Kripto para birimleri yükseldi ve geniş uygulamaları göz önüne alındığında ana akım sektöre girmeleri an meselesi olabilir. Evrim devam ederken bile, bazı insanlar sadece bu yükselen varlık sınıfını alıp sattıkları için milyoner oldular. Bu kılavuzda, Kripto Para Birimleri Nasıl Alınır düz bir İngilizce ile açıklayacağız.?

Bitcoin, değeri ve iyi kurulmuş birkaç kripto para birimi arasında olması nedeniyle en çok aranan kripto para birimlerinden biridir. Bitcoin satın almak, özellikle dijital para birimlerinde yollarını bulanlar için kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, herhangi bir kripto para birimine sahip olmanın birçok yolu olduğu göz önüne alındığında durum böyle olmamalıdır..

Kripto para satın alabilmek için önce onları nereden satın alacağınız ve bu tür hizmetleri sunan kişiler hakkında bir fikrinizin olması gerekir..

Kripto Para Birimleri Nereden Alınır?


Sadece birkaç yıl önce kripto para alıp satabileceğiniz sadece birkaç yer vardı. Bununla birlikte, endüstrinin evrimi ile, çoğu bir düğmeyi tıklayan daha fazla yer ortaya çıktı..

Cryptocurrency Borsaları

Kripto para birimi borsaları, çeşitli kripto para birimlerini alıp satmak için tercih edilen bir pazar yeri olarak ortaya çıktı. Bu tür borsalar, insanların seçtikleri dijital para birimini satın almak için birden fazla fiat para birimini kullanmalarına izin veren borsalarla aynı şekilde çalışır..

Çoğu kripto para birimi borsası, türüne ve satın almak istediği kripto para biriminin miktarına bağlı olarak işlemleri sonuçlandırmanın bir yolu olarak banka havalesi veya kredi kartı ile ödeme kabul eder. PayPal’ı bir ödeme şekli olarak kabul eden kripto para borsaları var.

Coinbase ve Bitfinex, çeşitli ödeme seçeneklerini kabul ettikleri için dijital para birimleri satın almak için en iyi kripto para birimi borsalarından bazılarıdır..

Nakit ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Borsalardan Satın Alma

Coinbase gibi en büyük kripto para borsalarından biriyle bir hesap açarak, bitcoin satın alabilmelisiniz. Bu tür işlemler, tercih edilen kripto para birimini satın almak için nakit transferinin yapılabildiği banka veya kredi kartları veya banka havaleleri gibi çeşitli ödeme yöntemlerini eklemenin bir yolunu sağlar. Kripto para satın almak için ABD dolarını kabul eden diğer borsalar arasında ABD’deki Kraken ve Gemini bulunmaktadır..

P2P Siteleri

İnsanların bitcoin alıp satabilecekleri bir platform sağlayan eşler arası siteler gün geçtikçe filizleniyor. Bu sitelerde, sadece anlaşılan miktarda BTC parası karşılığında bir arkadaşına nakit para vermesi gerekir..

LocalBitcoins, dünya çapında faaliyet gösterdiği ve kullanıcıların bir işlemi tamamlamadan önce önceden bir fiyat üzerinde anlaşmalarına izin verdiği için en iyilerden biridir..

Bitcoin ATM’leri

Bitcoin ATM’leri, gelişmiş dünyalarda popüler hale geliyor; bu nedenle, bir kişinin ödeme yapmak için yalnızca fiat para birimiyle görünmesi ve bitcoin cüzdanına gönderilmesi gerekiyor. ATM’ler ayrıca fiat para birimleri karşılığında bir cüzdanda BTC satmayı da mümkün kılar..

Anonim Olarak Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Mahremiyetine değer verenler için anonim olarak bitcoin satın almak mümkündür..

Yerel Bitcoin Seçeneği

Bir kredi kartı veya herhangi bir kimlik kullanmak istemiyorsanız, bulunduğunuz yerde nakit karşılığında bitcoin satmak isteyen bir kişi bulmanız gerekir..

Bitcoin ATM

Bitcoin ATM’leri aynı zamanda anonim bitcoin satın alımları için de kullanılabilir, çünkü sadece nakit para ve tokenlerin gönderileceği bir bitcoin cüzdanı ile görünmeleri gerekir.

P2P Değişimli Ön Ödemeli Kartlar

Nakit paranız varsa, ön ödemeli bir banka kartı almayı deneyebilir ve ardından bunu LocalBitcoins ve diğer borsalar gibi eşler arası borsalarda bitcoin satın almak için kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık kartlar, bir işlemin gerçekleştirilmesi için bir kimlik gerektirmez.

CoinMama

CoinMama aynı zamanda, insanların kimlik kartına ihtiyaç duymadan banka veya kredi kartıyla ilk 150 $ değerindeki BTC’lerini almalarına olanak tanıdığından, anonim bitcoin satın alımları için en iyi destinasyondur.

Sonuç

Kripto para birimlerinin küçük bir grup insanın etki alanı olduğu geçmişin aksine, kripto para borsalarının ortaya çıkması kripto para birimlerinin alım satımını mümkün kılmıştır. İnsanların kripto para birimleri ile etkileşime girmesine ve iş yapmasına izin veren eşler arası siteler de vardır. Bitcoin ATM’leri yakında devralabilir ve insanların anonim olarak kripto para birimlerinde işlem yapmasını mümkün kılar..

Kripto para birimlerini nasıl satın alacağınızı öğrendikten sonra, bir sonraki kılavuz kripto para birimlerini nerede harcayacağınızdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me