Kripto para birimleri dünyayı kasıp kavurdu ve bu süreçte neden geleceğin para birimi olduklarına dair net bir resim çizdi. Bazı insanlar bu yeni ödeme şeklinin neyle ilgili olduğunu bildiklerini iddia edebilirken, kripto para birimlerinin tercih edilen bir ödeme seçeneği haline geldiği bir evrimin ortasında, çoğunluk hala karanlıkta. Bu kılavuzda, kripto para biriminin ne olduğunu basitçe açıklayacağız.?

Anladım ama kripto para birimi?

Kripto para, internet üzerinden dağıtılan bir dijital para birimidir. Herhangi bir dijital nakit türü gibi çalışır, ancak onu kontrol eden herhangi bir merkezi otorite yoktur. Sanal para birimleri olarak da bilinen kripto para birimleri, konumdan bağımsız olarak taraflar arasında sorunsuz, doğrudan ve hızlı işlemlere izin verir..

Kripto para birimleri itibari para birimlerinden (EURO, USD ve GBP) farklıdır, çünkü sahipler bakiyelerin yanı sıra fazla ödemeleri de tam olarak kontrol eder. Tam kontrol, işlemlerin doğrulanması için merkezi bir otoriteye ihtiyaç duyulmadığı anlamına gelir. İtibari para birimleri ile, kredi kartı şirketleri ve bankalar genellikle bir kişinin katılacağı herhangi bir anlaşmada merkezi otorite veya bekçi olarak hareket eder..


Satoshi Nakamoto, 2008’de ilk kripto para birimini, bitcoin’i ve temeldeki blockchain teknolojisini oluşturmak için akredite edildi..

Kripto para birimleri, bu durumda blockchain teknolojisi olan bir kriptografik buluş üzerinde çalışan uygulamalar olarak düşünülebilir. Blockchain, kripto para birimlerinin bunlardan biri olduğu birçok uygulamaya güç veren temel teknolojidir..

Bankalar, genellikle saldırılara açık olan insanların paralarını içeren bir veritabanı tutar. Bununla birlikte, kripto para birimlerinde durum böyle olamaz, çünkü insan varlıklarının kayıtlarını tutan merkezi bir otorite yoktur. Ek olarak, kripto para birimleriyle ilgili işlemler genellikle dağıtılmış bir şekilde gerçekleştirilir ve bu da bilgisayar korsanlarının fonların nereye ve nereden hareket ettiğini izlemesini zorlaştırır.

Bir Kripto Para Birimi Nasıl Elde Edilir?

Madencilik: Bitcoin ve Monero gibi bazı kripto para birimleri adı verilen bir işlemle elde edilebilir. madencilik. Bu durumda, insanlar karmaşık bulmacaları çözebilmek için istenen işlem gücünü elde etmek için güçlü bilgisayarları bağlarlar..

İnsanlar genellikle bir bulmacaya doğru cevabı almak için yeni madeni paralar, işlem ücretleri veya her ikisi ile teşvik edilir. Madenciler ayrıca bir blok zincirindeki işlemlerin geçerli olmasını sağlamak için teşvik edilir. Bunu, madeni para göndermeye çalışan kişilerin göndermek için yeterli paraya sahip olmalarını sağlayarak yaparlar..

Satın alma: Alım satım işlemlerini kolaylaştıran kripto para borsalarından itibari para birimlerini kullanarak satın alarak istediğiniz kripto para birimini elde edebilirsiniz..

Kripto Para Birimlerinin Amacı Nedir?

Kripto para birimleri, çeşitli amaçlarla kullanılabilen başka bir para biçimi olarak düşünülebilir. Örneğin, mal satın almak ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Bazı insanlar ve tüccarlar, kripto para birimlerini fiat para birimlerine ek olarak bir ödeme şekli olarak kabul eder..

Düşük maliyetler ve yüksek hızlarda ödeme gönderip almanın bir yolu olarak sanal para birimleri giderek daha popüler hale geliyor. Örneğin, Litecoin bir zamanlar 99 milyon dolar göndermek için kullanıldı ve gönderen yalnızca 0,40 dolar işlem ücreti ödedi..

Kripto para birimleri, kullanıcıların başkalarının bilmesini istemediği anonim işlemler yapmak için de kullanılıyor. Monero ve Zcash, mahremiyete odaklandıkları için bu durumda en popüler olanlardır. Bu durumda, bir bankaya neden gönderdiklerini ve kime gönderdiklerini açıklamak zorunda kalmadan ikisi de para göndermek için kullanılabilir..

Dijital Para Birimleri de güçlü sansürü aşmak için güvenilir araçlar olarak ortaya çıktı. İnsanların banka hesaplarının ve varlıklarının dondurulması yaygındır. Kripto para birimleri, yalnızca bir kişinin özel bir anahtar yardımıyla erişip kontrol edebileceği serveti depolamak için sansüre dirençli bir alternatif olarak hareket eder..

Elimde biraz kripto para var !!! Şimdi ne olacak?

Zaman geçtikçe, kriptoyu ödeme olarak kabul eden daha fazla yer görüyoruz, işte kripto para birimlerinin nerede harcanacağına dair bir makale.

Geleceği Kripto para birimleri

İnsanlar hızlı, güvenli ve düşük maliyetli para gönderme ve alma araçlarına özlem duydukça, kripto para birimlerinin popülaritesinin artmaya devam etmesi bekleniyor. Blockchain teknolojisi gelişmeye devam ederken, bu ödeme şeklinin ana akım sektöre girmesi an meselesi olabilir..

Bu dünyada yeni misiniz? Kriptoya nasıl yatırım yapılacağına dair nihai başlangıç ​​kılavuzuna bir göz atın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me