Wraz z globalnym zainteresowaniem Bitcoinem przechodzącym na wyższy poziom, znalezienie giełdy handlowej kryptowalut może być trudne przy tak wielu opcjach.

Jedną z największych giełd, która zyskała popularność ze względu na swoją niezawodność, konkurencyjne opłaty i bezpieczeństwo, jest Kraken.

Odwiedź Kraken

Chociaż naszym celem jest dostarczenie dokładnych i najnowszych informacji w tej recenzji Kraken, zdecydowanie zalecamy odwiedzanie witryny internetowej w celu otrzymywania aktualnych informacji o wszelkich zmianach, które mogą nastąpić później.

Kluczowe cechy:

 • Bezpieczna i regulowana platforma
 • Kupuj, handluj i sprzedawaj ponad 54 różne kryptowaluty
 • Wysoka płynność i niskie opłaty handlowe
 • Handluj kryptowalutami i Forex, takimi jak EUR / USD
 • Zdobywaj pasywne nagrody, stawiając monety
 • Inwestorzy z USA są dozwoleni

ogólny

4.6 / 5 Odwiedź Kraken


Łatwość użycia

Interfejs użytkownika

Opłaty

Bezpieczeństwo

Zanim zagłębimy się w tę recenzję, tak jest wysoce zalecane jest używanie portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano X przy zakupie kryptowalut. Własność krypto pozostaje w posiadaniu i kontroli inwestora, a nie giełda. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych portfelach Bitcoin, aby uzyskać więcej informacji.

Co to jest Kraken?

Kraken to cyfrowa giełda aktywów łączy chętnych kupujących i sprzedających kryptowalutę na prostej i intuicyjnej platformie handlowej. Firma ma siedzibę w San Francisco po założeniu w 2011 roku Jesse Powell i oficjalnie uruchomiony w 2013 roku.

Giełda oferuje swoje produkty i usługi osobom fizycznym na całym świecie, obsługując kilka krajów i waluty fiducjarne, które można zamienić na waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum.

kraken

Od momentu pojawienia się na rynku Kraken stał się wiodącą giełdą o dobrej reputacji dzięki łatwości użytkowania, bezpieczeństwu i konkurencyjnym cenom. Platforma jest odpowiednia dla doświadczonych inwestorów kryptowalutowych, którzy mogą dokonywać szybkich wpłat i wypłat, wizualizuj wyniki portfela i śledź wszystkie zasoby cyfrowe w jednym miejscu.

Kraken w porównaniu

Najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa, intuicyjny interfejs użytkownika, możliwość handlu kryptowalutami z dźwignią i mobilna aplikacja handlowa to ważne funkcje Kraken. Ta tabela porównawcza zawiera listę alternatywnych giełd handlu kryptowalutami, takich jak Kraken.

Kluczowe cechy & Usługi

Zaprojektowany dla każdego

Jedną z najlepszych funkcji Krakena jest uproszczona strona internetowa i aplikacja mobilna przeznaczony dla nowych i zaawansowanych inwestorów Bitcoin i kryptowalut. Proces rejestracji, weryfikacji konta, wpłaty środków i zakupu kryptowalut można zakończyć szybko.

Dostępne na całym świecie

Kraken jest dostępny dla klientów na całym świecie i jest obsługiwane w większości krajów na świecie. Jest tylko kilka krajów, które są nie wolno używać Krakena lub mają ograniczone usługi. Jest to giełda regulowana w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem stanu Waszyngton i Nowego Jorku.

Obsługiwane waluty

Kraken umożliwia użytkownikom platformy kupowanie & sprzedawać zasoby cyfrowe, wspierając waluty fiat obejmujące USD, GBP, EUR, CAD, CHF, JPY i AUD. Tradycyjne waluty można zdeponować na giełdzie przy użyciu różnych metod płatności dla każdego kraju. Użytkownicy Krakena mają szeroki wybór 54 różne kryptowaluty które można kupić i sprzedać na platformie za pomocą fiat.

kraken obsługiwane monety

Metody Płatności

Konto w Kraken można zasilić za pomocą różnych opcji płatności. Klienci mogą przesyłać środki na platformę, aby kupować / sprzedawać waluty cyfrowe, takie jak przelew bankowy, płatności SEPA, przelew bankowy, SWIFT, a nawet opcję wpłaty środków za pomocą karty debetowej, aby natychmiast kupić krypto tylko za CAD

Średnie prędkości każdej opcji płatności są ważnym czynnikiem przy wyborze metody wpłaty. W przypadku dużych inwestycji korzystanie z banku lub przelewu bankowego jest jednym z najlepszych sposobów zakupu kryptowalut. Jest bezpieczny i zajmuje od 1 do 3 dni. Użytkownicy, którzy chcą dokonać mniejszego i natychmiastowego zakupu i wolą wygodę, mogą skorzystać z karty debetowej.

Czy Kraken jest bezpieczny?

Kraken wydaje się być bezpieczną wymianą walut na kryptowaluty do kupowania i sprzedawania zasobów cyfrowych. Pomimo wcześniejszego włamać się w 2016 roku w którym a włamano się na niewielką liczbę kont a fundusze zostały skradzione, od tego czasu nie było większych problemów z bezpieczeństwem. Giełda wdrożyła silne środki bezpieczeństwa, takie jak trzymanie około 95% aktywów klienta offline w bezpiecznych magazynach.

Konta użytkowników można wzmocnić za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA), aby zapewnić dodatkową warstwę zabezpieczeń i zminimalizować zagrożenia bezpieczeństwa. Wszystkie wrażliwe informacje są szyfrowane, a serwery i infrastruktura przechodzą regularne testy penetracyjne w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach.

Jest regulowany przez Kraken?

Kraken wydaje się być licencjonowanym i regulowanym dostawcą handlu kryptowalutami spełnia wymogi prawne i regulacyjne we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność. Firma jest zarejestrowana w FinCEN (USA), FinTRAC (Kanada), AUSTRAC (Australia), Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii i FSA w Japonii.

Rejestracja konta & Zaloguj sie

Aby założyć konto na giełdzie Kraken, użytkownicy muszą być ukończone 18 lat i mieszkasz w obsługiwany kraj. Proces rejestracji konta jest prosty i zajmuje kilka minut. Nie ma żadnych opłat za utworzenie lub utrzymanie konta lub portfela Kraken.

Nowi użytkownicy będą musieli podać prawidłowy adres e-mail, numer telefonu komórkowego i dane osobowe. Przed zdeponowaniem środków należy przeprowadzić proces weryfikacji tożsamości Krakena, jak opisano poniżej.

Weryfikacja

Nowi użytkownicy, którzy tworzą konto w Kraken, aby handlować kryptowalutą, muszą przejść podstawowy proces weryfikacji i przesłać identyfikator, który umożliwia użytkownikom:

 • Kaucja & wycofać zasoby cyfrowe
 • Kupuj / sprzedawaj / handluj aktywami cyfrowymi
 • Handluj parami kryptowalut z depozytem zabezpieczającym

Dostępne są 3 poziomy poziomu weryfikacji, które oferują różne funkcje i limity, takie jak wyższy depozyt & limity wypłat, dostęp do rynków kontraktów terminowych i handel na ciemnej puli Kraken.

Aby zwiększyć poziom weryfikacji, użytkownicy będą musieli dostarczyć dodatkowe dokumenty identyfikacyjne i aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), aby ukończyć poziom weryfikacji „Starter”. Informacje, które będą wymagane, obejmują prawidłowy adres e-mail, imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu i adres fizyczny.

Związane z: Kraken Vs. Porównanie Gemini: która giełda kryptowalut jest najlepsza?

Wpłacanie środków do Krakena

Użytkownicy mogą szybko i łatwo przelać walutę fiducjarną, krypto lub tether (USDT) do Krakena. Fundusze są bezpiecznie przechowywane w portfelu Krakena, którego można używać do handlu aktywami cyfrowymi. Odwiedzić Depozyty fiducjarne Krakena aby wyświetlić pełną listę obsługiwanych metod wpłat, minimalnych kwot wpłat, opłat za wpłaty i czasów przetwarzania.

W przypadku płatności w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, Ethereum, XRP i Litecoin, szybkość wpłaty na giełdę zależy od liczby potwierdzeń sieciowych w łańcuchu blokowym.

depozyt kraken

Kupowanie kryptowaluty za pomocą Krakena

Po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu konta kryptowalutę można kupić za walutę fiducjarną za pośrednictwem giełdy. Tam są 54 aktywa kryptowalut dostępne na Kraken do kupna i sprzedaży takie jak Bitcoin, Ethereum, Tether USD, XRP i Litecoin. Istnieją również popularne tokeny DeFi, takie jak Compound (COMP), Kava (KAVA) i Kyber Network (KNC). Każda obsługiwana moneta jest wymieniona z aktualną ceną, 24-godzinną zmianą procentową i całkowitą kapitalizacją rynkową.

kraken kup kryptowalutę

Najłatwiejszym sposobem dokonania zakupu kryptowalut jest skorzystanie z “ prostego ” interfejsu handlowego, jak pokazano poniżej, przy użyciu zlecenia rynkowego lub zlecenia z limitem. To tutaj początkujący spędzają większość czasu na składaniu zamówień na rynku. Doświadczeni inwestorzy i handlowcy mogą korzystać z interfejsu użytkownika „Pośredni” i „Zaawansowany”, który obejmuje zlecenia warunkowe i zaawansowane zarządzanie ryzykiem, aby zarządzać swoim portfelem, jak pokazano poniżej. Obejmują one:

 • Rynek
 • Limit
 • Zatrzymaj stratę
 • Mieć zysk
 • Limit Stop Loss
 • Limit take profit

Handlowcy, którzy wiedzą, jak wprowadzać zlecenia, uznają to za proste w użyciu. Jednak początkujący mogą uznać, że podstawowy interfejs jest trudny w użyciu brak wykresu pokazującego aktualne i aktualne ceny. Jest to główna wada Krakena. Użytkownik będzie musiał przejść na Kraken Pro lub skorzystać z platformy do tworzenia wykresów, takiej jak TradingView.

interfejs użytkownika kraken

Kraken Opłaty

Opłaty Kraken są dość proste i opierają się na obrocie aktywami, lokalizacji użytkownika i używanym produkcie / usłudze oraz rodzaju płatności. Korzystanie z usługi portfela Kraken do przechowywania monet fiducjarnych i kryptowalut jest bezpłatne.

Instant Buy

Użytkownicy platformy mogą kupować waluty cyfrowe na Kraken za pomocą karta debetowa, która wiąże się z opłatą transakcyjną w wysokości 3,75% + 0,25 EUR. W porównaniu do innych platform, które akceptują karty kredytowe / debetowe, opłata jest rozsądna. W przypadku transakcji natychmiastowego kupna dodawany jest koszt spreadu, który nie jest stały, ponieważ może się różnić w zależności od warunków rynkowych.

Opłaty za transakcje spot

Kraken Pro używa modelu przyjmującego i twórcy z opłaty handlowe od 0,16% do 0,26% odpowiednio. Istnieją zachęty ilościowe oparte na aktywności handlowej w ciągu ostatnich 30 dni dla wszystkich par kryptowalut. Inwestorzy są zachęcani do angażowania się na rynku przy niższych opłatach transakcyjnych w celu zapewnienia płynności giełdzie poprzez wypełnianie arkusza zleceń poprzez składanie zleceń warunkowych i limitowanych (tj. Opłat producenta).

Stablecoin & Opłaty za transakcje na rynku Forex

Podobnie jak w przypadku natychmiastowych opłat transakcyjnych w kryptowalutach, Kraken wykorzystuje model producenta i biorcy do handlu parami Forex, takimi jak EUR / USD, gdzie stablecoin jest walutą bazową (USDT / USD, DAI / USDT). Opłaty są nieco niższe w porównaniu do tradycyjnych aktywów w walucie cyfrowej na giełdzie spot.

Margines & Opłaty za handel kontraktami terminowymi

Kraken pobiera opłatę zryczałtowana opłata za pozycje zabezpieczające od 0,01% do 0,02% które są dodatkiem do opłaty transakcyjnej dla każdej transakcji. Obejmuje to otwieranie i zamykanie, skutecznie podwajając opłatę za depozyt zabezpieczający. Opłaty są dość wysokie i negują niektóre korzyści z handlu z marżą, ponieważ koszty zjadą pozycję.

Nie wszystkie giełdy kryptowalut są takie same.

PORÓWNAJ KRAKENA Z INNYMI

Porównaj teraz!

Handlowcy, którzy wolą korzystać z dźwigni finansowej, lepiej korzystają z platformy Futures firmy Kraken. Podobnie jak w przypadku opłat transakcyjnych na rynku kasowym, w przypadku zachęt opartych na wolumenie stosuje się model producenta i takera. Jednak wolumen na rynkach spotowych Kraken, parach walutowych i książkach zamówień stablecoin nie wpływa na rabaty oparte na wolumenie na kontraktach terminowych na Kraken i odwrotnie. Opłaty są następujące:

Opłaty depozytowe

Opłaty depozytowe za przelew waluty fiducjarnej na giełdę różnią się w zależności od kraju i użytej metody płatności. W różnych regionach, używając pliku przelew bankowy to jedna z najtańszych i szybszych opcji wpłaty. Zapoznaj się z poniższym przewodnikiem i sprawdź stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Stakować Z Krakena

Dodatkową zaletą użytkownika Krakena jest możliwość postawić swoje ulubione monety i walutę fiducjarną na platformie, aby zdobyć nagrody. Staking pozwala inwestorom zmaksymalizować posiadane aktywa cyfrowe w portfelu Krakena i zdobywać nagrody łączone w celu stopniowego zwiększania portfela.

kraken obstawianie

Kraken obsługuje obecnie obstawianie 8 popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Polkadot, Cosmos, Kava, Ethereum, Tezos i Kusama. Nagrody za obstawianie różnią się w zależności od każdej monety od 0,25% do 20% rocznie. Aby zdobyć nagrody, wystarczy kupić obsługiwany zasób i przechowywać go w portfelu spot Kraken.

Użytkownicy mogą również stawka waluty fiducjarnej, takiej jak dolar amerykański (USD) lub euro (EUR) i skorzystaj ze skumulowanych nagród w wysokości odpowiednio 2% i 1,5%. W porównaniu do platform pożyczkowych i oprocentowania kryptowalut, takich jak BlockFi, Crypto.com i Nexo, nagrody ze stawiania są niższe, jednak dochód ze stawiania na Kraken jest nadal wyższy niż w większości tradycyjnych instytucji i banków.

Często Zadawane Pytania

Jest godny zaufania Kraken?

Kraken jest platformą kryptowalut o ugruntowanej pozycji, która przetrwała próbę czasu od czasu jej uruchomienia w 2013 roku. Napotkała kilka wyzwań, takich jak Mt. Gox hack i rozwinął się w bezpieczna, godna zaufania i bezpieczna wymiana za zakup walut cyfrowych, takich jak Bitcoin i Ethereum.

W porównaniu z innymi giełdami kryptowalut, Kraken wyróżnia się jako lider pod względem wiarygodności ze względu na zgodność z przepisami w kilku jurysdykcjach i oferuje innowacyjne protokoły bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczne doświadczenie handlowe dla wszystkich inwestorów.

Czy możesz używać Krakena w USA?

Kraken Exchange jest z siedzibą w USA i jest firmą zarejestrowaną w FinCEN, organ regulacyjny w Stanach Zjednoczonych, który reguluje udzielanie licencji dostawcom usług finansowych. Oznacza to, że mieszkańcy mogą kupować, handlować i sprzedawać kryptowaluty w USA za pomocą Krakena. Ponieważ giełda jest zarejestrowana w USA, firma jest zobowiązana zgłosić się do IRS w celu wypełnienia swoich zobowiązań podatkowych. Podobnie, handlowcy z USA muszą co roku deklarować swoje sprawozdania podatkowe.

Czy mogę używać Krakena w Australii?

Kraken to regulowana platforma kryptowalutowa w Australii, która umożliwia użytkownikom wpłacanie dolarów australijskich (AUD) za pomocą przelewu bankowego. Nie ma żadnych opłat depozytowych i żadnych opłat za przewalutowanie. Środki zwykle docierają w ciągu 2 dni roboczych, w zależności od banku po zakończeniu zakupu kryptowalut.

Czy Kraken ma konto handlowe Demo??

Kraken nie oferuje obecnie konta demo dla początkujących, którzy mogliby zapoznać się z platformą lub ćwiczyć handel fałszywymi pieniędzmi. Handel wymaga innego zestawu umiejętności niż inwestowanie i zaleca się, aby nauczyć się handlować na rachunku demonstracyjnym kryptowaluty. Dwa z najpopularniejszych kont demo Bitcoin, które są dostępne w kilku krajach na całym świecie, to eToro i Plus500.

Czy Kraken jest dobry do handlu jednodniowego?

Kraken oferuje wysoką płynność w swoich księgach zleceń oraz konkurencyjne prowizje od producentów i przyjmujących, które są pożądanymi cechami poszukiwanymi przez doświadczonych day traderów. Platforma została zaprojektowana z myślą o aktywnych traderach Kraken Pro, która oferuje zaawansowane narzędzia do handlu kryptowalutami i wykresy.

Jednak profesjonalni handlowcy, którzy chcą handlować szeroką gamą monet z wysoką dźwignią, mogą lepiej pasować do instrumentów pochodnych i platform lewarowanych, które mają wysokie dzienne wolumeny transakcji, aby realizować duże zamówienia. Najpopularniejsze giełdy na świecie, które są przeznaczone do handlu dziennego, to:

 • Bybit
 • BitMEX
 • FTX

Czy Kraken akceptuje karty kredytowe?

Kraken obsługuje tylko zakupy kartą debetową w dolarach kanadyjskich. Wszystkie inne waluty fiducjarne, takie jak USD, EUR, GBP, AUD, CHF i JPY, nie mogą być zdeponowane za pomocą gotówki, karty debetowej, kart podarunkowych Amazon, karty kredytowej lub PayPal, aby kupić krypto na Kraken.

Wniosek

Podsumowując naszą recenzję Kraken, kupujący kryptowaluty po raz pierwszy i inwestorzy pośredni mogą rozpocząć swoją przygodę z walutami cyfrowymi dzięki szerokiemu wyborowi monet, które można kupić za pomocą kilku par walutowych. Jego siła tkwi w silnych środkach bezpieczeństwa, niezawodności, zgodności z przepisami i konkurencyjnych opłatach transakcyjnych, które nagradzają handlowców o wysokiej wartości netto.

Odwiedź Kraken

Naszym zdaniem Kraken jest bardziej odpowiedni dla pośrednich traderów niż początkujących, którzy chcą dokonać pierwszego zakupu Bitcoina lub innej monety. Interfejs użytkownika może wydawać się nieco zagmatwany i nie oferuje tak prostoty, jak jego konkurenci, tacy jak Coinbase, Gemini czy eToro.

Ogólnie Kraken jest jedną z najbardziej polecanych i renomowanych giełd na świecie.

Ważne jest, aby korzystać z globalnej i godnej zaufania giełdy kryptowalut, aby kupować, handlować i sprzedawać Bitcoiny i kryptowaluty. Kilka giełd zostało zhakowanych lub skradziono środki klientów. Następujące giełdy handlu kryptowalutami – oprócz powyższej giełdy – są dobrze znane i cieszą się zaufaniem, ponieważ zapewniają bezpieczny sposób początkującym i profesjonalnym handlowcom kryptowalut na zdeponowanie waluty fiducjarnej i zakup aktywów cyfrowych.

Odwiedź Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me