligentne kontrakty potencjalnie staną się umową prawną, jeśli wykluczymy pewne warunki. Prawdopodobnie zobaczymy połączenie inteligentnych umów i umów prawnych, aby wszystko było zdigitalizowane. Co więcej, mogą być również akceptowane przez organy ścigania.

Ale obecnie nie można pomylić inteligentnych umów z umowami prawnymi, ponieważ organy ścigania lub sądy ich nie akceptują.

 • Różne struktury i środowiska wykonawcze

Okay, masz wysokiej jakości architekturę Blockchain as a Service od swojej firmy BAAS. Ale może teraz chcesz zmienić początkowy typ platformy blockchain i przejść do innej, jak to zrobisz?

Zazwyczaj nie ma wielu firm zajmujących się Blockchain as a Service, które oferują wszechstronność, jeśli chodzi o frameworki blockchain. W przypadku wyboru idealnego frameworka trzeba jednak mieć wybór. Niektóre firmy Blockchain as a Service oferują nawet tylko jeden rodzaj wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Ponadto ogranicza to możliwość uzyskania pożądanego rodzaju struktury, której potrzebujesz.

Poza tym niektóre firmy Blockchain as a Service, które oferują minimalistyczne narzędzia ustawione w celu dalszego ulepszania struktury. Zawsze powinieneś mieć do dyspozycji różnorodny zestaw narzędzi, jeśli chcesz uzyskać najwyższą elastyczność we wdrażaniu rozwiązania BAAS.

Wybierz BAAS, który oferuje pierwszorzędne wsparcie dla różnorodnego zestawu ram i środowiska wykonawczego. W ten sposób uzyskasz ostateczny smak elastyczności, której potrzebuje Twoje przedsiębiorstwo.

Zaawansowane możliwości

 • Mechanizmy konsensusu oparte na tożsamości

Wydaje się to trochę naciągane, prawda? Typowe mechanizmy konsensusu, które widzimy, to praktycznie Proof of Work lub Proof of Stake. Istnieje jednak większy mechanizm konsensusu w celu osiągnięcia porozumienia między użytkownikami.

PoW lub PoS w rzeczywistości nie oferuje niezbędnej skalowalności, jakiej faktycznie potrzebuje klasa korporacyjna. Mechanizmy te są absolutnie niepotrzebnymi i wymagającymi dużej mocy obliczeniowej protokołami konsensusu.

Firmy Blockchain as a Service powinny wprowadzić mechanizm konsensusu, który nie zależy od aspektu obliczeniowego. Zazwyczaj te mechanizmy są lekkie, takie jak Dowód Autorytetu.

Co więcej, te skoncentrowane na tożsamości modele konsensusu mogą zwiększyć skalę sieci, a przedsiębiorstwa mogą naprawdę zintegrować technologię. Dlatego należy szukać rozwiązań konsensusowych dotyczących baz tożsamości, ponieważ całe przedsiębiorstwo będzie działać ze znanymi tożsamościami.

 • Dozwolone łańcuchy bloków

Zezwolone łańcuchy bloków są koniecznością dla Blockchain jako dostawcy usług. Zasadniczo ze względu na potrzebę zachowania prywatności. Tak, na rynku jest zazwyczaj kilka sieci blockchain, na które udzielono zezwolenia, ale są też rozwiązania publiczne. Rozwiązania publiczne oferują wiele funkcji. Ale nie nadają się do integracji na poziomie korporacyjnym.

Możesz chcieć prywatności, ale popularne ramy publiczne nie mogą Ci tego zapewnić. Jedną z nich jest platforma Ethereum, choć są one bardzo popularne; mimo to nie mogą zapewnić odpowiedniego zastosowania w korporacjach. To oznacza, że ​​muszą przejść do wsparcia prywatnego lub łańcucha bocznego.

Jednak wiele problemów ogranicza opcje łańcucha prywatnego w tych ramach. Spróbuj więc wybrać rozwiązanie Blockchain as a Service, na które zezwolono, a nie publiczne.

 • Monitorowanie bloków i narzędzia eksploratora

Więc teraz masz sieć blockchain, ale jeśli nie możesz nią zarządzać, w jaki sposób system może działać poprawnie? Nie każde przedsiębiorstwo chce mieć zarządzaną architekturę sieciową ze względu na potrzebę zachowania prywatności. Oczywiście zaufanie jest tutaj dużym problemem, a zaufanie innym stronom z twojego Blockchain jako firmy usługowe może być nieco naciągane.

W rzeczywistości będziesz chciał zarządzać swoją organizacją lub monitorować ją z poziomu swojej organizacji. Ale aby to zrobić, potrzebujesz narzędzi do monitorowania i odkrywania, aby utrzymać ogólną kondycję rozwiązania BAAS. Narzędzia monitorujące, takie jak eksplorator, dadzą Ci znać, jak działają węzły lub czy w księdze jest jakiś błąd.

Możesz również użyć tych narzędzi, aby sprawdzić, czy węzeł próbuje wyrządzić szkody w księdze i manipulować informacjami. Chociaż nie byliby w stanie zaszkodzić systemowi księgi, to jednak za pomocą narzędzi monitorujących można szybko ocenić, który z nich jest złym graczem.

Poza tym niektóre narzędzia do sprawdzania wydajności dadzą ci znać, jak bardzo wydajne jest twoje rozwiązanie blockchain. Ponadto w przypadku dodania nowej funkcji możesz po prostu szybko sprawdzić jej stan i zobaczyć, jak to działa.

Jest to wygodne i bardzo łatwe. Dlatego upewnij się, że firmy Blockchain as a Service oferują niezbędne narzędzia do monitorowania i eksploracji.

 • Usługi Blockchain-First

Na rynku dostępnych jest kilka usług opartych na technologii blockchain; powinieneś sprawdzić, czy twój dostawca BAAS oferuje to, czy nie. Jest to jednak przypadek opcjonalny. Technologie takie jak ENS, Metamask, Truffle, Swarm, BigChainDB, IPFS i wiele innych oferują innowacyjne rozwiązania. Obecnie firmy Blockchain as a Service nie obejmują tych technologii.

Jeśli chcesz, możesz przyjrzeć się tym technologiom w swoich pakietach BAAS. Jest to jednak całkowicie opcjonalne, ponieważ nie znajdziesz wielu firm Blockchain as a Service, które naprawdę oferują takie rozwiązania.

 • Transakcje prywatne i kanały stanowe / poboczne

Twoja firma BAAS powinna być w stanie oferować prywatne transakcje, a nawet kanały boczne / państwowe. Wiele obciążeń obliczeniowych dzieje się w łańcuchu poza łańcuchem lub w łańcuchu prywatnym. Jednak niewiele jest architektury Blockchain as a Service, która obsługuje te aplikacje poza łańcuchem.

Co więcej, w jakiś sposób ogranicza to skalowalność, ponieważ obciążenie w głównym łańcuchu staje się zbyt duże i kończy się powolną siecią. Upewnij się więc, że wiesz, czy Twoja architektura Blockchain as a Service obsługuje prywatne transakcje łańcuchowe, czy nie.

Inne czynniki do rozważenia

Teraz wiesz już o dziesięciu czynnikach, które powinieneś rozważyć, aby wiedzieć, czy architektura Blockchain as a Service, której chciałeś, jest gotowa dla Twojej organizacji, czy nie. Zanotowaliśmy zarówno wymagania podstawowe, jak i zaawansowane, które są zasadniczo istotne w przypadku rzeczywistych zastosowań.

Większa część dozwolonego łańcucha bloków jest oparta na Ethereum lub Hyperledger. Co więcej, te rozwiązania typu blockchain są w stanie przyjąć dowolny typ aplikacji w świecie rzeczywistym.

Istnieje jednak kilka czynników, które mogą być świetną podstawą do poznania technicznej wykonalności architektury Blockchain jako usługi. To są –

Społeczność wykonawców

Wiele przedsiębiorstw potrzebuje rozwiązań najwyższej jakości, a do tego wymagają profesjonalnych usług. Społeczność wdrażająca Blockchain jako usługodawcy musi mieć profesjonalne osoby, które mogą łatwo osiągnąć złożone rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Silna społeczność wdrożeniowców w ramach BAAS usprawni Twoje wdrożenie znacznie szybciej. Co więcej, jest to doskonały wskaźnik tego, jak świetny jest dostawca. Ponadto ich rynkowa równoważność będzie również dość wyrafinowana.

Społeczność programistów

Oczywiście chciałbyś mieć najlepszych programistów do swojego wdrożenia. Co więcej, dobra społeczność programistów zawsze da doskonałe wyniki. Zwykle potrafią wykorzystać wszystkie Twoje potrzeby w ramach bez żadnych błędów w kodowaniu.

Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o żywotność swojej architektury Blockchain as a Service, ponieważ programiści zajmą się wszystkim.

Jeśli Twoja firma BAAS oferuje dobrą społeczność programistów, zdecydowanie powinieneś ją wybrać.

Klienci

Najlepszym sposobem na wybranie architektury Blockchain jako usługi jest poszukiwanie silnej bazy fanów. W rzeczywistości najwięcej klientów będą miały firmy, które mogą zaoferować najbardziej zaawansowane i bezproblemowe rozwiązania. Możesz również zobaczyć wiele referencji, które mogą ręczyć za ich legalność.

Mimo że istnieje wiele projektów pilotażowych, nie ma nic lepszego niż ekosystem klientów do oceny ich wartości rynkowej. Dlatego dostawca BAAS z dobrą bazą klientów jest oznaką doskonałej jakości usług.

Blockchain Innovation

Czy architektura Blockchain as a Service jest tylko medium dla dostawców oferujących technologię blockchain organizacjom? Czy nigdy nie wprowadzają żadnych innowacji? Rozwiązania BAAS różnią się w zależności od dostawcy. Zatem dane wyjściowe mogą nie być takie same dla tego samego wdrożenia Hyperledgera od różnych dostawców. W ten sposób innowacje na tym rynku mogą stworzyć bardziej inny typ architektury Blockchain as a Service dla Twojej organizacji.

Same innowacje mogą być świetnym chwytem w przypadku dowolnego wdrożenia blockchain.

Wiemy, że ocena rynku za pomocą komunikatów prasowych, poziomu aktywności lub rund finansowania nie jest najlepszym sposobem na znalezienie architektury Blockchain as a Service. Dlatego korzystając z tych wskazówek wcześniej, będziesz w stanie ocenić zarówno popularność techniczną, jak i rynkową.

Jesteśmy prawie pewni, że z pewnością pomoże Ci to odfiltrować idealnego dostawcę dla Twoich potrzeb.

Rozdział-3: Dlaczego warto zajrzeć do BAAS?

Istnieje kilka świetnych powodów, dla których warto spojrzeć na Blockchain jako usługę. Wcześniej wyjaśniliśmy, w jaki sposób usługa tworzenia łańcucha bloków może być świetną opcją do zainwestowania w przyszłą integrację.

Ale jeśli nadal jesteś sceptyczny co do powodu, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Jesteśmy prawie pewni, że są więcej niż wystarczające, aby cię przekonać. Zaczynajmy!

Baas: powody użycia i infografiki popularnych aplikacji

Blockchain as a Service Case Use Cases - Baas Popularne aplikacje

 • Łatwe i otwarte

Usługa tworzenia łańcucha bloków oferuje łatwe rozwiązanie skomplikowanego wdrożenia. Opracowanie łańcucha bloków to nie bułka z masłem. Ponadto do opieki nad platformą potrzebny jest doskonały zespół ze specjalistami ds. Marketingu i zarządcami deweloperów.

Tylko jeden drobny błąd może uniemożliwić korzystanie z systemu. Ale usługa tworzenia łańcucha bloków może co minutę wdrażać nowe sieci! Ponadto są łatwe do wdrożenia i nie zajmie więcej niż kilka minut, aby rozpocząć.

Kto by tego nie chciał?

 • Wydajne i elastyczne

Najlepszą częścią większości usług tworzenia łańcucha bloków jest to, że oferują one szeroki zakres algorytmów konsensusu. Co więcej, te algorytmy konsensusu są niezbędne, jeśli chcesz mieć elastyczność w swojej technologii. Dlatego wiele rozwiązań BAAS może oferować przejścia z prędkością 5000 na sekundę.

Co więcej, inne narzędzia, takie jak elastyczne protokoły przełączania, dynamiczne łączenie i zarządzanie zasobami fizycznymi, wystarczą, aby rozwiązania były wydajne. Nie uzyskasz takiej elastyczności w przypadku typowych rozwiązań.

 • Opłacalnym

Jak możemy zapomnieć o kosztach całego wdrożenia? Zwykle koszt usługi rozwoju łańcucha bloków jest niższy niż wdrożenie własnego rozwiązania od podstaw. Jeśli chcesz opracować własną technologię, musisz zatrudnić pracowników, którzy są ekspertami w tej dziedzinie i na nich polegają przez resztę kariery..

W dzisiejszych czasach te kosztują o wiele za dużo niż przeciętne zarządzane platformy. Ponadto usługa rozwoju łańcucha bloków pobierze pieniądze tylko za funkcje, z których korzystasz. W większości przypadków nie ma żadnych ukrytych kosztów.

 • Ochrona prywatności i solidne zabezpieczenia

Z pomocą usługi tworzenia łańcucha bloków możesz zarządzać wszystkimi poziomami uprawnień, węzłami i kluczami z jednego panelu sterowania. W rzeczywistości prawie każdy dostawca BAAS oferuje panel sterowania dla łatwego dostępu.

Proces szyfrowania informacji z księgi również zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia najwyższą prywatność. Co więcej, cyberbezpieczeństwo w tych rozwiązaniach jest niezwykłe, ponieważ nie pozwalają one na żadne zewnętrzne ani wewnętrzne oszukańcze działania.

 • System zarządzania

Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, to całkiem naturalne, że chcesz mieć wszystko pod kontrolą. Aby pomóc Ci w tym zakresie, wiele usług programistycznych blockchain oferuje dostęp do zarządzania siecią. Ponadto oferują również proces zarządzania, dzięki czemu można blokować ludzi za nielegalne działania.

Systemy te są bardzo potrzebne każdemu przedsiębiorstwu, które chce zmienić swój wewnętrzny system sieciowy za pomocą łańcucha bloków.

 • Zarządzanie narzędziami

Otrzymasz szeroką gamę narzędzi do zarządzania dzięki usłudze tworzenia łańcucha bloków. Ponadto narzędzia te pomagają monitorować lub sprawdzać wydajność sieci. Co więcej, istnieją również narzędzia do tworzenia, których możesz użyć do ulepszenia platformy w dowolny sposób. Przeważnie te narzędzia są świetną opcją, jeśli masz programistę w swoim zespole.

Rozdział-4: Gdzie można wykorzystać rozwiązania BAAS?

Transakcje globalne

Wcześniej branże finansowe były pierwszymi, które rozważały usługi finansowe oparte na technologii blockchain. Blockchain as a Service jest w pełni zdolny do obsługi całego obciążenia sieciowego. Dlatego globalna transakcja jest jednym z najlepszych przypadków użycia Blockchain as a Service.

Teraz dzięki rozwiązaniu BAAS będziesz mógł dokonywać płatności transgranicznych, co w zamian da sektorowi finansowemu ogromny impuls.

Ponadto natychmiastowy proces transakcji jest niesamowicie szybki i nie będziesz musiał czekać kilka dni na przetworzenie płatności. W rzeczywistości wysłanie płatności zajmuje tylko około 10 sekund.

Blockchain as a Service IBM jest jednym z czołowych przykładów tego przypadku użycia. IBM uruchomił World Wire, dzięki czemu każdy może rozliczać płatności transgraniczne. Zwykle oferują –

 • Szybkie opcje wysyłania pieniędzy.
 • Większa wydajność.
 • Zmniejszone koszty.
 • Środowisko bogate w bezpieczeństwo.
 • Ogromna przejrzystość

Ponadto jest bardzo prosty w użyciu i można go zintegrować z dowolnym rodzajem organizacji. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się luksusem oszczędzania czasu.

Handlowy

Handel to kolejny z wielkich przypadków użycia blockchain jako serwera. Każdego roku za pośrednictwem wszelkiego rodzaju firm zajmujących się finansowaniem handlu wysyłanych jest ponad 18 bilionów dolarów luksusowych produktów. To ogromny rynek, a Blockchain jako usługa może sprawić, że będzie działał płynniej.

W rzeczywistości to, czego potrzebuje ten sektor, to mieć większą kontrolę nad całym procesem. Co więcej, Blockchain as a Service może tu naprawdę zabłysnąć.

Świetnym tego przykładem może być TradeLens. TardeLens to technologia Blockchain as a Service z danymi wejściowymi interesariuszy i ugruntowanymi zasadami. Ponadto jest to nowoczesny modułowy system sieciowy, który zapewnia dużą wydajność.

Platforma ma ponad 150 organizacji do tworzenia kopii zapasowych. Ponadto korzyści są ogromne, takie jak brak papierkowej roboty, wyższa wydajność, zaufanie i przejrzystość oraz wiele innych.

Ponadto sieć jest w pełni zabezpieczona i każdy może zobaczyć swoje informacje. Tak więc tylko oni będą mieli do niego dostęp, co jest świetne, ponieważ zapewnia prywatność.

Bezpieczeństwo żywności

Jesteśmy prawie pewni, że wraz ze wszystkimi innymi interesujecie się kwestiami bezpieczeństwa żywności. Na masowych kanałach hodowlanych rośnie duża ilość żywności, ale w tym celu szkodzą jej jakości. Przetworzona żywność jest powszechna i ma najmniejszą ilość składników odżywczych, jakiej potrzebujemy. Ponadto składniki chemiczne zapewniające dłuższy okres przydatności do spożycia sprawiają, że są one dla nas bardziej niebezpieczne dla nas.

Ale jak możesz zapewnić dobre rozwiązanie tego okropnego problemu? Cóż, przypadki użycia Blockchain as a Service przydadzą się w tym względzie. Ponadto dzięki tym rozwiązaniom firmy mogą wyśledzić materiał spożywczy i ocenić jego jakość przed wprowadzeniem go na rynek.

Blockchain as a Service IBM oferuje jedno ze wspaniałych rozwiązań – Food Trust. Food Trust poinformuje Cię o jakości surowca od początku do produktu końcowego.

Ponadto zaoferuje również –

 • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności
 • Świeżość żywności, nawet po wyprodukowaniu
 • Promowanie zaufania do marki
 • Brak marnotrawstwa żywności
 • Zwiększ zrównoważony rozwój
 • Nie ma żadnych oszustw związanych z żywnością

Łańcuch dostaw

Jest to jeden z kluczowych przypadków użycia Blockchain as a Service. W rzeczywistości BAAS może naprawdę zabłysnąć w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponadto wiele usług związanych z tworzeniem łańcucha bloków oferuje atrakcyjne funkcje, takie jak –

 • Bezpieczny i prywatny system księgowy.
 • Widoczność na każdym etapie procesu łańcucha dostaw.
 • Weryfikacja danych za pomocą inteligentnych kontraktów wraz z egzekwowaniem umów.
 • Dokładne i niezmienne informacje, dzięki czemu mogą szybko wykryć złego gracza.
 • Rosnące dochody.
 • Rozwiązania obniżające koszty na każdym etapie.

Zazwyczaj branże związane z łańcuchem dostaw borykają się z poważnym problemem – brakiem odpowiedniej identyfikowalności. Ponadto wytwarzanie dużej ilości produktów w każdym segmencie jest całkiem normalne, ale śledzenie każdego z nich było całkiem niemożliwe.

W rezultacie wiele produktów ginie lub zostaje zastąpionych produktami podrobionymi. Ponadto w dłuższej perspektywie szkodzi to reputacji tej marki.

Aby poradzić sobie z sytuacją Blockchain as a Service, IBM pracuje nad rozwiązaniami specjalnie do zarządzania łańcuchem dostaw. Ponadto platforma zapewnia przejrzystość i identyfikowalność, które są dwiema głównymi potrzebami tego sektora.

Sprzedaż

Branża detaliczna to kolejny popularny przypadek użycia Blockchain as a Service. Dlaczego? Cóż, dzieje się tak dlatego, że sprzedawcy detaliczni zawsze muszą walczyć z podrabianymi produktami, aby ich klienci mogli otrzymać autentyczne produkty, na które zasługują. Jednak przy bardzo niskim wskaźniku sukcesu nie są w stanie faktycznie odeprzeć fałszywego rynku.

Blockchain as a Service w tym miejscu może oferować wiele środków bezpieczeństwa i pomóc w walce z podrabianiem produktów.

Niektórzy główni gracze w tej dziedzinie to Alibaba i Walmart.

Walmart to jeden z największych gigantów handlu detalicznego na rynku, a obecnie naprawdę interesuje się BAAS. W codziennej działalności korzystają z usług łańcucha bloków IBM do zarządzania i śledzenia wszystkich swoich towarów. Ponadto starają się również zdigitalizować wszystkie procesy związane z zakupem towarów i płatnościami.

Z drugiej strony Alibaba chce powstrzymać problemy z kradzieżami. Każdego roku wiele produktów zostaje skradzionych z ich magazynu lub linii produkcyjnej. Ponadto, aby temu zapobiec, używają rozwiązań opartych na łańcuchu bloków. Ponadto firma bada BAAS klasy korporacyjnej.

Usługi rządowe

Przypadki użycia Blockchain as a Service są idealne dla wszelkich usług rządowych. Zazwyczaj instytucjom rządowym naprawdę brakuje cyfryzacji. Co więcej, obywatele zasługują na lepsze przywileje i prawa, ale ze względu na działanie w starszych sieciach te instytuty nie mogą ich zaoferować.

W rezultacie nadążanie za żądaniami staje się ciężarem dla służb rządowych.

Jednak usługi specjalne, takie jak usługa finansowa typu blockchain lub każda inna usługa, mogą pomóc w usprawnieniu procesu cyfryzacji rządu. Co więcej, przeniesienie wszystkiego w systemie księgi rachunkowej zapewni społeczeństwo bez papieru, bez nielegalnych fałszerstw lub śladów papierowych.

W rzeczywistości wiele usług rządowych współpracuje z Blockchain jako dostawcy usług.

Zabezpieczenie cyfrowych identyfikatorów każdego obywatela i usprawnienie płatności, takich jak leasing gruntów, kredytów hipotecznych lub inne rodzaje płatności, to tylko kilka z możliwych zastosowań.

Kraje takie jak Chile, Estonia, Dubaj i Izrael już rozważają wdrożenie technologii blockchain.

Własność intelektualna

Pomyśl tylko o sytuacji. Jesteś fotografem i sprzedajesz swoją pracę za pieniądze. Co więcej, korzystasz z platformy mediów społecznościowych do marketingu swoich umiejętności fotograficznych, ale wielu korzysta z Twojej pracy bez Twojej zgody, a nawet nie dostajesz za to zapłaty. Czy to wydaje się być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że nie!

Jest to jednak typowy przypadek artystów, wynalazców, muzyków i projektantów. Ponadto, aby wywrzeć dobry wpływ na rynek, potrzebują lepszego zabezpieczenia swojej własności intelektualnej. W rzeczywistości istnieje wiele firm, które patentują lub chronią własność intelektualną; jednak ich bazy danych są naprawdę przestarzałe.

Dlatego musisz użyć łańcucha bloków, aby opatentować swoją pracę, aby nikt nie mógł jej nielegalnie wykorzystać. Co więcej, dzięki usłudze finansowej blockchain możesz łatwo śledzić swoje nieruchomości i uzyskać zasługującą płatność.

Opieka zdrowotna

Instytucje opieki zdrowotnej mogą z łatwością wykorzystać wszystkie zalety Blockchain as a Service. Zazwyczaj do tego sektora trafia wiele inwestycji, ale z bardzo mniej widocznymi wynikami. A dlaczego to? Cóż, to dlatego, że wiele osób wykorzystuje brak przejrzystości w branży. Co więcej, będą celować w wrażliwe punkty i czerpać korzyści.

Innym ważnym czynnikiem w tym przypadku jest kwestia podrabianych leków. Fałszywe narkotyki nie są czymś, co chcielibyśmy codziennie połykać. Ponadto wiele osób cierpi na poważne choroby z powodu przyjmowania podrobionych narkotyków. Rynek rośnie, a farmaceutyki nic na to nie poradzą.

Aby pomóc, ten sektor może naprawdę korzystać z aplikacji Blockchain as a Service. Ponadto usługa finansowa typu blockchain może przeoczyć proces płatności, a platforma księgi może śledzić i oferować niezmienne informacje.

Jeśli się spotkają, nikt nie będzie mógł wykonywać oszukańczych działań.

Olej i gaz

Może się to wydawać trochę dziwnym przypadkiem użycia Blockchain as a Service, ale nisza naftowa i gazowa jest jedną z największych gałęzi przemysłu. Co więcej, wiele źródeł twierdzi, że BAAS byłby idealny dla tego sektora. Ponadto procesy płatności za fracht i audytów wymagają odpowiedniej bazy sieciowej, aby je usprawnić.

W prostym kontekście Blockchain as a Service może poprawić wydajność bez względu na to, którą trasę bierze pod uwagę – zwykłą, statkową, ciężarówką i koleją. Ponadto koncerny naftowe mogą znaleźć najlepszą możliwą trasę i znacznie obniżyć koszty.

Jednak wszystko zależy od odpowiedzialności za dane. Tak więc, gdy dane znajdą się w księdze, nie można ich zmienić ani zmienić, a zarówno przewoźnik, jak i spedytor będą to widzieć.

Według Accenture rozwiązania BAAS dla przedsiębiorstw mogą zaoszczędzić ponad 5% kosztów. Dlatego wielu gigantów naftowych bada teraz ideę łańcucha bloków.

Nieruchomość

Rynek nieruchomości nie radzi sobie obecnie tak dobrze. W rzeczywistości bardzo cierpi z powodu słabej płynności, a także zbyt wysokich kosztów i niewystarczającej wydajności. W dzisiejszych czasach stał się przedmiotem luksusowym, w który mogą inwestować tylko bogaci ludzie.

Ponadto, aby zrównoważyć tę sytuację, firmy z branży nieruchomości muszą wykorzystywać przypadki użycia Blockchain as a Service. Platformy BAAS mogą zaoferować niezbędną ilość płynności, jakiej potrzebuje nisza.

Istnieje wiele sytuacji, w których firmy z branży nieruchomości używają technologii blockchain do śledzenia rynku. Co więcej, zapewniają również większą satysfakcję klientów i przekształcają każdy obszar w cyfrowy.

Korzystając z tego, ludzie byliby w stanie zainwestować we własność cząstkową i mogliby łatwo kupować i sprzedawać ziemię, gdziekolwiek zechcą. W ten sposób wróci płynność na rynku.

Humanitaryzm

Przypadki użycia Blockchain as a Service mogą naprawdę wykorzystać wszystkie aplikacje w tej niszy. Tobie ten sektor może wydawać się naciągany, ale ten sektor również wymaga uwagi. Każdego roku miliony dolarów trafiają na cele charytatywne na pomoc humanitarną, ale czy naprawdę trafiają one do potrzebujących?

Niestety nie. Branże humanitarne cierpią z powodu jednej z największych oszukańczych działalności wszechczasów. Co więcej, wiele osób próbuje majstrować przy papierkowej robocie i sprawiać wrażenie, jakby dawało pieniądze biednym. Jednak tylko garstka osób otrzymuje pomoc, mimo że każdego dnia napływa ich więcej niż wystarczająca ilość!

Aby pomóc powstrzymać wszystkich złych graczy, ta branża może wykorzystać moc usług finansowych blockchain. Korzystając z rozwiązań dostawców BAAS, mogą okiełznać niezmienność. Darowizny będą przychodzić przez księgę i nikt nie może nimi manipulować. Co więcej, mogą również wyśledzić, dokąd trafiają darowizny.

Ubezpieczenie

Inną branżą, która pozostaje w tyle w wyścigu technologicznym, są ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe mają codziennie do czynienia ze zbyt dużą ilością papierkowej roboty i śladów pieniędzy, co jest trochę przytłaczające. Ponadto za każdym razem, gdy ktoś zgłasza roszczenie do ubezpieczenia, firma musi wysłać swojego pracownika w celu sprawdzenia, czy roszczenie jest prawdziwe, czy fałszywe.

Ponadto proces ten zajmuje dużo czasu i przysparza więcej kłopotów zarówno konsumentowi, jak i firmie.

Poza tym firmy te również wykorzystują swoich klientów, nie będąc całkowicie uczciwymi. Zwykle w polisach ubezpieczeniowych jest sporo luk, przez co wielu klientów jest pozbawionych pieniędzy.

Aby położyć temu kres, muszą wykorzystać przypadki użycia Blockchain as a Service. Dzięki integracji blockchain mogą korzystać z usługi finansowej blockchain, aby zawrzeć umowę. Wielu dostawców usług Blockchain jest w stanie zaoferować to rozwiązanie.

Ponadto, ponieważ wszystko jest zautomatyzowane i otwarte, możesz łatwo ubiegać się o ubezpieczenie bez żadnych opóźnień.

Media i rozrywka

Branża rozrywkowa jest jednym z najważniejszych i największych sektorów naszej społeczności. W rzeczywistości udział w mediach i rozrywce jest dość łatwy dzięki platformom społecznościowym, takim jak YouTube. Jednak nawet na YouTube traktowanie nie jest sprawiedliwe.

Mimo że platforma internetowa ma wiele zasad, nadal istnieje wiele niesprawiedliwości dla artystów YouTube. Co więcej, ich praca nie jest widoczna.

Co więcej, sytuacja jest niezwykle zniechęcająca, a wielu znakomitych artystów nie promuje swoich prac tak, jak powinni. Jednak dzięki zastosowaniu Blockchain as a Service branża medialna może naprawdę to zmienić.

Mogą śledzić wszystkie rekordy artysty, a także mogą dokładniej rozdzielać swoje dochody, korzystając z usługi finansowej opartej na łańcuchu bloków. Obowiązuje również zachowanie ich praw przy korzystaniu z platformy. Ponadto mogą skorzystać z funkcji inteligentnego kontraktu, aby natychmiast zapłacić artyście za każdym razem, gdy ktoś kupi lub zobaczy ich pracę.

Podróżować

Wreszcie, co nie mniej ważne, branża turystyczna jest dość popularna pod względem przypadków użycia Blockchain as a Service. Widzieliśmy, że wiele lotnisk współpracuje z dostawcami technologii blockchain i jest szczera; działają naprawdę świetnie. Lotniska chętnie korzystają z nowej technologii, a dzięki dostawcom otrzymują dobrą ofertę.

Ponadto branża turystyczna chce zrewolucjonizować system obsługi pasażerów za pomocą tej technologii.

Korzystanie z jednej bazy danych w celu zsumowania wszystkich danych identyfikacyjnych pasażerów to świetne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób pasażer nie będzie musiał czekać godzinami na przejściu granicznym. Co więcej, bez żadnej dokumentacji i wszystkiego, co zostanie zdigitalizowane, ludzie nie będą w stanie sfałszować paszportów i przejść przez nie.

British Airway korzysta obecnie z tej technologii, aby zobaczyć, jak działa system. Żądają większej dokładności wszystkich przylatujących i wychodzących lotów oraz rozkładów lotów. Obecnie bez żadnych problemów zarejestrowali ponad 2 miliony lotów.

Rozdział-5: Popularni dostawcy BAAS na rynku

Dostawcy Baas i infografiki z rzeczywistymi przykładami

Blockchain jako firmy usługowe i dostawcy

1. Microsoft

Oczywiście słyszałeś o firmie Microsoft – gigantycznej technologii rządzącej rynkiem. Uważamy jednak, że z przyjemnością dowiesz się, że Microsoft dołączył do ligi dostawców BAAS ze swoją platformą. Dlatego teraz oferują rozwiązania za pośrednictwem platformy Blockchain as a Service Microsoft Azure.

Co więcej, dzięki ich niesamowitej nowej gamie produktów możesz wdrożyć platformę w ciągu zaledwie jednego dnia! Jakie to wspaniałe? Kolejną niesamowitą cechą tej platformy Blockchain as a Service Azure jest to, że jej skonfigurowanie zajmie tylko kilka kliknięć! Blockchain as a Service Środowisko pracy platformy Azure jest głównie przystosowane do fazy programowania lub testowania systemu księgi głównej. Nie oznacza to, że nie będziesz mógł korzystać z systemu księgi głównej, ale jeśli chcesz, aby solidna platforma mogła się rozwijać, to Blockchain as a Service Microsoft jest tutaj, aby Cię wspierać.

W rzeczywistości Microsoft zawsze wyróżniał się każdym rodzajem technologii, którą nam oferował. Tak więc w przypadku łańcucha bloków nie możemy oczekiwać od nich mniejszego wyniku.

Blockchain as a Service Firma Microsoft obniża koszty i czas wdrażania, korzystając z gotowych integracji na platformie. Ponadto podczas konfigurowania otrzymasz wiele narzędzi programistycznych na platformie Blockchain as a Service Azure.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcje lub funkcje, które chcesz dodać do swojej sieci i gotowe! Co więcej, możesz skonfigurować każdą funkcję na platformie Microsoft Blockchain as a Service. Żaden inny dostawca nie zapewni Ci takiej elastyczności. Jest to więc naprawdę łatwe zadanie.

Topologie

Następnie będziesz musiał zająć się sekcją topologii platformy Blockchain as a Service Azure. Tutaj musisz wybrać potrzebną topologię. Zazwyczaj oferują trzy rodzaje topologii na platformie Microsoft Blockchain as a Service.

Pierwsza to topologia tworzenia / testowania. W tym rozwiązaniu Blockchain as a Service Azure będziesz mógł pracować tylko z maszyną wirtualną. Jest przeznaczony głównie dla programistów.

Jeśli reprezentujesz pojedynczą organizację, wybierz topologię z jednym członkiem. Dzięki temu uzyskasz wiele węzłów na różnych liniach produkcyjnych.

Jeśli jesteś konsorcjum, najlepiej trzymać się topologii wieloczłonowej. Dodatkowo, ten pozwoli Ci stymulować każdą strukturę podobną do konsorcjum. Możesz wybrać liczbę węzłów i polegać na tym, że konfiguracja może zająć 15 minut.

Jakie są funkcje?

 • Możesz śledzić wyprodukowane towary za pomocą interfejsów głosowych i SMS.
 • Zintegrował Internet rzeczy, dzięki czemu możesz łatwo śledzić lokalizację swojej przesyłki lub dowolnego rodzaju produktu.
 • Możesz zarządzać podstawowymi procesami za pomocą systemów ERP. Ponadto może również komunikować się z głównymi uczestnikami.
 • Microsoft Azure pozwoli Ci cieszyć się szybszymi opcjami wdrażania przy większej wydajności.
 • Zmniejsza również koszt wdrożenia łańcucha bloków. Tak więc przejście ze starszej sieci na blockchain nie będzie kosztować zbyt dużo pieniędzy.

2. IBM

Blockchain as a Service Platforma IBM to kolejna doskonała opcja dla Ciebie. Wspaniała platforma zawiera wiele rozwiązań BAAS, które możesz wypróbować. Co więcej, musimy przyznać, że IBM ma na swoim koncie wiele projektów BAAS.

Infrastruktura chmurowa IBM to jedno z gotowych do użycia, zintegrowanych iw pełni operacyjnych rozwiązań na rynku. Korzystając z aplikacji Blockchain as a Service IBM, znacznie łatwiej będzie zintegrować łańcuch bloków, obsługiwać interfejs i zarządzać systemem.

Obecnie platforma Blockchain as a Service jest dostępna tylko na platformie Hyperledger Fabric. Ponadto IBM był jednym z największych współtwórców tego projektu. Nie martw się tylko jednym rozwiązaniem, ponieważ IBM może dostosować platformę do Twoich potrzeb.

Ponadto integracja z Blockchain as a Service IBM jest naprawdę szybka, wydajna i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Twojej organizacji. Kto by tego nie chciał?

W rzeczywistości będziesz mieć do wyboru szeroką gamę opcji subskrypcji. Co więcej, każdy zaoferuje coś nowego, aby uczynić go bardziej dochodowym. Nie ma więc znaczenia, czy jesteś małym przedsiębiorstwem, czy międzynarodowym; zawsze otrzymasz rozwiązanie BAAS, na które zasługujesz.

Jeśli jednak masz mniejszy budżet, spójrz na rozpoczęty plan, ponieważ jest to jeden z planów ekonomicznych.

Funkcje platformy Blockchain

 • Tworzenie nowych aplikacji

Zawiera wydajne środowisko programistyczne dla Twoich aplikacji. Ponadto podczas konfiguracji możesz przejść do środowiska online, współdzielonego lub lokalnego. Potrzebujesz jednak narzędzi programistycznych, prawda? Nie martw się, ponieważ Blockchain as a Service IBM pomógł Ci. Wszystkie ustawienia Twojego środowiska programistycznego są wyposażone w nowoczesne narzędzia.

Musisz więc tylko podłączyć i zacząć tworzyć nowe aplikacje.

 • Władza rządowa

Jak powiedzieliśmy wcześniej, wraz z rozwiązaniem blockchain otrzymasz system zarządzania. Co więcej, możesz zacząć zarządzać swoją platformą zaraz po wdrożeniu. Dostępne są narzędzia aktywacyjne dla nowych kanałów, członków, inteligentnych kontraktów i systemu sieciowego. Ponadto, jeśli pracujesz z więcej niż jedną stroną, możesz również zobaczyć ich aktualizacje z panelu.

 • Niezwykle funkcjonalny

Sieć jest zawsze wydajną, bezproblemową platformą łączącą. Co więcej, jeśli pojawią się jakieś nowe aktualizacje, otrzymasz je natychmiast. Co więcej, ponieważ jest wyposażony w najnowszą technologię, nie będziesz musiał aktualizować sieci przez naprawdę długi czas.

 • Zmniejsza ryzyko

Rozwiązanie IBM zmniejsza ryzyko awarii. W wielu przypadkach możesz być zdezorientowany, czy zainwestujesz w tę platformę, czy też byłaby idealna. Jednak elastyczne ceny subskrypcji i opcji wsparcia pomogą Ci w tym. Ponadto dodatkowa opcja zarządzania pozwoli Ci uniknąć wszystkich niechcianych władz.

 • Oszczędza czas

Możesz dość szybko rozpocząć wdrażanie łańcucha bloków. Wdrożenie sieci zajmuje tylko kilka minut. Ponadto rozbudowane narzędzia programistyczne ułatwiają wprowadzanie zmian.

 • Enterprise Ready

Platforma została zaprojektowana w taki sposób, aby oferować wysoką dostępność, a także oferować opcję odzyskiwania po awarii. W rzeczywistości niewielu dostawców BAAS faktycznie oferuje te funkcje. Możesz także obciążać sieć obciążeniem transakcyjnym; nie załamie się pod presją.

 • Otwarty ekosystem

Blockchain as a Service Platforma IBM nie będzie Cię blokować. Zazwyczaj gdy wybierasz rozwiązanie SAAS, mają one zwykle wiele reguł, które nie pozwalają na zmianę dostawcy, nawet jeśli nie podoba ci się ich rozwiązanie po użyciu. Ale z IBM nie musisz się o to martwić.

3. Wyrocznia

Szukasz kompleksowej platformy technologii rozproszonej księgi? Oracle może być właśnie dla Ciebie odpowiednim dostawcą BAAS. Oracle jest stosunkowo nowy w tej dziedzinie, ale nie martw się; mogą zaoferować egzotyczne rozwiązania.

Ponadto możesz dołączyć do innej organizacji w celu wdrożenia wdrożenia łańcucha bloków i zaktualizowania systemu księgi. Ponadto dzięki Oracle możesz teraz bezpiecznie udostępniać informacje swoim partnerom biznesowym, takim jak partnerzy biznesowi, sprzedawcy, dostawcy itp..

Oracle oferuje Blockchain jako usługę, która zapewni wszystkie powyższe funkcje. Ale poczekaj, jest więcej. Platforma jest oparta na modelu architektury komponowalnej. Ponadto pozwoli Ci włączyć określone funkcje, które są zgodne z Twoją organizacją.

Ale co z ciągłymi aktualizacjami technologicznymi? Ponieważ Oracle oferuje opcję automatycznej aktualizacji, zajmie się tym procesem; nie musisz się o to martwić. Co więcej, użycie dostosowywalnej wtyczki jest bardzo łatwe ze względu na wielowarstwowość.

Jak to działa?

Przejdźmy do głównej kwestii, jak to naprawdę działa. Przede wszystkim składają się z sieci węzłów; węzły te weryfikują transakcje, a także odpowiadają na zapytania dotyczące inteligentnych kontraktów. Co więcej, inteligentny kontrakt jest zintegrowany z serwerem w chmurze, dzięki czemu zyskujesz znaczny wzrost dla swojej organizacji.

Ponadto, jeśli korzystasz z aplikacji zewnętrznych, będziesz musiał użyć wywołań REST API klienta, aby wywołać proces transakcji. Rozpocznie również zapytania.

Gdy węzły konsensusu uznają, że jest on ważny, trafi do grupy bloków danych. Co więcej, wszystkie bloki danych są wyjątkowo bezpieczne i nikt nie może ich później zobaczyć.

Nie myl ich Blockchain jako usługi, ponieważ Oracle nie próbuje stworzyć sieci biznesowej na platformie. Po prostu oferują platformę tylko dla organizacji, które chcą mieć rozwiązania typu blockchain.

Właściwości rozwiązania Blockchain Cloud

 • Przejrzysty i udostępniony: Wszyscy uczestnicy mogą zobaczyć spójne aktualizacje danych w księdze. Możesz jednak ograniczyć dostęp węzłów na podstawie ich rankingu. Ponadto musieliby mieć autoryzację, aby uzyskać dostęp do systemu księgi.
 • Dokładne i niezaprzeczalne: Tutaj konsensus zależy od decyzji podzbioru użytkowników w sieci. Co więcej, po zweryfikowaniu lub dodaniu informacji nie ma możliwości, aby ktokolwiek je usunął, aby to zmienić.
 • Niezmienny: Działa podobnie do publicznych łańcuchów bloków. Zwykle w tego typu technologii nie można zmienić transakcji. W Oracle zobaczysz to samo.
 • Zaszyfrowane: Szyfrowanie jest niezbędne w przypadku łańcucha bloków, a firma Oracle zapewnia najlepsze szyfrowanie w celu zabezpieczenia poufnych informacji.

4. Amazon

Kolejnym niesamowitym rozwiązaniem Blockchain as a Service jest Amazon Web Services. Blockchain as a Service AWS oferuje jeden z cudownych sposobów implementacji łańcucha bloków. Dzięki rozwiązaniu Blockchain as a Service AWS możesz opracować własny system sieciowy o skalowalności i wydajności. Co więcej, jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na rozwój Twojego przedsiębiorstwa.

Co więcej, Blockchain as a Service AWS oferuje wiele rozwiązań dla zdecentralizowanej i scentralizowanej architektury. Może chcesz mieć bezpieczeństwo blockchain, ale chcesz scentralizowanego motywu, AWS może go dla Ciebie zdobyć. Dodatkowo, Blockchain as a Service AWS zapewni Ci wysokowydajną księgę z kryptograficznie zabezpieczoną formacją danych.

Ale w przypadku zdecentralizowanej architektury, Blockchain as a Service AWS zapewni Ci to, co najlepsze z najlepszych środowisk blockchain. Wszystko tutaj jest w pełni zarządzane, więc nie ma sensu martwić się o samodzielne zarządzanie siecią.

Wszystkie ich usługi są całkowicie łatwe do skonfigurowania i są naprawdę opłacalne. Otrzymasz blockchain jako usługę szablonów AWS do wdrożenia, więc sprawdźmy, jakie one są.

Szablony AWS Blockchain

Otrzymasz głównie ten typ Blockchain jako szablon usługi AWS. To naprawdę świetny sposób na zrobienie tego, ponieważ oszczędza dużo czasu. Co więcej, jest to coś w rodzaju szablonów witryn internetowych, w których można dostosować funkcje, aby były wyjątkowe.

Co otrzymasz?

 • Szybszy czas wdrażania

Wdrożenie sieci zajmie około minuty. Ponadto powinieneś sprawdzić ich szablony ECS i ECS2, ponieważ te dwa są do tej pory najpopularniejsze.

 • Opcja wyboru

Wybierz dowolną platformę, w której chcesz uruchomić swój łańcuch bloków. Obecnie oferują tylko trzy rodzaje platform blockchain – Hyperledger Fabric, Corda i Ethereum. Co więcej, przy każdym wdrożeniu zobaczysz zmiany, ponieważ struktury różnią się nieco od siebie.

 • Zarządzanie narzędziami

Prawdopodobnie będziesz potrzebować narzędzi do zarządzania, aby sprawdzić swoje wdrożenie, prawda? Dzięki Blockchain as a Service AWS otrzymasz mnóstwo narzędzi do zarządzania opartych na wybranym frameworku. Co więcej, ten sprzęt pozwoli ci monitorować twój system i będziesz w stanie zauważyć złych graczy wśród węzłów.

 • Płać za to, z czego korzystasz

Proces płatności za platformę Blockchain as a Service AWS jest naprawdę łatwy. Co więcej, zapłacisz tylko za te, z których korzystasz i nie ma żadnych ukrytych kosztów, w przeciwieństwie do innych dostawców BAAS. Możesz więc po prostu cieszyć się rozwiązaniem bez żadnego obciążenia.

5. Alibaba

Innym świetnym dostawcą na rynku jest Alibaba Cloud. Oferują jedną z wyrafinowanych aplikacji Blockchain as a Service dla przedsiębiorstw na rynku. Będziesz mógł wdrożyć dowolną platformę klasy korporacyjnej za pomocą tej platformy. Co więcej, z pomocą ich BAAS, zbliżysz się do najpopularniejszych blockchainów na rynku.

Jeśli należysz do osób, które nie mają wystarczająco dużo czasu na rozwój technologii blockchain, to Alibaba powinna znaleźć się na Twojej liście kontrolnej. W rzeczywistości oferują one systemy zarządzane, co oznacza, że ​​wystarczy się z nimi skonsultować, powiedzieć im, jak tego chcesz, a wszystko będzie gotowe.

Jakie są korzyści?

 • Wyższy protokół bezpieczeństwa

Chmura Alibaba jest wyposażona w nowy rodzaj architektury zabezpieczeń z izolacją dla wielu dzierżawców. Ponadto, korzystając z nich, możesz doświadczyć wyższego poziomu bezpieczeństwa.

 • Większa stabilność

Być może Twoja firma codziennie ma do czynienia z wieloma transakcjami lub węzłami. Nie martw się, w przeciwieństwie do innych wdrożeń blockchain, skalowanie tutaj nie będzie problemem. Co więcej, pozostanie szybki bez względu na to, ilu użytkowników jest online.

 • Proste i łatwe

Konfiguracja jest bardzo łatwa; wystarczy kilka kliknięć, aby zarządzać funkcjami. Reszta zostanie załatwiona.

 • Otwarty ekosystem

Ekosystem jest dość otwarty, ponieważ obsługuje różne typy aplikacji i wtyczek. Dlatego jest to doskonała opcja dla Twojej organizacji.

 • Zaawansowana technologia

Alibaba Cloud współpracuje z Quorum i Hyperledger Fabric, oferując obecnie zaawansowany poziom technologii.

 • Szybki tryb

Tryb szybki umożliwia wdrożenie za pomocą jednego kliknięcia. Co więcej, to wdrożenie nie ma żadnych skomplikowanych konfiguracji, jak inne platformy.

6. SAP

SAP jest stosunkowo nowym dodatkiem do Blockchain jako ligi dostawców usług. Co więcej, są idealne dla Ciebie, jeśli szukasz bramy niskiego ryzyka i łatwego wdrożenia technologii blockchain. Obecnie będziesz mógł tworzyć rozwiązania blockchain na ich platformie chmurowej.

Co więcej, wyposażyli swoją platformę w chmurze, aby w pełni wykonać kopię zapasową wszystkich potrzeb technologicznych z najwyższej półki. W rzeczywistości SAP chce wyeliminować duże inwestycje początkowe, gdy przedsiębiorstwa zaczynają integrować blockchain. Co więcej, ta duża kwota inwestycji zniechęca firmy nawet do rozważenia blockchain.

Dlatego SAP jest tutaj, aby to zmienić i przyspieszyć proces integracji.

Co otrzymasz dzięki wdrożeniu?

 • Wdrożenie platformy w chmurze, które pozwoli Ci mieć wydajną platformę.
 • Stwórz porotyp, przetestuj go i wdróż wszystkie inteligentne kontrakty i aplikacje blockchain.
 • Twórz nowe rozszerzenia blockchain, które ulepszą Twój projekt.
 • Skorzystaj ze standardu otwartej chmury, aby utworzyć konsorcjum lub prywatne sieci blockchain.

SAP HANA

Firma SAP niedawno wprowadziła na rynek adapter łańcucha bloków SAP HANA dla przedsiębiorstw. Ponadto integrują się SAP HANA z ich platformą. Dzięki tej nowej integracji klienci mogą teraz w pełni korzystać z danych łańcucha bloków za pomocą standardowych poleceń SQL i interfejsu SQL, aby zbudować rozwiązanie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw.

Co więcej, ta nowa formacja pozwoli programistom opracować nową technologię blockchain bez pełnego zrozumienia podstawowych etapów wdrażania blockchain. Co więcej, mogą teraz tylko je zastosować, co sprawia, że ​​jest to szybka i łatwa opcja wdrożenia łańcucha bloków.

Tak więc teraz będziesz mógł uzyskać rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw wraz z wykorzystaniem odpowiednich danych z sieci blockchain. Obecnie otrzymasz te dane w wirtualnych tabelach, ale możesz również przekonwertować je na fizyczny format tabeli. Ponadto SAP HANA będzie nadal odpowiednio aktualizować tabelę, aby uzyskać lepsze wyniki.

Dlatego dzięki SAP HANA będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał blockchainów z pełną przejrzystością i integracją z prędkością światła.

Dlaczego warto korzystać z SAP BAAS dla Blockchain?

 • Utrzymuje podstawową działalność w centrum

W SAP uzyskasz najbardziej zaawansowany poziom rozwiązań blockchain, ale skupisz się również na Twojej strategii biznesowej. Tak więc Twoja firma nie dotyczyłaby tylko technologii blockchain. Ponadto obejmą jakość danych i integralność systemu.

 • Większe doświadczenie sieciowe

SAP chce oferować najlepsze doświadczenia sieciowe wszechczasów. Co więcej, chcą połączyć obie sieci i uczynić z niej idealną sieć biznesową, o jakiej kiedykolwiek marzysz. Dzięki temu będziesz mógł wdrożyć go bezpiecznie i bezproblemowo.

 • Warstwa abstrakcji BAAS

Ta warstwa obsługuje wszelkiego rodzaju otwarte reguły standardowe i jest dostarczana z wbudowaną aplikacją SAP, która pomaga rozwijać łańcuch bloków. Jaki jest lepszy sposób na izolację Ciebie i Twoich partnerów niż ten?

 • Szybsze wdrażanie

Rozłóż wszystkie szalunki stosunkowo szybciej; konfiguracja i wprowadzenie poprawek zajmuje bardzo mało czasu.

 • Wiele opcji

W SAP masz do wyboru wiele frameworków. Obecnie oferują integrację Hyperledger Fabric, Quorum i MultiChain. Masz więc mnóstwo opcji, aby uzyskać najlepszą. Co więcej, każdy z wdrożeń będzie miał inną funkcję, ponieważ wszystkie modele różnią się od siebie.

7. Accenture

Accenture jest jednym z najlepszych graczy na rynku Blockchain as a Service. A dlaczego tego nie zrobią? Pasjonowali się tym od samego początku. Co więcej, Accenture i blockchain są przeznaczone dla siebie nawzajem.

Jednak firma Accenture podeszła nieco inaczej do aplikacji Blockchain as a Service. W rzeczywistości koncentrują się głównie na usługach doradczych, które pomagają przedsiębiorstwom w doborze odpowiedniego dla nich rozwiązania.

Ponieważ technologia jest stosunkowo nowa, wielu popełnia błędy, próbując zrozumieć całe spektrum. Ale z pomocą Accenture teraz będziesz mógł wiedzieć, jaki typ łańcucha bloków byłby dla Ciebie idealny.

To nie Accenture, ale na rynku są też inne firmy konsultingowe związane z blockchain.

Co oferują?

 • Analiza strategii: Cóż, najlepszym sposobem opisania ich rozwiązania Blockchain as a Service jest rozpoczęcie od ich strategii analizy. Ponadto zaoferują swoich najlepszych specjalistów, którzy pomogą Ci w strategiach blockchain.
 • Zastosowanie platformy Blockchain: Możesz być stosunkowo nowy w tej nowej lidze blockchain i możesz nie wiedzieć, czy Twoja organizacja może oferować określone funkcje blockchain, czy nie. Dlatego musisz skupić się na swoim celu, a Accenture pomoże w ten sposób.
 • Zaawansowane szkolenia: Twoi programiści mogą potrzebować zaawansowanego poziomu szkolenia w zakresie technologii blockchain, aby wykonywać zadania. Z Accenture uzyskasz najlepsze z najlepszych szkoleń.
 • Środowiska programistyczne: Otrzymasz środowiska programistyczne do swojego wdrożenia w tej platformie Blockchain as a Service.
 • Model Blockchain Projektowanie i wdrażanie: To bezproblemowa funkcja. Wystarczy, że poinformujesz ich o swoich wymaganiach, a wykonają pracę za Ciebie.

8. Baidu

Baidu to popularny chiński silnik usług internetowych, który wcześniej uruchomił nową platformę blockchain XuperChain. Jednak teraz nadchodzą z blockchain jako rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które chcą prostej, ale wielofunkcyjnej platformy.

Jakie są funkcje?

 • Większa stabilność

Być może Twoja firma codziennie ma do czynienia z wieloma transakcjami lub węzłami. Nie martw się, w przeciwieństwie do innych wdrożeń blockchain, skalowanie tutaj nie będzie problemem. Ponadto blockchain jako usługa Baidu pozostałby szybki bez względu na to, ilu użytkowników jest online.

 • Wiele opcji

Wybierz dowolną strukturę, w której chcesz uruchomić swój łańcuch bloków. Obecnie oferują tylko trzy rodzaje platform blockchain – Hyperledger Fabric, XuperChain i Ethereum. Co więcej, XuperChain to oryginalna platforma blockchain firmy Baidu, będąca open source. Ponadto chcieli dodać Hyperledger Sawtooth, ale nadal nie wiemy, kiedy to może się wydarzyć.

 • Otwarty ekosystem

Ekosystem jest dość otwarty, ponieważ obsługuje różne typy aplikacji i wtyczek. Dlatego jest to doskonała opcja dla Twojej organizacji.

 • Oszczędza czas

Możesz dość szybko rozpocząć wdrażanie łańcucha bloków. Wdrożenie sieci zajmuje tylko kilka minut. Ponadto rozbudowane narzędzia programistyczne ułatwiają wprowadzanie zmian.

9. Huawei

Huawei jest również nowicjuszem w biznesie BAAS. Są jednak jedynym dostawcą rozwiązania blockchain w Azji, co czyni z nich wiodącą platformę. Co więcej, początkowo uruchomili swoje usługi tylko dla Chin, ale później otworzyli je dla wszystkich.

Chmura Huawei jest jednym z wyrafinowanych rozwiązań Blockchain as a Service i są one przeznaczone głównie do użytku korporacyjnego. Jeśli jesteś programistą, możesz czerpać korzyści z tej platformy i szybko wdrożyć platformę w ramach swojego budżetu.

Zalety platformy chmurowej Huawei

 • Operacyjne i wydajne

Sieć jest zawsze wydajną, bezproblemową platformą łączącą. Co więcej, jeśli pojawią się jakieś nowe aktualizacje, otrzymasz je natychmiast. Co więcej, ponieważ jest wyposażony w najnowszą technologię, nie będziesz musiał aktualizować sieci przez naprawdę długi czas.

 • Bez ryzyka

Rozwiązanie Huawei Cloud Platform zmniejsza ryzyko awarii. W wielu przypadkach możesz być zdezorientowany, czy zainwestujesz w tę platformę, czy też byłaby idealna. Jednak elastyczne ceny subskrypcji i opcji pomocy technicznej pomogą Ci w tym. Ponadto dodatkowa opcja zarządzania pozwoli Ci uniknąć wszystkich niechcianych władz.

 • Otwarty ekosystem dla każdego

Platforma Blockchain As A Service firmy Huawei nie zablokuje dostawcy. Zazwyczaj gdy wybierasz rozwiązanie SAAS, mają one zwykle wiele reguł, które nie pozwalają na zmianę dostawcy, nawet jeśli nie podoba ci się ich rozwiązanie po użyciu. Ale dzięki Huawei Cloud Platform nie musisz się o to martwić.

 • Ekonomiczne

Proces płatności za Huawei Cloud Platform BAAS jest naprawdę łatwy. Co więcej, zapłacisz tylko za te, z których korzystasz i nie ma żadnych ukrytych kosztów, w przeciwieństwie do innych dostawców BAAS. Możesz więc po prostu cieszyć się rozwiązaniem bez żadnego obciążenia.

 • Pełne uwierzytelnienie

Platforma Blockchain as a Service firmy Huawei oferuje zaawansowany poziom uwierzytelniania. W ten sposób możesz ograniczyć możliwość wejścia do węzła. Co więcej, pozwoli ci trzymać się z daleka od złych graczy i pracować tylko z twoimi pracownikami.

10. Kaleido

Kaleido jest jednym z dostawców usług Blockchain na rynku we współpracy z ConsenSys. Wraz z pomocą Microsoft Azure, AWS i ConsenSys Kaleido wprowadza również operacje SAAS w blockchain.

Według nich uzyskasz skalowalną platformę z większą wydajnością, która oferuje wiele szablonów na dobry początek.

Korzyści z Kaleido Blockchain Cloud

 • Instant Networks

Wdrożenie sieci zajmie około minuty. Ponadto pozwoliłoby to zaoszczędzić miliony pieniędzy i skrócić miesiąc pracy.

 • Opcja wyboru

Wybierz dowolną platformę, w której chcesz uruchomić swój łańcuch bloków. Obecnie oferują tylko trzy rodzaje platform blockchain – Hyperledger Fabric, Corda i Ethereum. Co więcej, przy każdym wdrożeniu zobaczysz zmiany, ponieważ struktury różnią się nieco od siebie. Jest to trochę inne niż zwykle, ponieważ będziesz zarządzać swoją siecią w środowisku roboczym AWS i Microsoft Azure.

 • Większa stabilność

Być może Twoja firma codziennie ma do czynienia z wieloma transakcjami lub węzłami. Nie martw się, w przeciwieństwie do innych wdrożeń blockchain, skalowanie tutaj nie będzie problemem. Co więcej, pozostanie szybki bez względu na to, ilu użytkowników jest online.

 • Rich Marketplace

Kaleido oferuje bogaty rynek pełen rozwiązań typu plug and play w swojej platformie Blockchain as a Service.

11. Hewlett-Packard Enterprise

HPE wprowadza na rynek swoje stosunkowo nowe rozwiązanie Blockchain as a Service dla środowisk o znaczeniu krytycznym. Według nich ich klienci od jakiegoś czasu bawią się blockchainem, a zapotrzebowanie na system 100% odporności na awarie stało się ogromną sprawą..

Ponadto ich platforma eliminuje ryzyko pracy z nową niszą i dokonywania transakcji online, które wymagają dłuższego czasu przetwarzania. Teraz możesz korzystać z platformy również w chmurach prywatnych.

Cechy szczególne

 • Bezpieczeństwo systemu

Blockchain as a Service firmy Hewlett-Packard jest wyposażony w nowy rodzaj architektury bezpieczeństwa, która ma wielowarstwowe protokoły. Ponadto, korzystając z nich, możesz doświadczyć wyższego poziomu bezpieczeństwa.

 • Ciągłości działania

W Blockchain as a Service firmy Hewlett-Packard uzyskasz najbardziej zaawansowany poziom rozwiązań blockchain, ale skupisz się również na strategii biznesowej. Tak więc Twoja firma nie dotyczyłaby tylko technologii blockchain. Ponadto obejmą jakość danych i integralność systemu.

 • Zarządzanie narzędziami

Prawdopodobnie będziesz potrzebować narzędzi do zarządzania, aby sprawdzić swoje wdrożenie, prawda? Dzięki Blockchain as a Service firmy Hewlett-Packard otrzymasz mnóstwo narzędzi do zarządzania opartych na wybranej strukturze. Co więcej, ten sprzęt pozwoli ci monitorować twój system i będziesz w stanie zauważyć złych graczy wśród węzłów.

 • Enterprise Ready

Platforma została zaprojektowana w taki sposób, aby oferować wysoką dostępność, a także oferować opcję odzyskiwania po awarii. W rzeczywistości niewielu dostawców BAAS faktycznie oferuje te funkcje. Możesz także obciążyć sieć obciążeniem transakcyjnym; nie załamie się pod presją.

Nowy w technologii Blockchain? Nie masz czasu, aby zagłębić się w sedno? Cóż, wypróbuj teraz naszą ściągawkę dotyczącą łańcucha bloków!

Rozdział-6: Firmy korzystające z usług BAAS

 • CLS

CLS otrzymuje rozwiązanie Blockchain as a Service od IBM, aby zasilić swoje rozwiązanie do kompensowania płatności. Nazywają to CLSNet. Ponadto platforma jest w stanie sterować procesami operacyjnymi, takimi jak znajomość dowolnej waluty w czasie rzeczywistym, zmniejszanie ryzyka i optymalizacja płynności śróddziennej i wiele innych..

Ponadto CLS jest jedną z największych firm zajmujących się rozliczaniem i ograniczaniem ryzyka na globalnym rynku walutowym. Korzystając z usługi finansowej opartej na łańcuchu bloków, mogą teraz bez obaw pracować w środowisku pozbawionym zaufania.

Według CLS mogli stworzyć system bez sieci blockchain, stosując tylko tradycyjne podejście. Jednak w dłuższej perspektywie blockchain będzie bardziej korzystny dla ich organizacji. Ponadto ich rozwiązanie może zostać rozszerzone, aby objąć szersze spektrum sektora finansowego.

 • Food and Drug Administration (FDA)

FDA bada sferę blockchain przy użyciu rozwiązań Blockchain as a Service. Ponadto chcą korzystać z wydajnego, bezpiecznego i skalowalnego systemu księgi, w którym mogą przechowywać dane dotyczące zdrowia. Ponadto dane będą zbierane z badań klinicznych, elektronicznej dokumentacji medycznej, danych zdrowotnych, danych genomowych i wielu innych.

Jak to naprawdę pomoże? Cóż, gdyby lekarze mogli uzyskać wszystkie informacje o stanie pacjenta z jednego źródła, znacznie łatwiej byłoby im ocenić sposób leczenia. Co więcej, rozwiązanie pomaga im uzyskać 360-stopniowe wyobrażenie o tym, z czym ma do czynienia pacjent.

Należy jednak również chronić prywatność pacjenta i upewnić się, że ma nad nią pełną kontrolę. Obecnie początkowo koncentrują się na danych onkologicznych, ale w przyszłości rozszerzą się na kolejne gałęzie.

 • Insurewave

To kolejny wspaniały wynik integracji usług rozwoju technologii blockchain w branży ubezpieczeniowej. Tutaj EY i Guardtime prowadzą projekt, a inne firmy przemysłowe brały udział w jego ulepszaniu. Insurewave to platforma blockchain dla ubezpieczeń morskich.

Obecnie korzystają z platformy Blockchain as a Service Azure, aby uzyskać techniczną kopię zapasową platformy. Ponadto platforma jest w stanie obsłużyć pół miliona transakcji, a nawet pomóc w zarządzaniu ryzykiem. Ponadto spodziewają się zarządzać ryzykiem dla ponad 1000 statków handlowych w ciągu pierwszego roku od wodowania.

Najlepsze jest to, że planują rozszerzyć swoją platformę, aby obsługiwać więcej rozwiązań wykorzystujących Blockchain jako usługę. Niektóre z nich mogą obejmować sektory energetyczne, logistykę globalną, transport morski i lotnictwo.

 • Bühler

Następny w kolejce jest Buhler. Buhler jest jednym z gigantów produkcji żywności na rynku. Dlatego szukają bardziej produktywnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa żywności. Obecnie korzystają z rozwiązania Blockchain as a Service Azure, aby usprawnić swoją platformę Buhler Insights.

Ponadto ich rozwiązanie „Laatu” pomoże pozbyć się drobnoustrojów z suchej karmy. Dodatkowo Tubex Pro może śledzić linię produkcyjną w czasie rzeczywistym. Ponadto ich przetwórstwo spożywcze obejmuje ponad 70% czekolady, 65% zboża i 30% ryżu na całym świecie.

Tak więc upewnienie się, że oferują najlepszą jakość jedzenia, jest zawsze najwyższym priorytetem, a Blockchain jako usługa może to zrobić z łatwością. Korzystając z rozwiązania chcą również obniżyć koszty wytwarzania i przetwarzania żywności.

 • CargoSmart

Dostawcy oprogramowania uruchamiają globalną firmę transportową opartą na rozwiązaniu usługowym w zakresie rozwoju technologii blockchain. Ale w tym celu współpracują ze spedytorami, załadowcami, terminalami i przewoźnikami. Co więcej, mają już w torbie dziewięć terminali oceanicznych i przewoźników.

Ponadto podpisali oświadczenie w sprawie Memorandum of Understanding w celu utworzenia konsorcjum, które weźmie udział w procesie tworzenia platformy. Ponadto korzystają z pełnego wsparcia BAAS od Oracle. Dziewięć wiodących przewoźników oceanicznych to:

Shanghai International Port, PSA International Pte Ltd, Hutchison Ports, DP World, Yang Ming, OOCL, Evergreen Marine, COSCO SHIPPING Lines i CMA CGM.

Chcą stworzyć wspólną platformę, która pomoże im pozbyć się problemów związanych z zamkniętym systemem zarządzania przesyłkami i przetwarzaniem danych. Oczywiście głównym zmartwieniem jest zaufanie i dlatego wybrali blockchain jako wsparcie usługowe zamiast tradycyjnej metody.

 • NitiAayog

Indie przodują w produkcji leków generycznych. Jednak stoją przed poważnym problemem – podrabianiem leków. Poza konsumpcją krajową eksportują do USA dużą ilość leków, ale ze względu na wzrost podrobić produkty Wiele marek traci wartość marki z powodu złych graczy.

W związku z tym NitiAayog, będący rządowym think-tankiem, bada aplikację Blockchain as a Service. Korzystają z rozwiązania Oracles BAAS, aby wesprzeć techniczny aspekt swojego projektu wraz ze szpitalem Apollo. Ponadto projekt ma na celu rejestrowanie wszystkich transakcji farmaceutycznych i śledzenie ich na wspólnej platformie łańcucha dostaw.

Dzięki temu rozwiązaniu mogą upewnić się, że leki trafiają z firm farmaceutycznych do dystrybutorów, a stamtąd do klientów.

 • Healthdirect Australia

Healthdirect Australia jest dostawcą informacji o zdrowiu publicznym. Oferują one obywatelom bezpłatne telefony zaufania i platformę internetową, na której można uzyskać informacje o poradach zdrowotnych. Ponadto stanowią infrastrukturę informacyjną dotyczącą opieki zdrowotnej w Australii.

Zdobywając Blockchain as a Service AWS, budują inny rodzaj infrastruktury dla informacji medycznych. Co więcej, używają Proof of Concept do regulacji systemu księgi. Ponieważ Healthdirect Australia musi być w stanie codziennie działać pod ekstremalną presją, wybór rozwiązania BAAS był idealnym sposobem na to..

Dbanie o to, aby nikt nie manipulował ich bazą danych, i zapewnienie wsparcia w pełnym wymiarze godzin jest tym, co blockchain może dość łatwo usprawnić.

 • Ubezpieczenie na życie Guardian

Guardian Life Insurance to firma finansowa, która oferuje usługi ubezpieczeniowe, w tym ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa i na życie, różne świadczenia pracownicze, a nawet ubezpieczenie dentystyczne. Co więcej, mają rozległy ekosystem partnerów, więc badają niezmienny i zdecentralizowany system śledzenia rozwiązań blockchain. Ponadto chcą korzystać z usługi finansowej opartej na łańcuchu bloków w swojej działalności ubezpieczeniowej.

Ponadto uważają, że BAAS może zapewnić skuteczność i przejrzystość interesariuszom w systemie sieciowym, utrzymując niezależne weryfikowalne działania. Wiedzą jednak, że system sieci blockchain jest naprawdę złożony i trudny w zarządzaniu, dlatego wybierają AWS do zasilania swojego projektu.

AWS pozwoli im testować i wdrażać sieci przy użyciu ich oferty usług tworzenia łańcucha bloków. Ponadto utrzymywaliby platformę dla Guardian Life.

 • MasterCard, Amazon Web Services, Everledger i Mercy Corps

Te cztery firmy pracują nad projektem, który obejmie proces zarządzania łańcuchem dostaw dla małych dostawców. Korzystając z platformy, będą mogli przyjąć zrównoważone opcje i promować wiele inkluzji finansowych.

Ponadto w przypadku rozwiązania Blockchain as a Service współpracują z firmą Accenture. Accenture nazywa ten system łańcuchem dostaw o obiegu zamkniętym ze względu na połączenie klientów i rolników. Ponieważ używają aplikacji do śledzenia procesu, klienci mogą dać rolnikom na początkowym etapie wskazówkę, czy potrafią wykazać się zrównoważonym rozwojem. Co więcej, rzeczy takie jak nie zniszczyły innych ziem, aby stworzyć swoją farmę, lub nie używały środków owadobójczych na swoich produktach.

Co więcej, Accenture zaoferuje im również wgląd w rynek i sposoby dotarcia do określonej niszy konsumenckiej, aby promować swoje rozwiązanie.

 • DHL

DHL korzysta z rozwiązań Blockchain as a Service, aby zasilać swoją aplikację logistyczną opartą na łańcuchu bloków. Obecnie współpracują z Accenture, aby zapewnić im pełne wsparcie techniczne. Ponadto mają obecnie działający prototyp, który może śledzić leki od momentu ich produkcji do klientów.

W tej linii nikt nie może nimi manipulować, a tym samym zapewniają bezpieczną opcję. Co więcej, wiedzą już, co jest w stanie zrobić usługa finansowa typu blockchain. Ratowanie życia to ich motto i aby to robić, podrabiane produkty muszą przestać istnieć. Ponadto platforma może obsługiwać 1500 transakcji na sekundę i będzie oferować siedem miliardów unikalnych numerów seryjnych.

 • Naturipe Farms

Naturipe Farms pracuje nad projektem zarządzania łańcuchem dostaw żywności. W tym projekcie poprowadzą sprzedawców detalicznych i dostawców produktów konsumenckich do korzystania z technologii blockchain w celu zmniejszenia marnotrawstwa w produkcji żywności.

Ponadto głównym celem jest doprowadzenie rolnika nowej generacji do cyfrowego systemu zarządzania łańcuchem dostaw konsumenta.

Obecnie w przypadku tego rozwiązania Blockchain as a Service korzystają ze wsparcia technicznego SAP. Obecnie większość interesariuszy firm produkcyjnych rejestruje swoje informacje i ujawnia je w razie potrzeby. Proces musi być bardziej przejrzysty, ponieważ ludzie tracą zaufanie do produkowanych towarów. Pod tym względem rozwiązania BAAS mogą naprawdę pomóc. Co więcej, jeśli duża grupa firm produkcyjnych zacznie go stosować, konsumenci mogą zobaczyć, jak pakowana jest ich wyprodukowana żywność.

 • Boehringer

Firma farmaceutyczna Boehringer współpracuje z SAP nad stworzeniem cyfrowego systemu sieciowego. To kolejna firma wykorzystująca blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw. Ponadto będą śledzić proces wytwarzania leków i dadzą klientowi szansę przekonania się, czy są one niezawodne, czy nie.

To naprawdę świetne podejście, ponieważ w przypadku podrobionych leków wielu konsumentów ma teraz złe wrażenie na temat firm farmaceutycznych. Ale dzięki temu rozwiązaniu mogą zweryfikować, czy otrzymują prawdziwe, czy podrobione produkty. Ponadto zamierzają współpracować z innymi firmami, aby stworzyć centrum producentów leków, aby upewnić się, że wszyscy przestrzegają protokołów BHP FDA. Tak więc zarządzanie łańcuchem dostaw staje się jednym z fajnych przypadków użycia BAAS.

 • London Stock Exchange Group

LSEG pracuje nad technologią blockchain i otrzymuje w tym celu wsparcie BAAS od IBM. Starają się stworzyć platformę dla sektorów finansowych, na której będą w pełni wykorzystać potencjał usług finansowych typu blockchain.

Ponadto platforma będzie mogła segregować dane i oferować użytkownikom poufność. Obecnie korzystają z rozwiązań Hyperledger Fabric od IBM, które są jednym z najwyższych poziomów protokołów bezpieczeństwa na rynku.

System LSEG będzie w pełni odporny na pełne środki bezpieczeństwa i przejrzystość. Według nich blockchain ma szansę rządzić sektorami finansowymi i widzieliśmy już wiele takich przykładów. Teraz oni też chcą tego posmakować.

 • ANZ, Westpac i Scentre Group

Kolejnym wspaniałym przykładem rozwiązania w postaci łańcucha bloków w świecie rzeczywistym jest współpraca ANZ, Westpac i Scentre Group w zakresie cyfryzacji procesów bankowych. Ponadto korzystają z rozwiązań Blockchain as a Service IBM. To prosty projekt, który może złagodzić wiele bólów głowy pracowników banku. Zwykle mają do czynienia z dużą ilością gwarancji papierowych.

Jeśli w jakiś sposób uda im się wszystko zdigitalizować i utrzymywać z jednego źródła, może to zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ponadto wiele z tych firm boryka się z powielaniem i oszustwami. Jednak upewniają się, że rozwiązanie blockchain jest w pełni odporne i nikt nie może go w żaden sposób manipulować. Obecnie jest to tylko projekt pilotażowy.

 • TenneT

Cóż, kiedy kiedykolwiek mieliśmy odpowiednią ilość energii elektrycznej, prawda? Podaż energii elektrycznej nigdy nie była równa zapotrzebowaniu, a różnica ta rośnie z dnia na dzień. W rezultacie częściej niż wcześniej cierpisz z powodu przerwy w dostawie prądu. W świecie, w którym prawie wszystko działa na zasilaniu, nie oczekuje się przerwy w zasilaniu.

Właśnie dlatego TenneT jest tutaj, aby zapewnić bezproblemowe dostawy energii elektrycznej i nikt nie musi radzić sobie z przerwami w dostawie prądu. Zasadniczo to, co robią, to wykorzystanie łańcucha bloków do śledzenia podaży popytu. Ponadto dzięki temu będą w stanie przewidzieć, kiedy może wystąpić niedobór, i dokonać niezbędnych pomiarów.

Ponadto do zasilania sieci będą używać nieużywanych akumulatorów samochodowych. Platforma Blockchain as a Service będzie działać jako aplikacja, która może wykryć, które akumulatory samochodowe są wolne do użycia. Dlatego w znacznym stopniu ograniczą przerwy w zasilaniu.

 • UBS

Globalna platforma handlowa Batavia to wspaniały projekt oparty na blockchainie. Obecnie UBS kieruje projektem z pomocą przedsiębiorstwa Blockchain as a Service IBM. Jednak nie są jedynymi w tym projekcie. Istnieją inne firmy, takie jak CaixaBank, Erste Group, Bank of Montreal (BMO) i Commerzbank.

Każda organizacja może swobodnie korzystać z platformy i korzystać z funkcji finansowania handlu. Ponadto nie ma znaczenia, czy handlujesz na lądzie, w powietrzu czy drogach wodnych.

Platforma Batavia może zmienić sposób funkcjonowania tego sektora i potencjalnie zwiększyć produktywność.

 • Sompo Japan Nipponkoa Holdings Inc..

Sompo Japan to japońska grupa ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych o zasięgu globalnym. To kolejny świetny przykład firmy, która korzysta z zalet Blockchain jako dostawcy usług. Wykorzystanie Blockchain w niszy ubezpieczeniowej jest obecnie bardzo popularne, a wielu z nich dołącza do ligi, jak Sompo.

Według nich całkiem niedawno odkryli prawdziwe potencjalne przypadki użycia łańcucha blokowego. Ale utrzymanie systemu wraz z architekturą jest dla nich nadal dość obce. Dlatego korzystają z usług BAAS, aby uzyskać pomoc we wdrażaniu i zarządzaniu systemem sieciowym.

Obecnie projekt jest nadal w fazie próbnej, jeśli zobaczą prawdziwe korzyści, uczynią go trwałym szkieletem sieciowym w swojej firmie.

Rozdział-7: Czy Blockchain jako rozwiązanie usługowe, a nie Blockchain?

Jest to zwykle dyskusyjne pytanie, ponieważ znajdziesz dwa rodzaje odpowiedzi. Jedna ze stron uważa, że ​​rozwiązania Blockchain as a Service w ogóle nie są blockchain; to zupełnie inny rodzaj architektury. Z drugiej strony, niektóre strony uważają, że BAAS to w rzeczywistości zmodernizowane platformy blockchain.

W każdym razie nieporozumienie wynika głównie z braku odpowiedniej wiedzy o blockchainie. Co więcej, wiele osób nadal uważa, że ​​blockchain bitcoina jest oryginalną platformą blockchain. Co więcej, nie wiedzą o wielu typach łańcucha bloków.

Zwykle wprowadzano prywatny lub dozwolony łańcuch bloków, ponieważ architektura publiczna nie jest odpowiednia dla przedsiębiorstwa, które ma do czynienia z wieloma poufnymi informacjami. Ze względu na charakter ich modelu biznesowego nie mogą pracować ze 100% decentralizacją.

W rzeczywistości Blockchain as a Service powstał ze względu na rosnące zapotrzebowanie na blockchain w przedsiębiorstwach. Dlatego oferują inny rodzaj łańcucha bloków, który oferuje swobodę, ale może nie być w 100% zdecentralizowany. Każdy rodzaj systemu rządowego jest niezbędny, konieczne jest również zarządzanie tożsamością.

Tak więc, jeśli nie masz pewności, czy te rozwiązania są oparte na łańcuchu blokowym, czy nie, nie martw się, ponieważ są to prywatne lub objęte zezwoleniem sieci blockchain.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej technologii, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem po technologii blockchain.

Rozdział-8: Ostatnie słowa

Blockchain as a Service to wyjątkowy sposób na usprawnienie procesu transformacji cyfrowej. W dzisiejszych czasach wiele firm chce przyjąć blockchain, ale ze względu na brak na rynku odpowiednio wykwalifikowanych osób staje się to trudne. W tym miejscu pojawia się Blockchain as a Service i przypieczętowuje umowę.

Te duże przedsiębiorstwa wpłyną na przyszłość transformacji blockchain. Dlatego konieczne jest, aby oferowali dobre rozwiązanie Blockchain as a Service, aby zapewnić długoterminowe wsparcie firm. W końcu ten nowy rynek właśnie zaczął wpływać na rynek.

Zobaczymy, że więcej z nich będzie kształtować lub przynajmniej torować drogę na przyszłość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me