Bugünün makalesinde, kripto para biriminde ödül üzerine odaklanacağız.

Bounty terimi oyun dünyasından geldi. Bir hedefe ulaşıldığında ödül, ödül avcısına verilir..

Aynı kavram kripto para birimine de taşındı. Özellikle pazarlamacılar, ödüllerden yararlanmakla ilgileniyor. Şu anda, bir ICO ne zaman yayınlansa, ona hediyeler eşlik ediyor.

Kısacası dijital pazarlamanın önemli bir parçası haline geldi.


Ödül nedir?

Kripto para biriminde ikramiyeler, şirket ürününe yönelik olumlu davranış ve eylemi teşvik eden bir programdır. Kripto para birimi söz konusu olduğunda, genellikle ICO aşamasında olur..

Örneğin, bir şirket yeni bir program veya hizmet yayınlarsa, yeni bir ödül programı başlatacaktır. Ödül programı, hangi eylemlerin size belirli ödüller kazandırabileceğine dair uygun bir açıklamaya sahip olacaktır. Hem aktiviteler hem de ödüller önceden tanımlanacaktır. Ödül avcıları (ödül yapan kişiler) zamanlarını ve çabalarını ödüller için değiş tokuş ederler..

Şirketler için kaybedecek bir şey yok. Her şeyden önce, hizmetler için peşin ödeme yapmaları gerekmiyor. İkincisi, kendi başına çalışır. Yetenek aramaya veya taramaya gerek yoktur. Ayrıntıları okuyan herkes alıp üzerinde çalışmaya başlayabilir..

Bu basit fikir, kripto para birimi sahnesinde yaygındır. Onlardan kazançlı ödüller arayan hem şirketlere hem de bireylere yardımcı olur.

Ödüllerin genellikle ICO’nun bir parçası olması gerekmez. Ancak çoğu zaman bir ICO sırasında çalıştırılır. Bazı şirketler yaşamları boyunca ödül verir. Her şey şirketin pazar stratejisinin nasıl planlanacağına bağlıdır.

Ödüller kötü mü?

Ödüller kötü bir şey olabilir. Birçok uzmana göre, şirketler tarafından daha fazla trafik getirmek veya daha fazla para toplamak için manipüle edilebilirler. Şirketler, ICO aşamalarında, en iyi ödül avcılarını işe alabilirler. Karşılığında, daha iyi pazarlama erişimi elde ederler. Genel olarak, bu ödüller sosyal medya platformlarında içerik paylaşmakla ilgilidir. Ve en iyilerini işe alırsanız, büyümesi kaçınılmazdır..

Büyük ödül oyuncularının ilgisini çekerek, küçük olanlar da çekilir. Genel olarak, ICO, tüm kripto para birimi topluluğu için en iyi şey olmayabilecek önemli bir destek alıyor..

Kötü etkilerinden bazılarını aşağıda listeleyelim.

  1. Yanlış bir topluluk duygusu yaratabilir. Buradaki herkes fayda arıyor.
  2. Ödül avcıları, tokenleri piyasaya sürdükten sonra satabilir..
  3. Okuyucular doygunlaşıyor ve tanıtılan bir gönderiden gerçek bir gönderiye göre ayrım yapamıyor.
  4. ICO hiperleri yapay olarak oluşturulur ve bu, kripto para birimi ekosistemine yetersiz yatırıma yol açabilir..
  5. Piyasada pompa ve boşaltma daha yaygın hale geliyor

Bununla birlikte, tüm bu sorunlar uygun ödül programı çerçevesi yardımıyla ortadan kaldırılabilir. Çerçevede, şirketler niyetlerini ve tüm ödül katkılarını takip etme yollarını belirtmelidir..

Bounty’den nasıl para kazanılır??

Şirketler tarafından ICO’ları için talep edilebilecek birçok ödül etkinliği vardır. Bunları aşağıda listeleyelim.

  1. Sosyal Medya Kampanyası

Bu aktivitede ödül avcısı sosyal medya aktiviteleri yapar. Ana hedefleri, sosyal medyayı kullanarak etkileşim sağlamak ve kampanya katılımını artırmaktır..

  1. Makale Yazımı

Makale yazmak da popüler bir faaliyettir. Ödül avcıları ICO ile ilgili makaleler yazar ve bunu bloglarda ve diğer web sitelerinde paylaşır..

  1. Bitcointalk İmza Ödülleri

Ödüller, ödül avcısı ICO imza kodunu Bitcointalk’a koyduğunda serbest bırakılır. ICO’da pay almanın hızlı bir yolu.

  1. Çeviri İkramiyeleri

Bu aktivitede, ödül avcıları projeyi Hintçe, Almanca, Hollandaca vb. Gibi çeşitli bölgesel dillere çevirirler. Beyaz kağıt, web sitesi veya Bitcointalk YSA dizisi dahil olmak üzere önemli belgeleri çevirmeleri gerekir..

  1. Hata raporlama

Yeni projeler her zaman hatalara karşı hassastır. Hata bulan herkese ödül vermek, hataları bulma ve düzeltme oranını artırabilir..

Birine girmekle ilgileniyor musun?

Bir kripto para birimi ödül programına girmek kolaydır. Yapmanız gereken tek şey şurada bir hesap oluşturmaktır: Bitcointalk. Takip edeceğiniz ve üzerinde çalışacağınız tonlarca proje olacak!

Ayrıca takip edebilirsiniz Icodrops ve BountyOne. Gelecek ve eski tüm ödülleri listelerler.

Ödüller, tüm kripto para ekosisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak dezavantajları da var. 2018’de ödül kullanan daha fazla şirket göreceğiz.

Airdrops’a aşina mısınız? Değilse, Airdrop nedir hakkındaki makalemize göz atmalısınız.?.

Öyleyse, bunun için mi gidiyorsun? Yoksa sadece öğrenmek mi? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me