Başlangıç ​​Kılavuzu: Blockchain’e nasıl yatırım yapılır?

“Blockchain’e nasıl yatırım yapılır” ı açıklayacağım, ancak önce neden bu teknolojiye yatırım yapmamız gerektiğine bir göz atalım. İşte üç grup ilginç bilgi:

 1. Kripto para piyasası şu anda 300 milyar ABD dolarının üzerinde, her ay 1.500’den fazla jeton ve yeni İlk Para Teklifleri (ICO’lar) piyasaya sürüldü.
 2. Kripto para birimi alanının dışında bile IBM, Cisco ve Intel gibi teknoloji devleri buna yatırım yapıyor. Hatta bankacılık ve finans hizmetleri devleri bile bunu yapıyor. American Express, Bank of America ve Mastercard, çevresinde patent başvuruları yapıyor.
 3. İşletmeler ve hükümetler bu teknolojiyi genetik sıralamadan arazi kayıtları yönetimine kadar çeşitli alanlarda kullanıyor..

Aşağıdakilerden dolayı blockchain’e yatırım yapmaya değer:

 1. Devasa merkezileştirilmiş şirketlerin hakim olduğu bir iş dünyasında, blockchain ademi merkeziyetçilik vaadi getiriyor;
 2. Veri ihlali ile ilgili rahatsız edici haberler duyduğumuz bir zamanda, blockchain benzeri görülmemiş bir güvenlik getiriyor;
 3. Değişmez kayıt vaadi, şirket ve devlet dolandırıcılıklarına son verebilir.

Blok zincirine nasıl yatırım yapılacağını öğrenmeden önce teknoloji hakkında bilgi edinin:


Ona yatırım yapmak için iyi fırsatları değerlendirmeden önce teknolojiyi yeterince öğrenmeniz gerekir. Örneğin:

 • Bir blok zinciri-kripto para birimi projesi, ademi merkeziyetçi blok zinciri tekliflerini kullanmak yerine başka bir merkezi platform oluşturuyorsa, yatırım yapmaya değmeyebilir..
 • Bir proje çok fazla türünün ilk örneği (FOAK) teknolojileri kullanıyorsa, çok riskli olabilir.

Blockchain Yatırım Stratejisi

Aşağıdakileri öğrenmenizi tavsiye ederim:

 1. “Proof of Work” (POW) ve “Proof of Stake” (PoS) gibi fikir birliği algoritmaları ve blok zincirini nasıl güvence altına aldıkları;
 2. Modern kriptografinin kripto işlemlerini ve blok zinciri ağlarını nasıl koruduğu;
 3. Akıllı sözleşmeler, sözleşme yönetimini nasıl otomatikleştirebilir ve verimliliği artırabilir?.
 4. Ethereum platformu neden değerlidir?.

Blok zinciri teknolojisi hakkında düzenli olarak bilgi edinin, bu da sizi ilginç projeler ve yenilikler hakkında güncel tutacaktır..

Blok zincirine yatırım yapmaya hazırlık olarak bilgisayar becerilerini geliştirin:

Blockchain teknolojisine yatırım yapmadan önce makul düzeyde bilgisayar becerisine ihtiyacınız var. Örneğin:

 • Bilgisayarınızı nasıl yedekleyeceğinizi bilmelisiniz;
 • Ücretli ve tanınmış anti-virüs yazılımının önemi sizin için açıktır;
 • Özel anahtarınızın güvenliğini sağlamak gibi veri şifreleme teknolojisini kullanmak için temel becerilere ihtiyacınız var;
 • Bilgisayarınızı diğer sıradan internet tarama etkinlikleri için kripto ticareti için kullanıyorsanız riskler vardır ve bunları bilmelisiniz;
 • Yazılımınıza düzenli olarak yama yapmanız ve işletim sisteminizi yükseltmeniz önemlidir ve bunları nasıl yapacağınızı bilmelisiniz;
 • Bir web veya mobil cüzdanda çok fazla kripto para birimine sahip olmak risklidir ve nedenini anlamalısınız.

Blok zincirine yatırım yapmak, kripto para birimlerine sahip olmanızı gerektirecek ve makul bilgisayar becerileri olmadan, zor kazandığınız paranız risk altında olacaktır..

Blok zinciri yatırım stratejinizi hazırlayın:

Yatırım risk içerir ve ödülleri toplamak için stratejinizi hazırlamanız gerekir. Aşağıdaki gibi üç ana konuya odaklanmanız gerekir:

 1. Ne kadar yatırım yapacaksınız: Büyük ölçüde mali durumunuza bağlı olsa da, her şeyi kaybedebileceğinizi unutmayın. Kaybetmek istemediğiniz bir miktar yatırım yapmayın.
 2. Ne kadar süreyle yatırım yapacaksınız: Blockchain yeni bir teknolojidir ve geniş çapta benimsenmeden önce önümüzdeki günlerde çok fazla çalışma yapılacak. Bir teknolojinin olgunlaşması için zaman gerekir. En az 3 yıl, tercihen çok daha uzun süre yatırımda kalmanız gerekir.
 3. Nasıl yatırım yapacaksınız: Kripto para birimi ticareti yapıp yapmayacağınızı veya ICO’lara yatırım yapıp yapmayacağınızı veya düzenlenmiş kripto para birimi brokerleri ile ‘farklılıklar için sözleşmelere’ (CFD’ler) yatırım yapıp yapmayacağınızı belirlemeniz gerekir..

Kripto borsalarında ticaret:

İtibari para birimleri yatırabileceğiniz ve kripto para birimleri satın alabileceğiniz web siteleri olan kripto para borsalarını bulacaksınız. Onları elinizde tutmaya veya kripto borsalarında satmaya karar verebilirsiniz.

Aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Kripto borsası olan bir hesap açın;
 2. Web ve donanım cüzdanlarınızı ayarlayın;
 3. İşlem çiftinizi, Bitcoin (BTC) / USD gibi belirtin;
 4. İtibari para yatırın ve karşılığında kripto para satın alın;
 5. Web cüzdanınızı kullanarak borsada satış yapmak gibi işlemler gerçekleştirin;
 6. Kripto para birimlerinizi donanım cüzdanında güvende tutun.

Coinbase, Bittrex, Binance, vb. Gibi birçok kripto borsası varken, bir borsa seçmeden önce birkaç faktöre bakmanız gerekir, örneğin; itibar, kullanım kolaylığı, ücretleri ve listeledikleri madeni paralar.

Ben tavsiye ediyorum Coinbase, yeni bir tüccar için çok kolaydır, birçok kripto parayı listeler ve iyi likidite sağlar. MyEtherWallet iyi bir web cüzdanıdır ve tavsiye ederim Ledger Nano S donanım cüzdanınız olarak.

Tüm kripto para birimi saldırı olaylarının, kripto borsalarının merkezi sunucularına yapılan saldırılar olduğunu unutmayın, bu nedenle yalnızca işlem yapmak için web cüzdanlarını kullanın. Mobil cüzdanlar daha risklidir ve orada mümkün olduğunca az bozuk para bırakır. Madeni paralarınızı kullanmadığınız zamanlarda, her zaman donanım cüzdanınızda güvenceye alın.

ICO’lara yatırım yapın:

ICO’lar, blockchain-cryptocurrency girişimlerinin fon toplamak için giderek daha fazla kullandığı, düzenlenmemiş kitle satışı etkinlikleridir. Popülerlikleri artıyor, örneğin 2017’de blockchain girişimleri, ICO’larda 5,6 milyar ABD doları topladı.

ICO'ya nasıl yatırım yapılır

Aşağıdaki adımları uygulayarak ICO’lara yatırım yapmak için iyi hazırlanmanız gerekir:

 • Proje ekibi kompozisyonunu inceleyin. Proje ekibi, özellikle belirli bir sektörde, blok zinciri-kripto para birimi projelerini uygulama konusunda güçlü bir geçmişe sahip olmalıdır..
 • ICO teknik incelemesini iyi okuyun, proje fikrini net bir şekilde açıklamalı ve teknolojinin net bir tanımını vermelidir..
 • Projenin mevcut durumunu kontrol edin. Takımın işleyen bir prototipi veya devam eden çalışma açık kaynak kodu varsa, ilerleme kaydetmişlerdir. Yalnızca bir teknik incelemeye sahiplerse ve kodları yoksa, projede yürütme sorunları olabilir..
 • Projenin yasal ve düzenleyici hazırlığını kontrol edin.
 • İnanılmaz derecede bilgili kripto topluluğu ve blockchain uzmanlarının proje hakkında neler söylediğini öğrenin. Sosyal medyada proje ile ilgili haberleri ve tartışmaları takip edin ve Telegram gibi sohbet uygulamalarından yararlanın. Reddit’teki proje hakkındaki tartışmaları okuyun ve aşağıdaki gibi önemli forumları kontrol edin: Bitcointalk.

Ayrıca ICO’ları ayrıntılı olarak anlamanız için bu kılavuzu tavsiye ederim.

Kripto para birimi tutmadan blockchain’e nasıl yatırım yapılır:

Kripto para birimlerini kendiniz tutmuyorsanız, yine de onlara yatırım yapabilirsiniz. Bunun için, “fark sözleşmeleri” (CFD’ler) ile ilgilenen düzenlenmiş kripto para birimi komisyoncularıyla iletişime geçmeniz gerekir..

CFD’ler, tüccar ve düzenlenmiş komisyoncular arasındaki sözleşmelerdir. Girişteki fiyat ile çıkıştaki fiyat arasındaki fark, tüccarın kar veya zararını temsil eder. CFD’ler sunan daha az düzenlemeye tabi kripto para birimi brokerlerinin olduğunu unutmayın..

Özetle, ICO’ya yatırım yapmak birçok yönden geleneksel yatırıma benzer. Odaklanmanız ve aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Pazarı ve teknolojiyi iyi inceleyin. Konuyla ilgili uzmanlık geliştirin.
 2. Yatırımınız hakkında strateji oluşturun.
 3. Mevcut araçları ve bilgi kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak yatırım stratejinizi iyi uygulayın. Uzun süre oyunda kalın, bu teknoloji uzun vadede burada.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır.. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me