Düşük Ücretler

Swyftx Siteyi ziyaret et

Güvenlik

bozuk para Siteyi ziyaret et

Mobil uygulama

coinjar değişimi Siteyi ziyaret et


Dijital para çağına başlamanıza yardımcı olmak için bu kılavuz, Avustralya’da kripto para biriminde nasıl satın alınacağına dair yararlı bilgiler sağlayacaktır. Bazı borsalar, kripto para birimi satın almadan önce bir cüzdan gerektirir. Cüzdanınız yoksa, en iyi Bitcoin donanım cüzdanları hakkındaki kılavuzumuzu okuyun..

Avustralya’da Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır

Bir borsa kullanarak Avustralya’da kripto para satın almak için şu adımları izleyin:

Bu kılavuzda neler var? 1Avustralya’da Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır2Cryptocurrency Exchange İncelemeleri3Cryptocurrency Nedir?4İlk Kripto Para Birimi Neydi?5Kripto Para Birimine Yatırım Yapmak6Hangi Kripto Para Birimini Satın Almalıyım?7Avustralya’da Kripto Para Birimine Yatırım Yapmak Yasal mı?8Avustralya’da Kripto Para Birimi Ticareti Yapabilir miyim9Cryptocurrency Portföyü Nasıl İzlenir?10Sonuç

Cryptocurrency Exchange İncelemeleri

Avustralya’da altcoin satın almak için birkaç kripto para birimi borsası var. Her borsa, farklı işlevler, işlem ücretleri, para yatırma yöntemleri ve müşteri hizmetleri ile biraz farklı bir kullanıcı deneyimi sunar. Sizin için biraz daha kolay hale getirmek için, her bir borsayı yukarıdaki kriterlere göre değerlendirdik ve derecelendirdik.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıları kullanın veya Exchange Kategorisine göz atın.

 • Swyftx
 • Bağımsız Rezerv
 • Coinpot
 • Zebpay
 • Dijital Dalgalanma
 • CoinJar
 • ZipMEX
 • Bitcoin Avustralya
 • Kolay Kripto
 • Binance Lite
 • Cointree
 • BTC Piyasaları
 • Cryptocurrency Nedir?

  Cryptocurrency, güvenli finansal işlemleri kolaylaştırmak, ek birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek ve dijital varlıkların transferini doğrulamak için güçlü kriptografi kullanan bir değişim aracı olarak çalışmak üzere tasarlanmış dijital, internet tabanlı bir varlıktır..

  Kripto para birimleri kaldıraç blockchain teknolojisi Merkezi dijital para biriminin aksine merkezi olmayan ve şeffaf bir sistem kullanan, genellikle merkezi bankacılık sistemleri tarafından kontrol edilen “fiat” olarak adlandırılan. Her bir kripto para biriminin merkezi olmayan kontrolü, dağıtılmış defter teknolojisi halka açık bir finansal işlem veritabanı olarak hizmet veren.

  İlk Kripto Para Birimi Neydi?

  İlk kripto para birimi, 2008 yılında icat edilen Bitcoin’di. Satoshi Nakamoto. İnsanlara, bir banka veya kredi kartı şirketi gibi güvenilir bir üçüncü şahsa ihtiyaç duymadan, bir işlemde iki taraf arasında doğrudan para transfer etmenin daha kolay olduğu alternatif bir finansal sistem sağlamak onun vizyonuydu..

  Bitcoin, eşler arası bir elektronik nakit sistemi olarak veya çevrimiçi işlemlerin güvenli ödemelerine izin vermek için basitçe bir değişim aracı olarak tasarlandı..

  Kripto Para Birimine Yatırım Yapmak

  Bitcoin, Ethereum veya XRP gibi kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen Avustralyalılar, diğer tüm finansal ürünler gibi görülmelidir. Yani, kripto para birimlerinde ticaret yapmak ve yatırım yapmak, önemli miktarda sermayenizi kaybetme riskini içerir ve her yatırımcı için uygun değildir..

  Doğru olanı ve doğru zamanda seçerseniz, kripto para birimlerine yatırım yaparak çok para kazanmak mümkündür. Ancak kripto para birimine yatırım yapmaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken birçok risk de var..

  Hangi Kripto Para Birimini Satın Almalıyım?

  Yeni başlayanlar için kripto para birimini kullanmaya karar verirken akla gelen ilk soru bu olabilir. İnandığınız, araştırdığınız ve yatırım yapmakta kendinizi rahat hissettiğiniz bir şeye yatırım yapmak istiyorsunuz.

  Aşağıdaki ‘Daha Fazla Bilgi’ düğmesini tıklayarak başlamanıza yardımcı olacak popüler kripto para birimlerini nasıl satın alacağınıza dair faydalı kılavuzlar yayınladık. Unutmayın, bir yatırım yapmadan önce şunlardan emin olun: madeni parayla ilgili kendi araştırmanızı yapın.

  Daha fazla bilgi edin Ethereum Daha fazla bilgi edin Dalgalanma XRP Daha fazla bilgi edin litecoin Daha fazla bilgi edin Cardano Daha fazla bilgi edin Daha fazla bilgi edin

  Her bir madeni para, blockchain teknolojisini kullanarak farklı bir amaç ve uygulama sağlar. Bitcoin dışındaki kripto paralar genellikle ‘altcoin’ olarak bilinir. Yazım sırasında, şu anda Bitcoin pazarındaki hakimiyet% 70 seviyesinde bulunuyor. Bu, şu anda yatırımcıların diğer kripto para birimlerine kıyasla Bitcoin satın almayı tercih ettiği anlamına geliyor..

  Avustralya’da Kripto Para Birimine Yatırım Yapmak Yasal mı?

  Kripto para birimi, Avustralya Hükümeti tarafından bir tür mülk ve dolayısıyla sermaye kazancı vergisi amaçlarına yönelik bir varlık olarak kabul edilir. Kripto para biriminin edinilmesi veya elden çıkarılmasıyla ilgiliyseniz, bu durum vergisel sonuçlara tabidir. Avustralyalılar, aşağıdaki kripto para birimi faaliyetlerinin vergilendirilebilir olaylar olarak kabul edildiğini bilmelidir:

  • Kripto para birimi ticareti (bir kriptoyu diğerine satma süreci)
  • Kriptoyu Avustralya Dolarına geri satmak
  • Kripto para birimini bir arkadaşa veya aileye hediye olarak vermek
  • Kripto para birimini kazanç olarak alma (ör. Kripto madenciliği)
  • Kripto para birimi ile mal ve hizmet satın alma

  Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, Avustralya’da Kripto Vergisi Üzerine En Sık Sorulan 10 SSS’deki makalemizi okuyun..

  Avustralya’da Kripto Para Birimi Ticareti Yapabilir miyim

  Avustralya’da ikamet eden tüccarlar için bir hesap oluşturmak ve kripto para birimi varlıklarının fiyatları hakkında spekülasyon yapmak için kullanılabilen birkaç kripto para birimi alım satım borsası vardır..

  Doğru becerilere, disipline ve risk yönetimine sahipseniz ticaret çok karlı olabilir. Tek bir günde, BTC fiyatı risk iştahınızın çok ötesinde dalgalanabilir ve yatırımcıların orijinal yatırımlarından daha fazlasını kaybetmesine neden olabilir..

  Kripto para birimlerinin popülaritesi artarken, yatırımcılar bu risklerin farkında olmalıdır. Ticaretin altın kuralı, tek bir ticarette asla sermayenizin% 5’inden fazlasını riske atmamanızdır..

  Cryptocurrency Portföyü Nasıl İzlenir?

  Bir kripto para birimi yatırımcısıysanız veya tüccarsanız, kripto para birimi varlıklarınızı takip etmek birden fazla borsada gerçek bir acı olabilir. Özellikle vergi zamanı söz konusu olduğunda ve bir kripto sermaye kazancı raporu beyan etmek zorunda kaldığında.

  Tüm portföyünüzü tek bir yerden yönetmenize olanak tanıyan Shrimpy ve Quadency gibi çeşitli portföy yönetim araçları vardır..

  Vergiler için kar ve zarar beyan etmeye gelince, birden fazla borsadaki tüm işlemlerinizi takip etmek için çevrimiçi kripto vergi yazılımı uygulamaları vardır. Her yazılım, vergi yükümlülüklerinizi karşılamak için kar ve zararınızı hesaplamanıza yardımcı olabilir.

  En iyi kripto vergi yazılımı araçlarından birkaçı:

  • TokenTax
  • Koinly
  • Cointracking
  • Zenledger
  • Cryptotrader
  • Bitcoin Vergileri
  • Yüce IP

  Sonuç

  Bu kılavuzun, Avustralya’da kripto para birimini nasıl satın alacağına dair cevabı öğrenmek isteyen Avustralya’da yaşayanlar için yararlı olduğunu umuyoruz..

  Herhangi bir finansal yatırımla, kripto para birimi üzerinde kendi araştırmanızı ve durum tespiti yaptığınızdan ve para yatırmadan önce kripto borsası hakkındaki incelemeleri okuduğunuzdan emin olun. Henüz yapmadıysanız, yatırımınızı saklamak için önce bir kripto para birimi donanım cüzdanı satın almanızı öneririz..

  Bu makaleyi yararlı bulduysanız, sosyal ağınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me